اخبار بازار

چگونه می توان KPI ها را در عصر تحول دیجیتال مدیریت کرد؟

شاخص کلیدی عملکرد یا KPI ، معیاری از عملکرد موفق یک تجارت است. به گونه ای که ساخت و مدیریت آن به سازمان کمک می کند تا به اهداف خود نزدیک شود. شاخص اصلی عملکرد قابل اندازه گیری است. عملکرد مهم و اساسی شرکت را قدردانی می کند و برای کلیه سازمان ها ، صنایع و حتی کارهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. این شاخص در بازه های زمانی خاص تخمین زده شده است و می تواند با دوره های قبلی مقایسه شود.

یک معیار عملکرد کلیدی یا KPI برای سازمانها بسیار مهم است. مدیران می توانند از آن برای تعریف دقیق اهداف خود استفاده کنند. زمینه موفقیت آنها را مشخص کنید و آن را با استراتژی های مناسب ارزیابی کنید. علاوه بر این ، آنها می توانند سابقه عملکرد کسب و کار را ذخیره کنند.

تکامل دیجیتال بیانگر یک دوره گذار است. امروزه ، مدیران مختلف تجاری ، اجرای استراتژی های خاص برای ساختن ابزارها و ایده های دیجیتال را مناسب می دانند. اگر می خواهید از تغییرات در عصر جدید دیجیتال آگاه باشید و اهداف تجاری خود را از نو تعریف کنید ، باید در برنامه ها و انتظارات واقع بینانه خود داده های موثقی داشته باشید.

عوامل زیادی در تحول دیجیتال یک تجارت تأثیر می گذارند. اول ، مدیران باید منابع انسانی سازمان را به طور کامل بررسی کنند؛ در صورت لزوم افراد مناسب تر استخدام کنید. فرآیندهای عملیاتی ناکارآمد را مشخص می کند و در رابطه با اهداف سازمان واقع بینانه بود. در وبلاگ Payaxab بیشتر بخوانید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا