اخبار بازار

چگونه می توانیم به هدف خود برنامه ریزی و دستیابی کنیم؟

برای اینکه بتوانم به برنامه های خود پایبند باشم و آنها را عملی کنم ، در مورد سه اصل مهم صحبت خواهم کرد. تمام آنچه گفته شد را بخوانید و مشخص کنید چه نافرمانی باعث شده شما نتوانید از برنامه خود پیروی کنید.

شما ممکن است باور نکنید که چه نقشی قدرتمند اعتقاد ما در نظم شخصی ، برنامه ریزی و پیروی از برنامه ها دارد. بله درست خوانده اید. به من اعتماد کن

بنابراین نکته مهم این است که روی عقاید خود کار کنید. اگر هدفی دارید ، ابتدا مهم است که به آن اعتقاد داشته باشید. مطمئن شوید که می توانید. به خودتان ایمان داشته باشید. شما یک نویسنده قدرتمند هستید

اعتقادات زمان می برد. خواندن این مقاله فردا ایمان شما را تغییر نخواهد داد و به اهداف خود ایمان خواهید داشت. برای تقویت باورهای خود می توانید از آموزش استفاده کنید.

هدف خود را در ذهن خود تصور کنید. فکر کنید در سالهای بعدی یا بعد به کدام بخش هایی توجه کنید که باید به آنها توجه کنید. مناطق اصلی تمرکز خود را مشخص کنید.

به عنوان مثال ، اگر هدف شما افزایش درآمد است ، سالهای بعدی باید روی چه مناطقی تمرکز کنید؟ می توانید بگویید:

  • فروش بیشتر
  • مشتریان جدید را جذب کنید
  • یادگیری و توسعه فردی

از طرف دیگر ، اگر هدف شما قبولی در امتحان دانشگاه باشد ، می توانید بگویید که در سال آینده باید روی سه زمینه زیر تمرکز کنید:

  • دوره های خواندن قبل از دانشگاه
  • کلاس های خواندن در دبیرستان دوم و متوسطه
  • امتحانات مدرسه

سه زمینه اصلی را که باید روی آنها تمرکز کنید مشخص کنید (اگر زمینه کار بیشتری دارید می توانید برنامه های خود را به 6 حوزه تقسیم کنید) این سه حوزه را در برنامه ریزی خود در نظر بگیرید. هر کاری که می کنید یا هر کاری را که در برنامه خود قرار داده اید باید در این سه حوزه قرار بگیرد. اگر مواردی در برنامه شما وجود دارد که زیر گروه این سه منطقه نیستند ، می توانید آنها را لیست کنید.

من اغلب می بینم که افرادی برای خود برنامه ریزی می کنند که کارایی ندارند. به عنوان مثال ، فرد اگر 4 ساعت شبانه روز کار کرده باشد ، 4 ساعت کار یا مطالعه را قرار می دهد. وقتی با او صحبت می کنم ، او می گوید این تنها راه موفقیت است و اگر او چهار ساعت در روز کار نکند ، کار نخواهد کرد. بنابراین در اولویت بندی ها ، برنامه ها و برنامه هایی برای دستیابی به اهداف خود قرار دارد اما …

اما این طرح مؤثر نیست چرا؟

زیرا این برنامه برای آقای یا خانم x مناسب نیست. او روزانه 4 ساعت کار می کرد بنابراین برای کار 7 ساعت در روز به وقت نیاز داشت. او ابتدا باید دو تا دو ساعت دریافت کند. سپس دو ساعت ، دو ساعت و سرانجام دو ساعت.

داشتن برنامه هایی که برای شما مناسب نیست و با واقعیت شما مطابقت ندارد ، شما را ناامید می کند. بله شما می توانید روزانه 4 ساعت کار کنید و به موفقیت مورد نظر خود دست پیدا کنید ، اما زمان لازم است و ماهیچه شما قوی تر می شود. شما نمی توانید یک شبه تغییر دهید. تغییر یک روند آهسته و پیوسته است.

دوستان من ، همه ما انسان هستیم و کاملاً طبیعی است که اتفاقاتی که در طول روز برای تماشای ما اتفاق می افتد اتفاق می افتد.

همانطور که در قسمت 3 توضیح دادم ، برنامه شما باید اجرایی باشد. قبل از اینکه بتوانید یک برنامه عملی بنویسید ، باید اهداف خود را کوچک کنید. هدف بزرگ شما را ناامید می کند و ممکن است پیگیری کنید زیرا:

  • مقصد را غیرقابل دسترسی پیدا می کنید.
  • به نظر می رسد رسیدن به آنجا کار سختی است.
  • راه رسیدن به آن خوشایند نخواهد بود

حواس پرتی ها را کاهش داده و تمرکز خود را تقویت کنید. کاهش حواس پرتی یک اصل مهم در برنامه ریزی صحیح است. در زیر لیستی از مقالاتی که می توانید برای تمرکز و به حداقل رساندن حواس پرتی ها به کار ببرید ، است. در طول دوره تقویت تمرکز ، این حواس پرتی ها را با جزئیات شرح دادم و روش حذف آنها را توضیح دادم.

و یکی از مهمترین بخش های برنامه ریزی و اجرای صحیح ، اقدام است. اقدامی کنید ، اقدام کنید ، اقدام کنید. گاهی اوقات مردم آنقدر درگیر برنامه ریزی هستند که فراموش می کنند اقدام کنند

اقدامات روزانه خود را با برنامه مقایسه کنید و از این اقدام سپاسگزار باشید و علت آن را بررسی کنید و در صورت لزوم به مرحله سوم برگردید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا