بازاریابی اینترنتی

چگونه مشاغل و کارآفرینان می توانند از انجمن های آنلاین برای تحقیقات بازاریابی استفاده کنند

محققان بازار هنگام تحقیق در مورد مشتریان هدف خود و در تلاش برای درک چگونگی فکر کردن ، گزینه های بسیاری دارند. هر یک از این روش ها شامل سازش است ، بنابراین لزوماً هیچ یک از سایر روش ها بهتر نیست. انجمن ها می توانند ابزاری قدرتمند برای محققان بازار بویژه کارآفرینانی باشند که منابع محدودی دارند. از آنجا که بیشتر تالارها به اعضای این امکان را می دهند که بطور رایگان مشاهده و توزیع کنند ، آنها به عنوان یکی از بهترین راه ها برای کارآفرینان برای انجام تحقیقات بازاریابی خدمت می کنند. علاوه بر کم هزینه بودن ، انجمن ها مزایای دیگری نیز دارند. برخلاف بیشتر نظرسنجی ها ، پاسخ دهندگان می توانند توضیحات مفصلی درباره نحوه احساس یک محصول ، خدمات یا مسئله خاص ارائه دهند. پاسخ دهندگان انجمن نسبت به بررسی بازار نسبت به بررسی بازار صبورتر هستند زیرا معمولاً داوطلبانه شرکت می کنند.

از آنجا که آنها برای پاسخگویی تحت فشار قرار نمی گیرند و مجبور نیستند مانند گذشته در یک بررسی از یک قطعه واحد و باستانی خود صرفنظر کنند ، آنها می خواهند بیش از یک موضوع پاسخ دهند یا بیش از یکبار در یک موضوع منتشر کنند. خواندن کلیه پستهایی که کاربر در این بخش ارسال می کند ، می تواند به محققان بازار درک عمیق تر از ترجیحات و نظرات خود را بدهد. اگر بیشتر احساس کنند که می توانند به صورت ناشناس پاسخ دهند ، صادقانه اظهار نظر در این بخش صادقانه عمل می کنند. بزرگترین چالشی که محققان بازار با آن روبرو هستند جمع آوری داده ها نیست بلکه تجزیه و تحلیل است. هنگامی که افراد در تالارهای گفتگو ارسال می کنند ، معمولاً تأیید صحت آنچه آنها می گویند یا دلیل بیان آن دشوار است.

کاربران انجمن می توانند اطلاعات خیلی مثبتی ارسال کنند زیرا علاقه زیادی به تبلیغ نوع یا خدمات خاص یک محصول دارند یا به دلیل نارضایتی خود بازخورد منفی را ارسال می کنند. مشکل دیگر این است که تهیه یک ارزیابی درست و دقیق از اطلاعات جمعیتی پوسترها دشوار است ، که البته این یک مؤلفه بسیار مهم هر مطالعه تحقیق بازاریابی است. خوشبختانه روش هایی وجود دارد که محققان بازار می توانند این کاستی ها را برطرف کنند. با تجربه ، محققان می توانند یاد بگیرند که چه موقع به نظر می رسد کاربران تالار مستقیم و چه موقع به نظر می رسد انگیزه های پنهان برای آنچه می گویند. البته با توجه به ماهیت ناشناس بودن اینترنت ، هرگز نمی توان به طور دقیق تشخیص داد که آیا کاملاً صادقانه هستند یا نه. بسیاری از انجمن ها به کاربران این امکان را می دهند که صفحات پروفایل توصیف شده خود را ایجاد کنند.

محققان بازار باید سعی کنند بر استفاده از این انجمن ها تمرکز کنند ، زیرا می توانند این صفحات پروفایل را بخوانند تا درباره کاربران انجمن اطلاعات بیشتری کسب کنند. اگر چنین اطلاعاتی در صفحه پروفایل نمایش داده نشود ، محققان می توانند پستهایی که در کل انجمن ارسال کرده اند را اسکن کنند تا ببینند چه اطلاعات دموگرافیکی در مورد خودشان گفته اند. انجمن ها می توانند وسیله ای فوق العاده برای تحقیقات بازار باشند ، اما محققان اکثراً آنها را نادیده گرفته اند زیرا احساس می کنند بررسی اطلاعات منتشر شده دشوار است. با این وجود روشهای مختلفی وجود دارد که می توانند برای تأیید این اطلاعات برای باز کردن کانال جدید برای تحقیقات بازاریابی از آنها استفاده کنند. از طرف دیگر ، سایتهای رسانه های اجتماعی هنوز هم می توانند در تحقیقات طاقچه بهتر باشند زیرا اطلاعات جمعیتی بیشتر است.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا