اخبار بازار

چگونه محتوای جذاب بنویسیم؟ کاما

محتوای جذاب ، محتوای مؤثر ، متن دوستانه با مخاطب ، محتوای محبوب و موارد دیگر. این مواردی است که امروزه به همراه طراحی وب برای یک وب سایت تبدیل به اولویت بالایی شده است. چرا امروز این متن را می خوانید؟ دو دلیل ساده وجود دارد:

  1. الگوریتم پیشرفته و هوشمند گوگل برای رتبه بندی متن موثر
  2. توجه مخاطبان به محتوای جذاب و در نتیجه به فروش محصول یا خدمات

ما فهمیدیم که جذاب کردن مطالب برای جستجوهای Google در وب می تواند بسیار مؤثر باشد و مخاطبانی که محتوای جذاب دریافت می کنند می توانند تا حدودی نیاز خود را برای یادگیری یا درک یا یادگیری چیزی برآورده کنند. این اقدام می تواند محصول یا خدمات را بطور همزمان یا در آینده بفروشد یا به طور کلی برای وب سایت ارائه دهنده محتوا درآمد کسب کند.

آقای سجاد بهجت در یک سری آموزش که برای این مجموعه وب تولید شده است ، نحوه نوشتن مطالب جذاب و مخاطب را به روشی بسیار ساده توضیح داد. آقای سجج در چیتی به نکات مهم این مجموعه فیلم اشاره می کند که در صورت تماشای آنها می تواند جذاب و پربار باشد. من نکات زیر را به تعداد فیلم ذکر کردم:

01 – 1 – در بخش مربوط به ما و به طور کلی برای نوشتن متن ، بهتر است متن را از دید بیننده بنویسید تا آگاهی بیننده در متن خوانده شود و با تعجب به سؤالات ارائه شده در ذهن آنها پاسخ دهد.

02-1 – ما به نظرات مخاطب اهمیتی نمی دهیم اما رفتار مخاطب برای ما مهم است. زیرا بیشتر اوقات مخاطب قادر به بیان دقیق نظر خود نیست.

02 – 2 – تحسین و طبق گفته مخاطب ، نظر آنها ممکن است با رفتار وی کاملاً متفاوت باشد ، زیرا این امر می تواند ناشی از جذابیت متفاوت از قصد ما برای تهیه متن یا فیلم یا باشد. به عنوان مثال ، پیچیدگی های طنز در متن می تواند مورد تحسین و تنظیم مجدد مخاطبان ما قرار بگیرد ، اما هیچ اقدامی برای خرید یا دریافت خدمات یا پر کردن فرم ثبت نام یا رویداد مثبت دیگر انجام نمی شود.

02 – 3 – سرانجام مخاطبان به جای شنیدن اختلاف ، خرید می کنند. در نوشتن متن باید به تفاوت های موجود در محصول یا خدمات خود با رقبای خود توجه ویژه ای داشته باشیم.

03 – 1 – رقیب اصلی متن سایت “متن را توسط مخاطبان” پیمایش می کند “. دو موضع مهم در متن ، نخستین “خطهای واحد” و دوم “چندین خط” متن است. معمولاً هیچ متنی میانی خوانده نمی شود.

03 – 2 – یکی از راههای خواندن متن اضافی ، تمایز بین متن میانی است. تغییر رنگ جلوی پاراگراف مهم و فاصله از پاراگراف های بالا و پایین یکی از راه های تمایز بین متن متنی متوسط ​​است.

04-1 – بهتر است از الگوریتم مشتری برای ایجاد متن استفاده کنید. این یعنی نوشتن برای رفع نیازهای مشتری و ارائه خدمات به مشتری ، نه فروش. کلمات کلیدی همچنین باید بر کلمات کلیدی هوشمند و مرتبط متمرکز شوند تا کلمات کلیدی مستقیم.

05 – 1 – نویسندگان کپی رایت: این کسی است که انتخاب می کند به چه کسی بگوید ، در هر زمان به هر طریقی. سه مورد اول نیاز به دانش بازاریابی دارند. نحوه انتخاب محتوای مناسب از مطالب مختلف از طریق آگاهی مخاطبان حاصل می شود.

06 – 1 – قبل از شروع نوشتن ، موضوع باید مورد مطالعه و مقایسه با دیگران قرار گیرد. در این مرحله می توانیم ویژگی های پنهان از رقابت را بیابیم. یا مانند روشی که وی ویژگی های کلیشه ها را نشان می دهد.

07 – 1 – تعداد متون تولید شده در 5 سال گذشته دو برابر شده است ، اما میزان خواندن مخاطبان فقط 20٪ افزایش یافته است. رقابت بالایی برای تولید متن برای جلب توجه مخاطبان شما وجود دارد.

2 – 2 – عنوان متن یکی از مهمترین عوامل در خواندن متن توسط مخاطب است. کیفیت جذاب عنوان می تواند شانس خواندن متن را 5 بار افزایش دهد ، بنابراین نوشتن یک عنوان خوب زمان می برد.

08 – 1 – دوره اطلاعات جدول منقضی شده است و مخاطبین برای پرداخت این اطلاعات نیازی به درخواست ندارند. اطلاعات باید احساس و تجربه استفاده از آن را منتقل کنند.

09 – 1 – برای کوتاه کردن متن بهتر است از برخی کلمات طنز یا بار معنایی استفاده کنید.

10 – 1 – عنوان باید مخاطب باشد. اما مخاطب به چه معنی است؟ شاید یکی از مکان هایی که می توانید به آن اشاره کنید ، احساسات مخاطب را لمس کنید. به عنوان مثال ، “در پایان 99 انگلیسی صحبت کنید”

11-1 – تیتر جذاب: به مخاطبان قول می دهید محتوای متنی جدید را نمایش دهند. مخاطبان پس از خواندن عنوان ، باید احساس کنند که یک راه حل واقعی دریافت می کنند.

12-1 – در نوشتن متن بهتر است مخاطب هدف را انتخاب کنید: یعنی نوشتن برای مخاطب خاص و نه همه. به عنوان مثال ، به جای نوشتن برای هر کسی که علاقه مند به اتومبیل های چینی باشد ، بگذارید برای کسانی که علاقه مند به ماشین چینی هستند ، بنویسیم.

13-1 – استفاده از کلمه “چگونه” در عنوان می تواند گزینه خوبی باشد.

13 – 2 – علاوه بر چگونگی استفاده از این کلمه ، می توان از هدرهای سؤال استفاده کرد. این شکل از عنوان احساس همجنسگرا بودن را در مخاطب شکل می دهد.

13 – 3 – متن یا فیلم؟ وقتی می خواهیم روی منطق مخاطب متمرکز شویم باید از متن استفاده کنیم و وقتی می خواهیم از مخاطب استفاده کنیم احساس می کنیم نیاز به استفاده از فیلم داریم.

باید بدانیم که هیچ کس به تنهایی خریداری نمی کند. حتی اگر مجبور باشید اطمینان حاصل کنید که برای خود کفش خریداری می کنید ، این فرد باید محیط خود را قانع کند تا پس از خرید ، آن انتخاب را انجام دهد. مورد دیگر ، که اطلاعات تکمیلی است ، برای راحتی مخاطب و دلایل ترغیب مخاطب ارائه شده است.

16-1 – متن را مطابق نظر مردم بنویسید و نه علایق ما. متن را باید به شکلی طبقه بندی کرد که برای مخاطب ارزش داشته باشد و نه آگاهی ما.

17-1 قسمت متن بزرگ برای قطعات کوچکتر. متون ایده آل حاوی 150 تا 180 کلمه است. بنابراین بهتر است متون طولانی یا عددی یا رد شده را تهیه کنید.

17 – 2 – متن را فقط به منظور نوشتن متن بنویسید و دستکاری کنید تا مفهوم یا هدف در ذهن مخاطب آمیخته شود.

18 – 1 – از کلمات ساده در نوشتن متن استفاده کنید. باید به یاد داشته باشیم که استفاده از کلمات انتزاعی یا تخصصی می تواند مخاطب را در درک درک مشکل کند یا اینکه باید زمان بیشتری را صرف جذاب تر کردن متن کند.

20 – 1 – برای نوشتن متن خوب باید بیشتر زندگی کنیم. بیشتر تجربه کنید. بیشتر بخوانید بیشتر گوش کن این به ما امکان می دهد متون واقعی تر و مؤثر تری بنویسیم.

من می خواهم از آقای باجهت برای ارائه این اطلاعات تشکر کنم.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: چگونه محتوای جذاب بنویسیم؟ کاما

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا