عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

چگونه ریمل را تمیز کنیم؟

برس ریمل یکی از پر مصرف ترین ابزار آرایش است و به دلیل تماس مستقیم با ناحیه ی چشم می تواند در سلامت چشم ها تاثیر مهمی داشته باشد. یکی از خوش قیمت ترین برندهای ریمل قیمت ریمل تقویت مژه لاکچری کوین است که با مواد گیاهی ساخته شده است. بایستی بدانید یک برس آلوده به راحتی باکتری ها و آلودگی ها را به چشم منتقل کرده و باعث بیماری چشم می شود.

7 روش ساده برای تمیز نگه داشتن و مراقبت از برس ریمل

1. پس از استفاده، ریمل اضافی را پاک کنید

اگر تا به حال برس ریمل خود را تمیز نکرده اید حتما قبل از استفاده، برس را با کمک دستمال پاک کنید. برای این کار باید یک دستمال یا حوله ی کاغذی را به دور برس لوله کنید و سپس آن را چند بار روی دستمال بکشید تا تکه های خشک شده ای که از قدیم باقی مانده اند، جدا شوند.

بعد از استفاده از برس هم حتما آن را به همین روش تمیز کنید. اگر برس را بیرون از مخزن ریمل نگه می دارید، بسیار مهم است که در محیطی تمیز و دور از گردوغبار نگه داشته شده و قبل از استفاده هم تمیز شود.

2. برس های پلاستیکی را با الکل ضدعفونی کنید

برای اطمینان از تمیز بودن برس، هفته ای یک بار آن را با الکل ضدعفونی کنید. می توانید الکل را مستقیم روی برس اسپری کنید و سپس یک حوله ی کاغذی را به دور آن پیچیده و برس را روی حوله ی کاغذی بکشید تا باقیمانده ی ریمل پاک شود. همچنین می توانید برس را در شیشه ی الکل بچرخانید و سپس به همان روش با کمک حوله ی کاغذی پاک کنید. توصیه ی متخصصین برای ضدعفونی کردن برس هر 7 تا 10 روز است. شما اگر حتی از محلول تقویت ابرو لاکچری کوین استفاده میکنید، براش آن را بایستی تمیز کنید.

البته قبل از اینکه به سراغ الکل بروید باید از جنس برس خود مطمئن شوید. اگر از موی طبیعی ساخته شده بود اصلا به آن الکل نزنید چون به موها آسیب رسانده و آن ها را از بین می برد. جنس پرزهای برس معمولا روی بسته بندی ریمل نوشته می شود.

3. برس های با موی طبیعی را با شامپو بشویید

برس را مرطوب کنید و سپس کمی شامپو را با کمک انگشتان روی آن بکشید. حالا برس را کف دست خود بکشید تا شامپو کف کرده و آن را تمیز کند. بعد از چند دقیقه با کمک جریان آب شامپوها و باقیمانده ی ریمل را به راحتی از روی آن پاک کنید. شامپوهای مخصوصی برای شست وشوی لوازم آرایشی وجود دارند اما قیمت آن ها معمولا بالا است. شما می توانید از شامپوی بچه برای شست وشو استفاده کنید. فراموش نکنید که هرگز نباید به سراغ صابون بروید چون موهای برس را خشک و شکننده می کند.

4. آن را در آب گرم خیس کنید

با این روش برس ریمل شما به بهترین شکل تمیز می شود. اگر با روش های دیگر نتوانستید آن را به خوبی تمیز کنید و هنوز آثار ریمل بر روی آن باقی است کمی آب جوش را در استکان یا لیوانی بریزید و برس را 5 دقیقه در آن قرار دهید تا خیس بخورد.

اگر لازم بود برس را چند بار در ظرف آب داغ بچرخانید تا توده های باقیمانده از آن جدا شود. سپس آن را زیر شیر آب خنک بشویید تا کاملا تمیز شود. اگر نیاز بود می توانید با انگشتان خود برس را ماساژ دهید تا توده ها از آن جدا شوند. این نکته را فراموش نکنید که پس از شست وشو، حتما آن را با الکل ضدعفونی کنید.

5. برس را خوب خشک کنید

بعد از شست وشو و قبل از استفاده حتما برس را در مسیر جریان هوا قرار دهید تا خشک شود. برای این کار می توانید یک حوله ی تمیز را پهن کرده و برس را روی آن قرار دهید. بهتر است سر برس از سطح حوله فاصله داشته باشد تا تمام قسمت های آن به صورت یکنواخت خشک شود. برس را به صورت عمودی در ظرف قرار ندهید چون آب در قسمت دسته جمع شده و باعث آلودگی می شود.

ممکن است برای خشک شدن کامل به اندازه ی یک شب تا صبح زمان لازم داشته باشید. بعد از شست وشو حتما با کمک یک حوله رطوبت اضافه را بگیرید و برس را کمی تکان دهید تا آب اضافی خارج شود. این کارها روند خشک شدن را سریع تر می کند. اگر برس را بیرون از مخزن نگه می دارید آن را در کنار دیگر برس های آرایشی که شسته نشده اند قرار ندهید.

عمر مفید برس ریمل چقدر است؟

اگر موهای برس ریمل شما شروع به ریختن کرده است نباید از آن استفاده کنید حتی اگر از برند محصولات لاکچری کوین فرانسه باشد. تمیز کردن مداوم برس فقط بهداشت چشم ها را تامین کرده و کمی طول عمر برس را بیشتر می کند نه اینکه امکان استفاده از آن را مادام العمر کند. هر چند ماه یک بار باید برس را عوض کنید تا علاوه بر کاهش خطر ابتلا به عفونت چشم، از وارد شدن موهای سست شده ی برس به چشم هم جلوگیری کنید.

همین موضوع در مورد ریمل هم صدق می کند. عمر مفید هر قوطی ریمل 3 ماه است و بعد از آن باید از ریمل جدید استفاده کنید. با هر بار خارج شدن برس از مخزن و برگشت آن مقداری باکتری وارد ریمل می شود. به دلیل عدم وجود جریان هوا در مخزن محیط برای رشد باکتری ها مناسب است و در نتیجه می تواند خطرآفرین باشد.

یک توصیه ی بهداشتی مهم

اگر احساس کردید پس از استفاده از ریمل، خط چشم یا سایه چشم هایتان قرمز یا ملتهب شده، خارش دارد یا از آن ها اشک می آید بلافاصله لوازم آرایشی را دور ریخته و سریع به متخصص چشم مراجعه کنید تا عفونت ایجاد شده را درمان کند. تا زمان درمان کامل عفونت هم اصلا از لوازم آرایشی چشم استفاده نکنید و فقط زمانی که پزشکتان اجازه داد به سراغ آن ها بروید.

یک راه حل آسان

اگر به برس های یک بارمصرف دسترسی دارید از آن ها استفاده کنید. با این کار مطمئن خواهید بود که هیچ آسیبی به چشم هایتان نمی رسد و بهداشت به شکل کامل رعایت شده است. البته با توجه به اینکه اغلب برس های یک بارمصرف از پلاستیک ساخته می شوند، بهتر است پس از استفاده آن ها را در سطل بازیافت زباله های پلاستیکی قرار دهید تا به طبیعت هم آسیبی وارد نشود.

چگونه برس ریمل را تمیز کنیم؟

تمیز کردن برس ریمل با یک حوله کاغذی

برس ریمل را می توانید با یک حوله کاغذی تمیز کنید. به آرامی برس را بر روی یک حوله کاغذی بچرخانید و آن را به جلو و عقب ببرید تا توده ها آزاد شده و موهای برس ها از هم جدا شود. این کار را به آرامی انجام دهید، تا هیچ مویی را خم نکرده یا نشکنید.

تمیز کردن برس ریمل با آب گرم

درون فنجانی بریزید و برای مدت 5 دقیقه برس ریمل را در آب گرم خیس کنید تا مایع خشک ریمل آزاد شود. برس باید توده های ریمل خشک شده را رها کند و رنگ آب به ابری و خاکستری یا سیاه تبدیل شود. آب کثیف را دور بریزید و دوباره فنجان را پر کنید و برس را درون آن قرار دهید. در صورتی که ریمل مژه ضد آب یا مقاوم در برابر آب است، به جای آب از فنجانی از مایع استفاده کنید.

تمیز کردن برس ریمل با الکل

ایزوپروپیل یا الکل را در فنجان ریخته و اجازه دهید برس ریمل در آن خیس بخورد تا مایع خشکیده بیشتری از برس ریمل بیرون آید. در صورت تمیز نشدن برس ریمل آن را برای یک دقیقه دیگر در محلول خیس کنید.

تمیز کردن برس ریمل با شامپو

در کف دستتان اندکی شامپو بریزید و به آرامی قلم مو را روی کف دست خود مالیده، چرخانده و موهای برس را پاک کنید. سپس برس را زیر آب گرم گرفته و بشویید.

چگونه ظرف ریمل را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن محفظه یا ظرف ریمل می توانید از شامپو بچه استفاده کنید. ابتدا درون ظرف ریمل مقداری آب گرم و شامپو بریزید و ظرف را تکان داده و اجازه دهید کمی خیس بخورد، سپس با کمک فرچه ریمل تمیز درون محفظه را تمیز بشویید، این کار را چند بار انجام دهید تا اثری از مواد ریمل درون ظرف باقی نماند.

می توانید مقداری و آب داغ را داخل قوطی ریمل ریخته، بگذارید چند ساعت باقی بماند، سپس فرچه ریمل تمیز را درون قوطی خوب بچرخانید. پس از این کار مایع ظرفشویی و آب داغ را درون ظرف ریمل بریزید و آن را خوب بشویید تا محفظه ریمل کامل تمیز شود.

دکمه بازگشت به بالا