اخبار بازار

چگونه رستوران ها امروز زنده مانده اند؟

چگونه رستوران ها می توانند در حال حاضر زنده بمانند توسط Harvard Business Review در 26 مارس 2020
چگونه رستوران ها می توانند در حال حاضر زنده بمانند توسط Harvard Business Review در 26 مارس 2020
چگونه رستوران ها می توانند در حال حاضر زنده بمانند توسط Harvard Business Review در 26 مارس 2020

امروز همه مشاغل در معرض خطر هستند. رستوران ها یکی از شعبه هایی هستند که این روزها به وضوح حضور دارند. در بسیاری از کشورها ، رستوران ها بسته شده اند و رستوران های مورد نظرشان مجاز به خوردن وعده های غذایی خود بر روی میز یا خارج از میز هستند. مشتریان آنها مشکل دیگری دارند ، آیا ارزش آن را دارد که از خانه خارج شوید و خود را در معرض ویروس Corona قرار دهید.

برای زنده ماندن ، صاحبان رستوران ها باید یک راه حل خلاقانه پیدا کنند که با نگرانی های مشتریانشان مطابقت داشته باشد.

توصیه من به رستوران ها این است: پس از رژیم سالم ، قیمت های خود را پایین بیاورید

اول ، بیایید واقع بین باشیم. معدود رستوران هایی که می توانند درآمد منظم خود را در این بحران حفظ کنند. در حالی که سود صنعت متوسطی است (طبق این مقاله حدود 5٪) ، در صورت باز یا بسته بودن رستوران هزینه های زیادی مانند زمین ، ساختمان ها ، تجهیزات آشپزخانه و غیره تعلق می گیرد. در این شرایط ، هدف حداقل کردن ضررها با تمرکز بر حاشیه فروش (درآمد منهای هزینه های متغیر مانند نیروی کار و مواد غذایی) است.

در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که رستورانها باید قیمت خود را کاهش دهند:

1. بیشتر رستورانها مجبورند خدمات خارج از خدمت – هم به صورت انتخابی و هم طبق قانون ایالتی – ارائه دهند. با این حال ، قیمت مواد غذایی خارج از جیب و قیمت مواد غذایی در محل همیشه یکسان بوده است. در حالی که وعده های غذایی یکسان هستند ، ارزش یک رستوران در یک رستوران از محیط رستوران ، خدمات ارائه شده و تجربه اجتماعی (مانند دیدن دوستان ، برگزاری مراسم ویژه و غیره) ناشی می شود. از آنجا که تجربه ناهار خوری خارج از خانه فاقد این خصوصیات است ، می توان قیمت مواد غذایی خارج از خانه را کاهش داد تا منعکس کننده این کاهش ارزش باشد.

رستوران ها نگران بقای خود در ماه های اخیر هستند ، از سهام و اوراق بهادار خود نگران هستند و بسیاری در مورد هزینه های اختیاری فکر می کنند.

3. در آخر اینکه ، قیمتهای پایین می توانند یک بار در ماه مشتری را برای بازدید از یک رستوران جلب کنند و این می تواند به جذب مشتری جدید کمک کند.

سؤال منصفانه این است که آیا قیمت پایین می تواند در مقایسه با وضعیت عرضه مواد غذایی خارج از کشور منجر به درآمد کمتری شود؟ به خاطر داشته باشید که مشاغل غیر تجاری در حال حاضر با نگرانی مشتریان درباره کنترل هزینه مشکل دارند. در نتیجه ، تخفیف ها می توانند تقاضا را زنده کنند.

یک راهبرد برای صاحبان رستوران ها ایجاد فضای جدیدی برای تخفیف های متناسب با نیازهای اقتصادی آنها است. این امر برای رستوران های گران قیمت بسیار مهم است. امروزه جو لوکس و غذای گران قیمت رایج نیست. غذاهای راحت و غذاهای خانگی امروزه محبوبیت بیشتری دارند. این دیگر وقت آن نیست که به منوی همیشه طراحی شده بچسبانید.

برای صاحبان رستورانهایی که نمی توانند فضای کافی و جدید به اندازه کافی محبوب ایجاد کنند ، توصیه می کنیم تخفیف 15 تا 20 درصدی برای بقای مشاغل خود داشته باشید. در تجربه من این نکته خوبی است. هر تخفیفی که به مرز 15٪ نرسد کافی یا قابل توجه نیست. و هر تخفیف بالای 20٪ به مشتری احساس ناامیدی می دهد ، زیرا مشتری با تعجب می گوید “آنها از درآمد من چقدر درآمدند؟”

در حالی که امروزه رستوران ها ایستاده اند ، صاحبان رستوران ها باید به خاطر داشته باشند که این طوفان در حال آمدن است و آنها به حالت عادی باز می گردند. برای جلوگیری از کاهش ارزش برند شما ، مهم است که رستوران ها بدانند که این تخفیف ها موقتی است و در آینده قیمت ها افزایش می یابد. اولین قدم این است که برندسازی را چنان واضح و روشن کنیم که پیام: “اگر یک رستوران در مواقع بحرانی منوی جدید را ارائه می دهد ، یک پیشنهاد ویژه ، کوتاه مدت و ویژه است.”

علاوه بر برندسازی ، سازمان باید برای جلوگیری از کاهش ارزش برند خود راهی پیدا کند. اینها مراحلی است که مشتریان برای گرفتن تخفیف باید انجام دهند. هدف اصلی این راه حل نشان دادن مشتری روانشناختی است که این فرضیات بی نظیر بوده و ثابت نیستند. این مانع از کاهش ارزش برند می شود.

رستوران ها می توانند از راه های زیر از کاهش ارزش برند جلوگیری کنند:

· از مردم بخواهید تا کنسرو را با تخفیف درآورده و آنها را برای افرادی که به آنها احتیاج دارند توزیع کنید.. این رویکرد تأکید می کند که مفروضات فعلی به بحران مرتبط شده ، برند رستوران را تقویت می کند و باعث می شود مشتریان از کمک به دیگران احساس خوبی داشته باشند. و البته باید تأکید کرد که افرادی که قوطی کنسرو عرضه نمی کنند تخفیف دریافت نمی کنند.

· عمده فروشی: شما می توانید حداقل یک سفارش برای غذا تعیین کنید (برای مثال ، حداقل سفارش 4 مورد مشمول تخفیف است). این رویکرد صاحب رستوران را توجیه می کند و همچنین می تواند فروش را افزایش دهد.

در شرایط اقتصادی چالش برانگیز ، سرمایه گذاری می تواند عامل مهمی در کمک به مشاغل باشد و رشد اقتصادی پس از پایان رکود اقتصادی بسیار مهم است و منجر به کاهش ارزش برند می شود. مهم است که مشتریان از دلیل کاهش قیمت ها آگاهی داشته باشند و بپذیرند که پس از بحران قیمت ها به حالت عادی باز می گردند.

https://hbr.org/2020/03/how-restermarkets-can-survive-right-now

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا