دانش و فناوری

چگونه دمای CPU کامپیوتر خود را مشاهده کنیم؟

معمولا دو گروه همیشه نگران کامپیوتر خود هستند. دسته اول اورکلاکر ها و دسته دوم کسانی هستند که لپ تاپ قدرتمندی دارند. در زیر لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان آمده است. موجود در ترنجی ه م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م

برنامه های زیادی برای نمایش CPU کامپیوتر تولید شده است

نه ویندوز ۱۱ ن هیچ نرم افزار پیشفرضی برای مشاهده CPU کامپیوتر ندارد. برنامه اما اپلیکیشن های متعددی برای این امر توسعه پیدا کرده است. در اینجا به معرفی دو مورد از بهترین پرداختن. اولین نرم افزار ، Core Temp نام دارد. این برنامه بسیار کم حجم و ساده است. هن ‌ م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م CP CP CP گه قه اقدام به نصب این نرم افزار کنید ، نصب آیکون ایکون

Core Temp سیله Core Temp می‌توان هر یک از رایانه‌های کامپیوتری خود را بررسی کرد. اگر بر روی آیکن این برنامه که بر روی تسک ظاهر شود کلیک راست کنید، پنجره اصلی آن نمایش داده خواهد شد. در این پنجره می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره رایانه‌های CPU خود مشاهده کنید. نوشته شده است، هر چه هست، بالاترین نقطه ای است که می توان تحمل کرد، نوشته شده است. توصیه می‌کنیم که همیشه ۱۰ تا ۲۰ از کمترین دما فاصله داشته باشد تا دمای بیش از حد، باعث کاهش عمر مفید رایانر دما شود.

اگر Core Temp موفق به تشخیص دقیق دقیق پیش بینی شده برای کامپیوتر کامپیوتر شما نمی شود، می توان با وارد کردن رایانه شخصی خود در اینترنت به این سرعت توصیه شده، دسترسی پیدا کرد. Core Temp، به Options> Settings وارد شوید. در اینجا چند مورد وجود دارد که توصیه می‌کنیم به آنها نگاهی بیندازید:

ا ر ف عمومی عمومی عمومی عمومی عمومی>>>>>>> عمومی عمومی عمومی عمومی عمومی عمومی عمومی عمومی عمومی. اگر این گزینه فعال باشد، بدون اجرای Core Temp می‌توانید CPU کامپیوتر خود را مشاهده کنید.

شما باید دکمه Display> Hide Taskbar Button را جدا کنید. به کمک منطقه اطلاع رسانی> نمادهای منطقه اعلان را می توانید نمایش دما را شخصی سازی کنید. رای مثال بزنید که فقط منوی برنامه‌ها در یک بار نمایش داده می‌شوند و یا هر کدام را به طور مستقیم انتخاب کنید. در این قسمت همچنین می‌توانید فونت و رنگ ها را نیز سفارشی سازی کنید.

اینجا را کلیک کنید تا به تنظیمات عمومی بروید. این قابلیت به طور پیشفرض بر روی 100 میلیون تنظیم شده است. اگر اعداد چشمک زن شما را آزار می‌دهد، می‌توانید این عدد را بالاتر ببرید. ب ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ر ر ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا اُ ore

اگر امکانات بهتری داشته باشید، HWMonitor را امتحان کنید

اگر به دنبال نرم افزار حرفه ای تری می‌گردید، HWMonitor پیشنهاد ماست. همایمک این اپلیکیشن می‌توانید CPU، مادر برد، هارد دیسک را داشته باشید Ws از نصب HWMonitor در جدولی شامل CPU کامپیوتر، سرعت فن و سایر موارد قابل نصب است. ر ه ه هسه CP CP Intel Core i7 4930K در اینترنت موجود است. اینجا هنوز چیزی نیست.

ر اد دد اگدداینده اژد دد دد دد دد دد دد دد دد اد اد اد اد اد اد دد اد دد دد داد داد داد داد داد داد و این دست داد داد و د د د د د د د د د د د د د د :: اینجا هنوز چیزی نیست. CPU یک سنسور واقعی اسن، در سوکت پردازنده به کار گرفته شده است. اما همیشه هست در اصل دما نیست. این عدد تقریبی بوده و سعی بر آن دارد که یک حسگر تشخیص دما را تقلید کند.

موضوعی که باید به آن توجه کرد آن است که CPU در سطح پایین د م،،، ر ر ر ر ر د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د ی جلوگیری از داغ شدن بیش از رایانه بسیار مهم است، زمانی که در همه موارد به دقت توجه کنید.

اگر CPU کرد، کامپیوتر نشان نمی‌دهد یا نشان می‌دهد اشتباه است، چه باید کرد؟

در برخی موارد ممکن است متوجه شوید که یکی از دو برنامه ذکر شده به درستی کار نمی‌کند. رای مثال مشخص شده توسط آنها با سایر برنامه های متفاوت است. یا به طور کلی در نمایش دما ناپذیر است. تعداد زیادی برای این اتفاق وجود دارد که ما در اینجا به ذکر چند مورد پرداخت:

م-ممکن است سنسورهای متفاوت با یکدیگر را مقایسه می‌کنید! مه اشاره شد، یک ویژه در پردازنده های AMD، دو هسته و دمای CPU با متفاوت متفاوت هستند. مطمئن شوید که در برنامه های متفاوتی که می دانید CPU را با خودش مقایسه می کنید.

م-مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه برنامه استفاده کنید. ر ک ی ی گ گ ا ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی در صورت مشاهده دقیقی نشان داده نمی‌شود یا اصلاً نمی‌توانید را انجام دهید. در این بهتر است ابتدا برنامه را به روز کنید. البته اگر از سیستم شما به تازگی عرضه شود، احتمالا نیاز است مدتی صبر کرده تا به روز رسانی جدید از این برنن

۳-چند سال از عمر کامپیوتر شما می‌گذرد؟ اگر بیش از چند سال از عمر آن گذشته باشد، ممکن است توسط برنامه هایی مانند Core Temp پشتیبانی شود.

ونه دما کارت گرافیک را مشاهده کنید؟

با دقت Core Temp کارت گرافیک را نشان نمی‌دهد اما اپلیکیشن HWMonitor با دقت می‌تواند. هنوز چیزی اینجا وجود ندارد، GPU خود در ویندوز و ی ه زمان به روز رسانی می ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ ، Task Manager GPU تاماعات GPU را نشان می دهد.

ریدا کردن آن ، Task Manager خود را باز کنید. سریع ترین راه برای انجام این کار، فشار دادن Ctrl+Shi+Esc است، می توانید Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید و روی «Task Manager» کلیک کنید میانبر «Task Manager» را در منوی استارت خود جستجو کنید و آن را انجام دهید. اجرا کنید.

ا ف ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب اجرا اجناد . اگر می‌خواهید این صفحه را به پنجره‌ای که می‌خواهید نمایش دهید، کافیست بر روی «همیشه در بالای پنجره‌های دیگر» یک بار کلیک کنید. Task Manager می‌تواند بر روی برنامه‌هایی که از بیشترین منابع GPU استفاده می‌کنند می‌توانند کنترل کنند.

آموزش اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 11

در صورت گرم شدن بیش از حد از رایانه چه باید کرد؟

نظارت بر شما خوب است و هر کس باید هر چند وقت یکبار آن را بررسی کند. اما اگر شما مرتباً بیش از حد گرم می شود، احتمالاً دلیل دلیل وجود تری است که باید به دنبال آن باشید. Task Manager را باز کنید و ببینید که آیا از CPU رایانه شما غیر متعارفی می شود، وجود دارد. مطمئن شوید که هیچ یک از دریچه های خروجی هوای فن ها، مسدود نشده است. همانطور که HowToGeek اشاره می کند، این موضوع در لپ تاپ بیشتر است. ممکن است گرد و خاک باعث کاهش عملکرد شود.

نظر شما چیست؟ آیا راه حل دیگری برای اندازه گیری دقیق CPU کامپیوتر می‌شناسید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا