بازاریابی اینترنتی

چگونه جستجوی صوتی بر سئوی آینده تأثیر می گذارد

متأسفانه ، این یک مقاله عذاب و غم و اندوه نیست که اعلام کند دیگر PPC و SEO وجود ندارد. در عوض ، ما در مورد چگونگی جستجوی صوتی نشانگر بازاریاب های دیجیتال بحث خواهیم کرد.

در دنیای جستجو ، صدا یک روند نوپا است و البته چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد.

الگوریتم های Google یک یا دو بار در روز تغییر می کنند. اما به ندرت نوسانات رتبه بندی خوبی را در آن تجربه می کنیم. اینها به روزرسانی هایی هستند که بازاریابان از آن وحشت دارند.

یکی از روندهای مهم که ممکن است بر سئو مسلط باشد عبارت است از:

جستجوی صوتی از طریق تلفن همراه

ممکن است گوگل و سیری از مدتها پیش به این عکس بیایند ، اما اکنون این است که این جستجو با موفقیت انجام شد. در ابتدا ، مصرف کنندگان اصلاً مشتاق این فناوری نبودند. این حیله گر تشخیص صدا بود که همه ممکن است بخواهند از آن لذت ببرند. طبق مطالعات در سالهای اولیه ، 83٪ از کاربران iOS اظهار داشتند که اصلاً از سیری استفاده نمی کنند. اما امروز ، گوگل و سیری راه را پشت سر می گذارند.

با این مسابقه جستجو جدید ، شما فکر می کنید که منحصراً در حال رشد است.

آیا شما آمادگی یادگیری بیشتر در این مورد را دارید؟

جستجوی صوتی چیست؟

این را می توان فن آوری تشخیص گفتار نامید که به کاربر امکان جستجو با فرمان صوتی را می دهد. این ارتباط دو طرفه است که به کاربران کمک می کند وظایف خود را در زمان واقعی انجام دهند.

کاربران امروز انتظار انجام پاسخ سریع و مستقیم را دارند. که ایده آل است. در حقیقت ، اگر کمی عمیق تر در متن سؤالات صوتی حفر شوید ، متوجه خواهید شد که این با جستجوی متنی کلمات کلیدی موتورهای جستجو کاملاً متفاوت است.

جستجوی صوتی محبوبیت زیادی پیدا می کند

البته تشخیص صدا چیز جدیدی نیست ، اما از امروز ، کاربرد عملی محدود به فریاد عصبانیت از طریق تلفن بوده تا بتواند آن را درک کند یا آن را با طنز معرفی کند.

با این حال ، تغییر روند جستجو نشان داده است که تعامل صدای عملی در نهایت یک چیز واقعی است.

ممکن است از این فناوری به عنوان “آینده” یاد شود ، اما واقعیت این است که 40٪ از کاربران آن را به فناوری امروزی تبدیل کرده اند. هر کاربر بالغ حداقل یک بار در روز جستجو می کند.

60٪ باقیمانده استفاده از آن را در سال گذشته و 40٪ در شش ماه گذشته آغاز کرد. با این آمار می توانیم تصور کنیم که فناوری “نوظهور” فرا رسیده است.

بنابراین چرا بلندگوهای هوشمند و صدای موتور موتور جستجوگر چنین انگیزه می گیرند؟ کول به عنوان درب اصلی نوآوری تبدیل شده است زیرا روشی واقعاً جذاب و شخصی و طبیعی برای تعامل فراهم می کند. فقط مهم است که در مورد پخش موسیقی ، سفارش پیتزا ، گرفتن خبر و در واقع روشن کردن چراغ خود از طریق صدای خود فکر کنید. این کافی است تا توضیح دهد که چرا 40٪ از کاربران جستجوی متنی را به صورت یکپارچه به جستجوی صوتی تغییر داده اند.

این یکی از بازارهای در حال رشد است و اشتباه است که بگوییم Amazon Echo و Google Home پیشرو این نمایش هستند.

از سال 2010 با Siri شروع شد و از آنجا که موفقیت در دنیای دیجیتال شروع به موفقیت کرد ، بازار با نرم افزاری که امکان جستجوی صوتی تصفیه شده را دارد ، رشد پیدا کرده است. امروز لیست بزرگی از سیستم های تشخیص صدا داریم:

سیری (2010)

Amazon Alexa (2014)

مایکروسافت کورتنا (2015)

دستیار Google ، Amazon Echo (2016)

علی بابا علی جنی ، سامسونگ بیکسبی (2017)

هر سال این جستجوی صوتی روی سیستم ها کار می کرد و به موفقیت تبدیل می شد. و در پایان ، شهرت خود را در بازار برقرار کرد. امروز ، بزرگترین دلیل افزایش جستجوی صوتی ، سیستم تشخیص صدا بهتر است.

قبل از اینکه سعی کنیم روی جستجوی صوتی در سئو و بازاریابی دیجیتال تأثیر بگذاریم ، اجازه دهید نگاهی به آمارهای مرتبط بیندازیم:

46٪ از کاربران جستجوی صوتی هر روز به یک تجارت محلی فکر می کنند

سال گذشته 58٪ از مصرف کنندگان از جستجوی صوتی برای یافتن اطلاعات مربوط به مشاغل محلی استفاده کردند

27٪ از طریق جستجوی صوتی از یک سایت تجاری محلی بازدید می کنند

76٪ از کاربران خانگی گوشی های هوشمند یک بار در هفته به دنبال مشاغل محلی هستند و حدود 53٪ آنها جستجوهای روزانه را انجام می دهند

بازار تشخیص صدا تا سال 2019 با 601 میلیون دلار وارد صنعت خواهد شد

تأثیر بر سئو

اگر جستجوی صوتی آینده است ، آیا این تأثیر بر SEO می گذارد؟ خوب ، جواب این است “بله ، همینطور است”.

با استفاده از جستجوی معمولی ، یک کاربر یک سؤال یا کلمات کلیدی متداول مانند “کلاسهای آموزش CA” یا “غذاهای هندی” را تایپ می کند. با این کار لیستی از سایتهای مرتبط مشاهده می کنید که به شما کمک می کنند. SEO در اینجا نقش دارد که سایت شما را در صدر چنین جستجوهای مرتبط قرار دهد.

و وقتی یک کاربر همین موضوع را از دستیار دیجیتالی خود می پرسد ، دو چیز به ذهن خطور می کند. اول ، جستجو ژورنالیستی تر می شود و ثانیاً لیست بزرگی از نتایج را برای انتخاب مشاهده نخواهید کرد. این یک پاسخ کاملاً واضح به یک سؤال روشن می دهد.

با این حال ، این بدان معنا نیست که SEO دیگر در این امر نقشی ندارد. برعکس ، هنگامی که یک جستجو فقط یک جواب را ارائه می دهد ، بهینه سازی را بسیار مهم تر می کند. این برای اطمینان از انتخاب کسب و کار شما از بسیاری افراد است. اما با این کار ، اینگونه نیست که شما الگوی جدیدی را انتخاب کنید که جستجوی صوتی است.

بازاریابان فقط باید اطمینان حاصل کنند که کلیه مطالب مکالمه ای و طبیعی هستند. این به ادامه کار شما در جستجوی جستجوی صوتی کمک خواهد کرد. برای اطمینان از اینکه Google بیشتر اطلاعات کسب و کار شما را به دست آورده است ، ابزارهای زیادی مانند نشانه گذاری طرحواره وجود دارد. وبلاگ ها روشی مهم برای موفقیت جستجوی صوتی شما بوده اند و همیشه خواهد بود. بنابراین لازم است به یاد داشته باشید که جستجوی صوتی معادل جستجو در سایت موبایل و ارائه وب سایت دوستانه برای موبایل بسیار مهم است.

از آنجا که جستجوی صوتی چیز بزرگ بعدی است ، مارک ها به سرعت آن را پیدا می کنند. و به وضوح ، اینها باید! در حقیقت ، همه بازیکنان گسترده فن آوری شروع به سرمایه گذاری در دستیار شخصی و صدا کردند. بنابراین سوال اینجاست:

چرا جستجوی صوتی برای مارکها مهم است؟

از آنجا که سیستم تشخیص صدا با شگفتی در همه زمینه ها کار می کند ، چگونه انتظار دارید مارک ها در چنین تبلیغی نزدیک باشند. جستجوی صوتی بزودی تمام روشهای جستجو را از بین می برد. و در اینجا دلایل اصلی اهمیت برندهای بزرگ ذکر شده است:

آ. سرعت طبیعی –

واقعیت این است که هیچ سیستم عامل دیگری به اندازه این سیستم جستجوی صوتی سریع نیست. شما فقط می گویید و نتیجه مختصر را بین خود می گیرید. برای مارک ها این یکی از دارایی های مورد نیاز است. شما یک فرمان را اجرا می کنید و وظیفه شما در آنجا و سپس انجام می شود. نیازی نیست وقت خود را صرف جستجوی الفبای روی صفحه کلید کنید و سپس پرس و جو خود را وارد کنید.

ب بهبود بهره وری –

گفتار سریعتر از تایپ کردن است. در صورت جابجایی به صحبت ، به جای استفاده از صفحه لمسی یا صفحه کلید برای پاسخ به سؤال خود ، در زمان قابل توجهی صرفه جویی می کنید. و هنگامی که در وقت خود صرفه جویی می کنید ، در نهایت به افزایش بهره وری خود می پردازید.

وقت پول است – پس انداز کنید

از آنجا که فرکانس گفتار سریعتر از کلمات است ، باعث صرفه جویی در وقت می شود. و هنگامی که مصرف کنندگان شما در عرض چند ثانیه کار خود را انجام دهند ، این تنها انتخاب آنها خواهد بود. وقتی شرکای جستجوی صوتی با یکدیگر شریک هستند ، احتمالاً بالاتر از رقبای خود باقی خواهند ماند.

د. رویکرد گسترده –

یکی از بهترین موارد در مورد سیستم های تشخیص صدا این است که می توان به آنها دسترسی داشت. مانند بسیاری از کاربران ، از سیستم های موتور جستجو رد می شوند زیرا آنها زبان را تایپ نمی کنند. با این وجود ، همه هنر گفتار را می شناسند. و از آنجا که جستجوی صوتی تقریباً در همه زبانها موجود است ، دامنه نامحدود است. این عامل قطعاً باعث افزایش نسبت مصرف کننده می شود.

خداوند. افزایش آگاهی از نام تجاری با توجه کاربران –

آیا شما یک برند بیشتر در مورد راحتی ، الزامات و سلیقه مصرف کننده خود نگران هستید؟ خوب ، پس ، شما می توانید بازیکن بزرگ بعدی باشید. هنوز نگران راحتی مصرف کننده هستید. توجه بیشتر کاربر. بنابراین بهتر است هرچه سریعتر وارد اکوسیستم صدا شوید.

چگونه می توان با جستجوی صوتی شروع کرد؟ –

با وجود بسیاری از سیستم عامل های مختلف جستجو و انجام جستجوی صوتی شما ، ممکن است در مورد اجرای آن دچار سردرگمی شوید. خوب ، این یک راه حل بسیار ساده دارد. جستجوی صوتی بسیار آسان تر است.

جستجوی صوتی در هر نقطه –

مهم نیست که شما در سلول خود نشسته اید یا به بیرون می روید ، سؤال خود را با صدای بلند صحبت کنید و یک جواب مربوط به آن برگردانید.

فقط کافی است در نوار جستجوی Google روی میکروفون ضربه بزنید و شروع به صحبت کنید. این دستگاه در مرورگرهای Android ، iOS ، Windows و Chrome برای تلفن های همراه ، لپ تاپ و دسک تاپ کار می کند.

به عنوان مثال: چیزی مثل “چه کسی برج ایفل را طراحی کرد؟” بگویید.

این آسان است و پاسخ های بسیار مناسبی را به سؤالات شما نشان می دهد.

گذشته از این ، اگر از دستگاه های اپل استفاده می کنید ، سیری خوب کار می کند ، جستجوی صوتی گوگل با دستگاه های اندرویدی مطابقت دارد و مایکروسافت کورتنی در همه موارد مربوط به رایانه شخصی و تلفن های هوشمند خود با استفاده از برنامه آنها مفید است.

نکات بهینه سازی جستجوی صوتی

1. سرعت صفحه –

سرعت صفحه در جستجوی صوتی نقش اساسی در SEO دارد. طبق گفته Backlinko ، میانگین صفحه نتایج جستجوی صوتی در مدت زمان 4.6 ثانیه بارگیری می کند که بدیهی است 52٪ سریعتر از صفحه متوسط ​​است.

2. طول پاسخ –

به نظر می رسد گوگل مختصر و توجه به نتایج جستجو است. طول جستجوی صوتی استاندارد تنها 29 کلمه طول دارد.

3. دامنه های قابل اعتماد –

دامنه های قابل اعتماد می توانند نتایج جستجو به مراتب بیشتر از دامنه های غیرقابل اعتماد تولید کنند.

4- اشتراک اجتماعی –

مطالب با تعامل اجتماعی بالاتر در جستجوی صوتی عملکرد بهتری دارند.

5. سادگی زبان –

موتور جستجوی صوتی به راحتی توسط مطالب ساده و با خواندن آسان بهینه می شود. میانگین نتایج جستجوی صوتی گوگل در سطح نهم نوشته شده است.

6. بخش ویژه –

اگر مشاغل شما در یک بخش برجسته نمایش داده می شود ، به شما کمک می کند در جستجوی صوتی رتبه بالایی داشته باشید. 40.7٪ پاسخ های جستجوی صوتی از یک بخش برجسته تهیه می شوند.

استراتژی های مختلف بهینه سازی موتور جستجو –

* دستیار Google – روی بسته محلی و بخش برجسته متمرکز شوید. با این حال ، بهینه سازی بازی گوگل نیز برای ارائه نتایج مربوطه مورد توجه قرار می گیرد.

* الکسا – به مکان های بینگ توجه می کند ، قطعه ها و Yelp را انتخاب می کند.

* Cortana – برای فروشگاه App مایکروسافت بهینه سازی کنید

سیری – مطابق با Google Assistant بهینه سازی کنید و همچنین برنامه های سازگار با Siri را باز کنید.

بینگ نقش اساسی دارد –

ما می توانیم در هر چهار فرآیند جستجوی صوتی مشاهده کنیم که سه مورد آن عبارتند از: اپل Siri ، Courtna و Alexa که در جستجوی بینگ برای نجات اطلاعات اساسی هستند. فیس بوک همچنین به لیگ می پیوندد و البته گوگل خود دستیار گوگل را نیز ارائه می دهد.

در حقیقت ، جستجوهای صوتی ممکن است خیلی زود رفع شود. طبق داده های سال 2016 ، بینگ اظهار داشت که 25٪ از جستجوهای انجام شده از طریق نوار وظیفه ویندوز 10 همه مبتنی بر صدا بوده اند. و اگر در سال 2018 در مورد آن شماره صحبت کنیم ، با توجه به محبوبیت جستجوی صوتی ، احتمالاً تا حد زیادی رشد خواهد کرد.

مهم نیست موتور جستجوگر که به آنها ارزش می دهد ، دو منطقه اصلی وجود دارد که باید به لیست های محلی و قطعه های انتخاب شده توجه شود.

بهینه سازی وب سایت ضروری است –

با وجود تمام این راهکارها ، سئو قدیمی البته پادشاه است. شما نمی توانید از بهینه سازی تبلیغات سایت مانند تفسیر محتوای صفحه ، استفاده از کاربران برای درک صفحه وب خود ، پاسخ دادن به سؤالات مربوطه و فهمیدن اینکه آیا صفحه شما برای رتبه بندی موتورهای جستجو مناسب است استفاده نکنید. ستون ها در تهیه بخش های ارائه شده نقش بسزایی دارند.

آیا این پایان جستجو است؟ –

مهمترین سؤالی که پیش می آید این است: آیا این پایان جستجو است یا اینکه آیا یک SEO قدیمی به زودی خواهد مرد؟ خوب ، جستجوی صوتی اینجا بود که احتمالاً به آن فکر می کنید. این از سال 2002 شروع می شود. درست است که با استفاده از تلفن های هوشمند محبوب شد. دستیاران دیجیتال مانند سیری و کورتانا بیشتر و بیشتر رشد کرده اند. اما سئو هرگز بیرون نیامد.

جستجوی گفتار به سادگی یک رابط دیگر است و به هر حال احتمالاً جایگزین SEO قدیمی نیست. ممکن است این تکنیک را تغییر داده یا برخی از کارهای بهینه سازی سئو را اضافه کند اما البته SEO خوب قدیمی را از بین نمی برد.

هدف اصلی تهیه یک استراتژی و روش کانال کامل برای کاوش فرصت هایی است که به عنوان بخشی از کل فرآیند تایپ شده و بازی شده اند.

نکاتی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایستادگی در جریان جستجو استفاده کنید. اینها به زودی به امواج هوایی برخورد می کنند و به شما کمک می کنند در اولین محیط صوتی رتبه بندی کنید.

Google به سادگی بازاریابی تلفن همراه و جستجوی صوتی را انجام می دهد ، اما این بدان معنی نیست که جستجوی دسک تاپ روشن است.

فعال کردن صدا ممکن است مکمل آنچه که قبلاً وجود دارد ، باشد. اکنون بازاریابان به موبایل ، دسک تاپ و صدا توجه خواهند کرد. و هنگامی که موتورهای جستجوگر زیادی برای کاربران وجود دارد ، بدون شک باعث افزایش اعتبار گوگل می شود.

پایان –

از آنجا که این جستجو تعداد زیادی از جستجوهای روزانه وب را در اختیار شما قرار می دهد ، برای همه مشاغل مهم است که سایتهای تجاری خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنند. این دقیقاً روش صحیحی برای افزایش ترافیک وب برای کلمات کلیدی موجود است و در عین حال عبارات کلیدی جدیدی را ایجاد می کند که دیدن محصولات ، محتوا و خدمات شما در موتورهای جستجو را آسان می کند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا