بازاریابی

چگونه بهینه سازی تبدیل ، SEO ، SMM و PPC را روی سرمایه گذاری باز می کند

بهینه سازی تبدیل یا CRO اغلب با سئو اشتباه گرفته می شود ، اما این خدمات نه تنها کاملاً متفاوت هستند: آنها بازده قابل توجهی از سرمایه گذاری ایجاد می کنند. در پایان روز ، CRO در جهت بهبود بخشیدن به مؤلفه های اصلی وب سایت شما جوش می آورد تا همه چیز فقط با یک هدف طراحی و اجرا شود: حداکثر رساندن تبدیل ها از وب سایت شما.

از آنجا که اکثر وب سایت ها هرگز به حداکثر رساندن تبدیل ها ساخته نشده اند و هرگز به هیچ وجه بهینه نشده اند ، میانگین وب سایت می تواند به معنای واقعی کلمه 50٪ یا بیشتر پیشرفت در نرخ تبدیل کلی شما را ببیند. حتی شرکتهای بزرگ فناوری چند ملیتی مانند SEO Moz در شرکتهای بهینه سازی نرخ تبدیل خارج استخدام کرده اند و افزایش بیش از 100٪ را گزارش کرده اند ، بنابراین تصور کنید که آنها چه کاری می توانند برای سایت شما انجام دهند.

اما به این نکته اشاره می کنیم: خدمات CRO دقیقاً چگونه ROI را با SEO ، SMM یا PPC مقایسه می کند؟ خوب ، بیایید صراحتاً بگوییم: این یک رقابت نیست ، زیرا این گزینه های دیگر بازاریابی اینترنتی تنها بخشی از بازده سرمایه گذاری را ناشی از بهبود نرخ تبدیل ارائه می دهند. در اینجا دقیقاً به همین دلیل است که CRO در بازگشت سرمایه شما SEO ، SMM و PPC را خرد کرد:

بهبود نرخ تبدیل هزینه های بازاریابی را کاهش می دهد: به یک طریق یا روش دیگر ، کلیه خدمات PPC ، SEO و SMM هزینه های بازاریابی شما را افزایش می دهد که بازده سرمایه گذاری شما را از بین می برد. از طرف دیگر ، CRO با از بین بردن کلمات کلیدی بدون بازگشت از جریان ترافیک پولی ، نرخ تبدیل شما را افزایش می دهد. این استراتژی CRO باعث کاهش هزینه های بازاریابی ، کاهش ترافیک می شود ، اما تبدیل ها را سالم نگه می دارد. وقتی این پس اندازها در طول سال به جلو منتقل می شوند ، این اندازه گیری به تنهایی می تواند بسته به اندازه بودجه پرداخت به ازای هر کلیک ، منجر به بازده بیش از 100٪ سرمایه گذاری شود.

CRO روی تبدیل 100٪ تمرکز دارد: کارشناسان SMM ، SEO و PPC ممکن است افزایش ترافیک یا رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص را تضمین کنند. اما چقدر ترافیک جدید باعث ایجاد فروش می شود مهمترین واقعیتی است که می دانید و تنها چیزی که هرگز تضمین نمی کنید؟ با این حال ، کارشناسان 100٪ بهینه سازی نرخ تبدیل بر افزایش فروش آنلاین و یا رهبری های واجد شرایط تمرکز می کنند تا بازده سرمایه گذاری آنها بسیار شفاف و قابل مشاهده باشد.

با استفاده از ابزارهای تحلیل نقشه برداری حرارتی و ابزارهای تحلیل ترافیک مانند Clicktale و Google Analytics ، متخصصان CRO مشکلات تبدیل را شناسایی کرده و سپس بزرگترین مشکلات را برطرف می کنند تا بازده سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. سپس برای بررسی نتایج ، از ابزارهای تست اسپلیت وب سایت مانند VWO یا Optimizely استفاده می کنند ، بنابراین می توانید ببینید که چگونه خدمات آنها در فروش آنلاین شما بهبود یافته است. اما فقط سعی کنید بازده واقعی سرمایه گذاری را برای SEO یا SMM محاسبه کنید زیرا تنها بخش کوچکی از ترافیک اضافی که این خدمات ارائه می دهند در واقع مشتری خواهند شد.

نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید نتایج سالها پیش می رود: با PPC ، لحظه ای که جلوی پرداخت ترافیک را بگیرید ، فروش شما خشک می شود. و در حالی که SEO و SMM قطعاً بهتر از حداقل سرمایه گذاری اولیه متوقف هستند ، بازده شما در مدت 30 روز پس از پایان SEO یا SMM سرمایه گذاری شما خشک می شود. با این حال ، با افزایش نرخ تبدیل ، تغییرات برای افزایش نرخ تبدیل همچنان به تولید اضافی در طول زندگی وب سایت شما ادامه خواهد داد.

با کاهش هزینه های بازاریابی ، افزایش نرخ تبدیل و ارائه خدماتی که باعث افزایش فروش آنلاین برای سالها پس از اتمام بهینه سازی می شود ، کارشناسان CRO از نظر بازده سرمایه گذاری ، SEO ، SMM و PPC را از دست می دهند.

بیایید یک مثال سریع در تلاش برای ایجاد تفاوت در بازده سرمایه گذاری در متن بررسی کنیم:

فرض کنید الگوی وب سایت ما یک محصول را با قیمت 200 دلار به فروش می رساند و برای فروش مستقیم 1.5 درصد نرخ تبدیل را دریافت می کند. در حال حاضر ، آنها برای کلیه بازدیدهای خود به PPC بستگی دارند و در حال حاضر در هر کلمه کلیدی حدود 2 دلار با بودجه ماهانه 10،000 دلار پرداخت می کنند. اگر اعداد را پردازش کنیم ، این بدان معنی است که این سایت تولید می کند:

5000 بازدید کننده در هر ماه (10،000 دلار / 2 دلار برای هر کلیک)

50 فروش در هر ماه (5000 بازدید کننده x 1.5 c در هر ساعت)

15،000 دلار درآمد (100 فروش x 200 دلار / فروش)

در حال حاضر ، این سایت در هر ماه 5،000 دلار بالاتر از هزینه های بازاریابی با 50٪ بازده سرمایه گذاری می کند (برای هر 10،000 دلار که وب سایت در ppm سرمایه گذاری می کند ، 15،000 دلار فروش ایجاد می کند). در واقع ، این سایت در صورت وجود سود با 66٪ هزینه های مرتبط با بازاریابی ، تقریباً به صفر می رسد.

حال تصور کنید که صاحب این وب سایت 10،000 دلار اضافی برای سرمایه گذاری دارد و می تواند یا برای بهبود نرخ تبدیل یا CPC بیشتر انتخاب کند.

خوب ، اولین کاری که یک متخصص CRO انجام خواهد داد بررسی آنالیز ترافیک در وب سایت شما و جدا کردن کلمات کلیدی بدون پشتیبان است ، سپس از شر آنها خلاص شوید. با فرض تنها کاهش 20٪ در کلمات کلیدی بدون ضرر در تبدیل ، این بدان معنی است که شما فقط باید 8،000 دلار در ماه برای پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) هزینه کنید تا همان 15،000 دلار در فروش تولید کنید.

در مرحله بعد ، بیایید بگوییم که یک متخصص CRO تغییراتی در طراحی وب و نوشتن آگهی ایجاد می کند که منجر به افزایش بسیار متوسط ​​20 درصدی میزان کارکرد در هر از 1.8 می شود. این بدان معناست که به جای تولید 75 فروش در هر ماه ، اکنون 90 عدد تولید خواهید کرد. اما برخلاف PPC زیرا فروش اضافی شما در لحظه اتمام پول از بین می رود ، بهبود نرخ تبدیل همچنان به 15 فروش اضافی در هر ماه در طول سال ادامه می یابد.

بنابراین اگر ما 10،000 دلار در Pay-to-Pay (PPC) سرمایه گذاری کردیم ، 15،000 دلار اضافی درآمد کسب می کنیم اما بعد از تمام شدن پول. اما اگر ما همان خدمات را در خدمات بهینه سازی Conversion سرمایه گذاری کنیم ، می بینیم:

15 فروش جدید هر ماه X 12 ماه = 180 فروش اضافی

20٪ هزینه بازاریابی کمتر = 24،000 دلار پس انداز (2000 دلار در هر ماه 12 ماه)

بنابراین از نظر تبدیل های جدید ، CRO بیش از دو برابر بازده سرمایه گذاری و درآمد کل را برای PPC تولید می کند. اما وقتی پس انداز بازاریابی معادل 24000 دلار در سال را اضافه می کنید ، این بدان معنی است که بازده سرمایه گذاری از CRO 4X بازده PPC است (36،000 دلار + 24000 دلار = 60،000 دلار فقط با 15،000 دلار برای هر کلیک).

افکار نهایی

البته نمونه ما به هیچ وجه توسط همه صنایع یا نتایج خاصی که ممکن است از خدمات CRO مشاهده کنید نشان داده نشده است. با این حال ، ما فقط انتظار داشتیم 20٪ پس انداز در CPC و 20٪ بهبود در کل تبدیل ها داشته باشیم. اما به طور متوسط ​​، متخصصان CRO معمولاً هزینه های PPC را تا 40٪ کاهش می دهند و نرخ تبدیل کلی شما را 50٪ یا بیشتر افزایش می دهند.

واقعیت این است که بهبود نرخ تبدیل ، SEO و PPC و SMM را از نظر بازده سرمایه گذاری کاملاً از بین می برد. با این حال ، پروژه های CRO می تواند حداکثر 8 هفته یا بیشتر طول بکشد و وب سایت ها واقعاً به 5000 بازدید کننده منحصر به فرد در هر ماه یا بیشتر نیاز دارند تا هزینه ها را توجیه کنند و بازده بالایی را برای سرمایه گذاری فراهم کنند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا