اخبار بازار

چگونه با مخاطب خود ارتباط برقرار کنم؟

ورود به بازار با ارائه یک محصول یا خدمات آغاز می شود.

آیا ورود به بازار کافی است تا اعلام کنیم محصول را در دست داریم و در شرایط خاصی آن را می فروشیم؟

اگر فقط به عنوان یک واسطه از رابطه جنسی عبور کنیم ، شاید جواب مثبت باشد. اما در دنیای امروز ، با وجود ابزارهای دنیای دیجیتال و شبکه های گسترده اجتماعی ، ارائه محصول پیچیده تر و گسترده تر شده است.

همه این ابزارها اکنون به راحتی در دسترس همگان است و یک تجارت موفق تر با استفاده عاقلانه از این ابزارها استفاده می کند.

انتخاب مخاطب مناسب و دستیابی به اهداف بازاریابی با انتخاب و استفاده از ابزارهای دیجیتالی موضوعاتی است که در دنیای امروز به ویژه اهمیت یافته است.

تولید محتوا ، طبق یک برنامه خاص ، مانند برداشتن آجر برای یک ساختمان ، به صورت متوالی و پیوسته و مطابق با برنامه قبلی ، ما را به دستیابی به اهداف بازاریابی خود تبدیل می کند.

برنامه ریزی دقیق در تولید محتوا به همراه تیمی مشتاق و متعهد نه تنها مورد توجه مخاطبان اصلی قرار خواهد گرفت بلکه آینده کار را نیز تضمین می کند.

اولین تمرین:

نقش و اولویت های شما چیست و فکر می کنید ورود به بازار چه اهمیتی دارد؟

فعالیت سازمان ما تولید تجهیزات امنیتی علیه تروریست ها و تروریست هایی است که قصد دارند به ساختمانها و تجهیزات یا افراد مهم در صنایع استراتژیک و مناطق نظامی آسیب برساند.

مرحله 1: برای ورود به این بازار ، باید هر مکان یا سازمان یا شخصی را که می تواند توسط یک تروریست هدف قرار بگیرد شناسایی کنیم.

مرحله 2: روش های نفوذ باید شناسایی شود تا این محصولات توسط تیم امنیتی به عنوان یک ابزار عملی مورد استفاده قرار گیرند.

مرحله 3: هر ورودی شرایط خاص خود را دارد. شرایط آب و هوایی برای انتخاب تجهیزات و نوع خاک برای استحکام و میزان ترافیک و نوع ماشینهای عبوری برای استهلاک

مرحله چهارم: یک سناریوی دفاعی بنویسید تا رفتار یک تروریست را پیش بینی کنید

آشنایی با مخاطب اصلی و تعامل با آنها در این نوع فعالیتها چندان آسان به نظر نمی رسد.

مخاطبین ما از شبکه های اجتماعی که عموما به دلایل امنیتی در دسترس عموم هستند استفاده نمی کنند و در برخی سازمان ها حتی ممکن است دسترسی به اینترنت برای افراد درون سازمان محدود شود.

بنابراین برای این نوع مخاطبان هنوز هم از طریق سی دی و ارسال کاتالوگ و حتی نمابر ، کاتالوگ اطلاعاتی ارسال می شود.

در این نوع مشاغل ، جلسات چهره به چهره در مخاطب بسیار مهم است یا ملاقات با آنها در نمایشگاه های ویژه. چرا که هر مشتری وسایل ارتباطی خاص خود را دارد که آنها فقط در جلسات چهره به چهره می گویند.

برخی از مخاطبین خاص فقط از شبکه های اجتماعی داخلی استفاده می کنند

در هر صورت ، معرفی محصول هدف ماست. استیو جابز در رابطه با نحوه مشاهده این محصول می گوید: ارزش یک محصول است نحوه مشاهده این محصول بیان شده است

در زیر ، مراحل طلایی در معرفی محصول جدید را مرور خواهیم کرد.

1- ویژگی های محصول را با نیاز روز بازار سازگار کنید

اولین شماره قبل از من نمایش محصول، که توسط شرکت ها و مراکز بزرگ آزمایش شده است ، مناسب بودن محصول و بازار است. هدف از هر محصول باید واضح باشد.

کلیه ارزیابی نیازهای بازار بر عهده فرد به عنوان مدیر تولید است. مدیر تولید باید از قبل این کار را انجام دهد ارائه و ارائه هر محصولویژگی های این محصول را با دقت بررسی کرده و مشخص کنید بازار در حال حاضر به سمت آن جذب می شود یا خیر.

2- اهمیت مشخصات و توضیحات محصول در زمان عرضه محصول

سعی کنید تا حد امکان توضیح دهید مشخصات محصول خود را به مشتریان نشان دهید و این مشخصات را در دسترس قرار دهید. کارهای دیگری که می توانید انجام دهید درست است مشخصات محصول اگر یک وب سایت دارید ، مشتریان خود را به سایت هدایت کرده و یک بررسی کامل از محصول را در صفحه محصول بررسی کنید (ترجیحاً بررسی نه تنها محتوای متنی بلکه شامل محتوای بصری نیز باشد). از یک طرف باعث ایجاد اعتماد بین مخاطب می شود و از طرف دیگر می تواند به حل ابهام در محصول کمک کند.

پس از ارائه محصول خود و ارائه آن در مکان های مختلف ، مطمئناً یکی از مهمترین موضوعات محصول شما است. بسته بندی و ظاهر محصول خواهد شد بنابراین سعی کنید با وارد کردن تمام نکات لازم روی بسته بندی آن ، محصول خود را به درستی و با کیفیت ارائه دهید.

3- قبل از معرفی محصول ، اهداف را با دقت بررسی کنید.

چرا دوست دارید این محصول را مشاهده کنید؟

دقیقاً بدانید نمایش محصول هدف شما چیست؟ اگر هدف از نمایش محصول با بررسی و تحقیق خوب ، این محصول می تواند موقعیت مناسبی در بازار پیدا کند و موفقیت بسیار خوبی را برای شرکت و سازمان بدست آورد. اهداف می توانند یک چارچوب ویژه برای محصول شما ایجاد کنند. این چارچوب به طور کلی می تواند به تیم اجرایی کمک کند مراحل ارائه محصولفرایند کار را باید خوب ارزیابی کرد.

ارائه محصول و گزارشات محصول باید بصورت دوره ای مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

همه چیز در مورد تبلیغات قبل از معرفی محصول

یکی از دلایل عدم موفقیت برخی محصولات در بازار ، عدم تبلیغات مناسب وقتی به بازار می آید. اگر قرار است محصول شما در بازار محبوب شود و نام و آدرس پیدا کند ، بهتر است به دنبال کانال های تبلیغاتی مناسب باشید که بتواند مخاطبان را با ویژگی های محصول آشنا کند. البته قبل از هزینه کردن در زمینه تبلیغات ، باید به اطراف نگاه کنید تا پتانسیل تبلیغات را ببینید.

5 – تحریک بازار و فروش قبل از محصول

تحریک تقاضای بازار می تواند هیجان خاصی را برای محصول شما ایجاد کند که فروش شما را تحت تأثیر قرار دهد.

سعی کنید در این زمان اطلاعات مهم را محرمانه نگه دارید.

هر شرکتی دارای دوستان و شرکای تجاری زیادی است که می توانید قبل از عرضه رسمی محصول ، آنها را به این افراد و شرکت ها ارائه دهید تا نقص ها و پیشنهادات بالقوه ای برای شما به وجود آورد. البته دریافت بازخورد از مشتری نیز بسیار مهم است.

6- زمان بندی اصلی تحویل محصول و معرفی

برنامه ریزی محصول و زمان عرضه محصول این می تواند تأثیر زیادی روی محصول داشته باشد.

سعی کنید محصول را در رویدادهای مهم و مهم صنعتی تحویل و ارائه کنید. البته نمایشگاههای عالی نیز می توانند انتخاب خوبی باشند نمایش محصول بودن. در رویدادها و نمایشگاه ها ، فرصت تبلیغ و تبلیغ محصولات و خدمات شما بیشتر قابل تشخیص می شود. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها چندین ماه ارائه می دهند نمایش محصول آنها به تأخیر می افتند تا بتوانند به موازات یک رویداد یا نمایشگاه ، محصول یا خدمات خود را به نمایش بگذارند.

وقتی محصولی را معرفی می کنیم ، مشخصات ثابت و اساسی برای این محصول وجود دارد ، این ویژگی ها موارد زیر را شامل می شود:

· اندازه محصول

سرعت و دقت آن

· خدمات پس از فروش

کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت آنها

· فن آوری مورد استفاده

می توانید همه این موارد را شروع کنید نمایش محصول افکار عمومی را درگیر کنید و مشتری را با روحیه ای چالش برانگیز همراه کنید. شما باید در ارائه این محصول بسیار مراقب باشید تا در این موارد ابهام ایجاد نشود. اما ، برای هر فرد ممکن است یک سؤال خاص متناسب با نیازهای آنها وجود داشته باشد.

با تشکر از آقای آدل تالبی

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا