اخبار بازار

چهار سوال مهم برای هر مترجم مستقل

لینک منبع: چهار سوال مهم برای هر آزادکار

وقتی با آزادکاران در مورد پیشرفت کار خود صحبت می کنم (چه چیزی خوب پیش می رود و چه چیزی باید تغییر کند) ، اغلب چهار سؤال زیر را می پرسم:

1. آیا معمولاً کار کافی دارید؟

2. آیا درآمد کافی دارید؟

3 – آیا از کار خود لذت می برید؟

4- آیا برای پولی که می گیرید خیلی کار می کنید؟

به عنوان یک فریلنسر ، صحبت کردن در مورد “چیزهایی که خوب نیستند” آسان است – زیرا بیشتر ما تا حدی کمال گرا هستیم و می خواهیم بسیار موفق باشیم. همچنین می توان به “وحشت بی شکل” دست یافت ، که در آن احساس می کنیم “چیزی” در تجارت آزاد ما نتیجه نمی گیرد ، اما تشخیص آن دشوار است بنابراین می توانیم تغییر قابل توجهی ایجاد کنیم. بیایید به هر یک از این چهار عامل و آنچه آنها می توانند به ما بگویند نگاه کنیم:

مکان خوبی برای شروع است: آیا شما همانقدر شلوغ هستید که می خواهید باشید؟ بسیاری از مترجمان آزاد که تازه شروع به کار کرده اند چنین نیستند. اگر می خواهید هفته ای 10،000 کلمه ترجمه کنید و اکنون 4،000 کلمه را ترجمه می کنید ، یا اگر می خواهید هفته ای 25 ساعت دستمزد دریافت کنید و روزانه 15 ساعت کار کنید ، مشکل این است که شما به کار بیشتری نیاز دارید. توصیه من در اینجا انجام یک کمپین بازاریابی جامع است. اگر حجم کار شما از قبل کم است ، دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید. این که بازار هدف شما آژانس های ترجمه باشد یا مشتری مستقیم ، فقط باید بازاریابی انجام دهید. هربار که پشت میز کار خود بایستید و شغلی ندارید بازاریابی صورت می گرفت.

توجه داشته باشید که این یک مسئله جداگانه از سوال اول است. بعضی اوقات ممکن است احساس کنید که کار کافی ندارید ، اما درآمد شما واقعاً خوب است. این برای من اتفاق افتاد که من از بیشتر کار کردن با آژانسها به سمت کار با مشتری های مستقیم جابجا شدم. من می توانستم در ضمن کسب همان مبلغ کمتر کار کنم. بعضی اوقات برای چند روز در صندوق پستی خود سفارش کار نداشتم و در ابتدا احساس ترس می کردم. اما وقتی محاسبات را انجام دادم درآمد من خوب بود. نکته اینجاست که تفاوت بین کار و درآمد تفاوت دارد: اگر نگران “کار نکردن به اندازه کافی سخت” هستید ، حتماً سطح درآمد خود را بررسی کنید.

این عامل – چیزی که شما از آن خوب هستید و سرگرم کننده و پرمعنا هستید – موضوعی است که بسیاری از آزادکاران آن را نادیده می گیرند. در مشاهدات من ، فرسودگی شغلی عامل مهمی در مشاغل ما است: این احساس که شما برای پول کم کار می کنید خیلی سخت است ، یا برای مشتریانی که ارزش کار شما را ندارند و شما را به عنوان یک ماشین می بینند. اگر کار خود را جالب یا قابل توجه نمی دانید ، وقت آن است که انواع مختلف مشتری یا تخصص های مختلف را در نظر بگیرید.

در سال های ابتدایی من به عنوان یک فریلنسر ، من هم مثل آن بودم ، کارهای زیادی برای انجام دادن داشتم و درآمد خوبی کسب می کردم ، اما وقتی در اواخر سال فکر کردم و رزرو کردم ، برای همین میزان درآمد بود. بسیار است من سخت کار کردم

چندین عامل در کار من نقش داشته است: من زمان زیادی را صرف بازاریابی شخصی کردم (مراجعه به مصاحبه با آژانس های محلی و غیره) که بسیار وقت گیر بود و همیشه کار نمی کرد. من در تخصص های مختلفی کار کردم ، بنابراین تقریبا سکوت کار کردم. با گذشت زمان ، هر دو بهبود پیدا کردند: من مجموعه ای از مددجویان منظم را بدست آوردم ، وقت بیشتری را صرف کار کردم و زمان کمتری را برای جستجوی کار اختصاص دادم و یک تخصص محدودتر پیدا کردم که به من اجازه می داد سریع تر و مداوم کار کنم.

این سؤالات ممکن است بی ادب به نظر برسند ، اما من فکر می کنم آنها می توانند در هر سطحی به فریالنسرها سود ببرند. به خصوص اگر مبتدی باشید ، این سؤالات می تواند به شما کمک کند تا از “فلج تحلیلی” خارج شوید و بدانید که توسعه تجارت خود را از کجا انجام دهید.

این متن توسط یک ربات استفاده می شود ترجمه مقالات ترجمه شده و به مرور بشر محدود شده است. در نتیجه ، او ممکن است برخی از مشکلات ترجمه را داشته باشد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا