اخبار بازار

چرا و چگونه می توان تولید محتوا را هدف قرار داد؟

بیشتر مشاغل با ایجاد یک حساب کاربری اینستاگرام یا طراحی وب سایت ، ایجاد محتوا را شروع می کنند ، اما مهم است که قبل از شروع تولید هر محتوا ، توزیع محتوا یا بازنشانی مجدد ، یک استراحت کوچک انجام دهید تا ببینید استراتژی رمزگذاری شده برای تجارت ما وجود دارد یا خیر. آیا ما محتوا داریم یا نه؟

به گفته جو پالیزی ، 80٪ از بازاریابان تجارت خود را در فضای دیجیتال اثبات نکرده اند (واقعیت دردناکی برای مشاغل کوچک ایرانی هنگام استخدام طراحان گرافیک به جای بازاریاب های دیجیتال).

اگر در گروه ارشد هستید ، این پست احتمالاً به شما کمک می کند و فقط مراحل بعدی را برای دریافت یک سند تمیز برداشته اید. ابتدا به سؤالات زیر پاسخ داد:

 1. قصد دارید به چه اهداف تجاری برسید؟ معمولاً هدف هر مشاغل افزایش سودآوری یا کاهش هزینه ها است اما می تواند از نظر بهبود روابط مشتری یا کشف مشتریان جدید نیز باشد.
 2. مخاطب شما کیست و چگونه می خواهید محتوای شما روی آنها تأثیر بگذارد؟ مخاطبان شما چگونه وقت خود را به صورت آنلاین می گذرانند؟ آنها به دنبال چه سؤالاتی هستند؟ الزامات آنها چیست؟ نیاز مخاطبان شما چیست؟ از همه مهمتر ، دقیقاً در فضای آنلاین به دنبال چه چیزی هستند؟
 3. رسالت شما چیست؟ پس از پاسخ دادن به دو سؤال فوق که می دانید چرا شما محتوا را خلق می کنید و آن را برای چه کسی در اختیار دارید ، اکنون باید بیانیه ماموریت بنویسید که شامل آن می شود: مخاطب هدف شما کیست؟ با کسب سود برای مخاطبان خود چقدر درآمد کسب می کنید و می خواهید به چه اهدافی برسید!

پاسخ به این سؤالات نه تنها به فرایند تولید محتوا کمک می کند بلکه می تواند به بهبود کل تجارت شما نیز کمک کند.


هنگام تدوین استراتژی محتوا ، باید از تفاوت بین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آگاه باشید. اگر زمان صحیحی نداریم ، نتیجه چیزی جز کراهت برای خود و تیم محتوا و شاید تیم مدیریت نیست.

دستیابی به اهداف بلند مدت به طور معمول چندین ماه طول می کشد یا حتی ممکن است چندین سال طول بکشد. شما نمی توانید یک شبه یا طی یک هفته با Digikala یا Alibaba سر و کار داشته باشید. یک مثال ملموس برای یک هدف بلند مدت می تواند ایجاد لینک های مهم به سایت باشد.

اما اهداف کوتاه مدت اهدافی است که می توان در روزها یا هفته ها به دست آورد ، مانند افزایش نرخ نامزدی از طریق به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی یا افزایش فروش از طریق تبلیغات آنلاین. اما فراموش نکنید که اهداف کوتاه مدت نیز باید مطابق با اهداف بلند مدت باشد ، به عنوان مثال شبکه های اجتماعی می توانند منجر به ایجاد یک جامعه آنلاین مخاطبان شما شوند.


هدف گیری تلفن های هوشمند
هدف گیری تلفن های هوشمند

هدف باید خصوصیات زیر را داشته باشد تا از یک رویا یا رویا متفاوت باشد.

 • هدف باید دقیق باشد: چه کسی می پرسد؟ چی؟ چه زمانی و کجا پاسخ دهیم. به عنوان مثال: من قصد دارم پستی بنویسم و ​​آن را در LinkedIn به اشتراک بگذارم و این کار را هر هفته انجام دهم تا دید برند خود را در LinkedIn افزایش دهد.
 • قابل اندازه گیری: هدف باید هم از نظر کیفی و هم قابل اندازه گیری باشد. برای مثال ، من قصد دارم از طریق یک کمپین تبلیغاتی 100 پیش فروش را انجام دهم.
 • در دسترس بودن: تنها اهدافی را که می توانید با زمان و منابع انسانی خود به دست آورید ، تعیین کنید. به عنوان مثال ، ممکن است ایجاد یک کتاب الکترونیکی در هفته برای بسیاری از افراد امکان پذیر نباشد ، اما یک کتاب در یک ماه امکان پذیر است.
 • واقعیت: اگر تازه وارد سایت هستید ، ممکن است در این آخر هفته نتوانید به 1000 بازدید ارگانیک Google برسید. اهداف غیر واقعی فقط شما را گیج می کنند.
 • زمانبندی: اهداف خوب دقیقاً زمانی است که باید به آنها برسیم. به عنوان مثال شما می توانید در پایان ماه مه 99 بگویم من قصد دارم 50 پست با ارزش را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارم.

 • محتوای مربوط به بازاریابی محتوا ادامه خواهد یافت بنابراین اگر دکمه را بزنید عالی خواهد بود موارد زیر را از دست ندهید!
 • محتوای این پست ترکیبی از مشاهدات و تجربیات خودم و مطالعات آنلاین بود که شامل آن شد کانال تلگرامم را بارگذاری کردم و می توانید استفاده کنید (فراموش نکنید که آن را روشن کنید)
 • اگر در تلگرام هستید خوشحالم که پیامی را برای تماس ارسال می کنم ، ما در کانال هستیم

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا