چرا به سایبان ماشین نیاز داریم؟

انواع سایبان پارکینگ، خودروها را در برابر تابش مستقیم نور خورشید، بارش باران، بارش برف و تگرگ، فضولات پرندگان و… محافظت می کند. سایبان پارکینگ در شکل ها، جنس ها و کاربری های متفاوتی ساخته می شود، برخی از آن ها به عنوان آلاچیق هم مورد استفاده قرار می گیرند. با چیدانه همراه باشید تا به معرفی بپردازیم.

انواع سایبان پارکینگ از نظر نوع کاربری

سایبان پارکینک در اندازه های مختلفی برای کاربری های متفاوتی وجود دارد. انواع سایبان پارکینگ برای حیاط خانه ها، ویلاها، اماکن اداری، تجاری، آموزشی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سایبان پارکینگ خانگی

سایبان پارکینگ خانگی برای تعداد کمی خودرو، یک، دو یا سه عدد خودرو ساخته می شود. این سایبان به طور معمول در ورودی حیاط خانه و کنار دیوار نصب می گردد.

سایبان پارکینگ اداری

سایبان پارکینگ اداری در اندازه ای بیشتر از سایبان خانگی طراحی و ساخته می شود. معمولا سایبان پارکینگ ماشین اداری برای تعداد زیادی خودرو معمولا بالای 10 عدد طراحی و تولید میگردد. این نوع سایبان پارکینگ در فضای باز و یکنواخت و مسطح نصب می گردد تا امکان گردش و پارک خودرو ها میسر باشد. برای مشاهده  می توانید به سایت گروه ما مراجعه کنید

سایبان خودرو صحرایی

سایبان های صحرایی شکلی متفاوت دارند، شکلی شبیه خیمه ها. این سایبان ها کاربرد موقتی داشته و معمولا برای چند روز استفاده می گردند.

Why do we need a car canopy?

انواع سایبان پارکینگ از نظر جنس و متریال

سایبان پارکینگ با جنس های مختلفی ساخته می شوند:

سایبان چوبی

سایبان های چوبی بیشتر در ویلاها و حیاط خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و نمای بسیار زیبایی خلق می کند.

سایبان پارکینگ خودرو با پوشش پلی کربنات

پلی کربنات نوعی پلیمر در صنعت ساختمانی است که با یک لایه محافظ ضد UV پوشش داده شده، بنابراین در برابر اشعه مضر خورشید مقاومت بالایی دارد. سقف پلی کربنات سبک و ارزان قیمت است و دمای زیادی را تحمل می کند. پنل های ساخته شده از پلی کربنات در انواع شفاف، نیمه شفاف با ظاهری شیشه مانند نور را ازخود عبور می دهند. پلی کربنات در برابر زلزله، انقباض و انبساط و شرایط بد آب وهوایی مقاوم هستند و وزن کمی دارند، نصب سریع و تنوع رنگی زیاد از مزایای دیگر آن ها می باشد. البته سایبان با پوشش پلی کربنات برای مناطق با آفتاب شدید توصیه نمیگردد، چرا که نور را از خود عبور می دهد.

سایبان پارکینگ خودرو با پوشش یو پی وی سی

این نوع سایبان یکی از بهترین انواع سایبان ماشین به حساب می آید. سایبان ماشین با پوشش یو پی وی سی (UPVC) بسیار سبک، ایمن و مقاوم است. این سایبان پارکینگ خودرو دارای سایه خنک بوده و نور و گرما را از خود عبور نمیدهد و مناسب نصب در تمام مناطق با هر شرایط آب و هوایی است. جنس پوشش سایبان خودرو یو پی وی سی عمر مفید طولانی داشته و نیاز به سرویس و نگهداری سالانه ندارد.

سایبان GRP

پلاستیک مقاوم شده با شیشه به نام اختصاری GRP می باشد که گاهی FRP (پلاستیک مقاوم شده با فیبر) هم شناخته می شود، این ماده یک لمینت کامپوزیتی از فیبرهای شیشه در یک زمینه رزین پلی استر است. این نوع سایبان ظاهری شبیه شیشه دارد، در رنگ های مختلفی وجود دارد و می تواند نیمه شفاف و مات هم باشد، البته سایبان GRP مقاومت کمتری نسبت به نوع پلی کربنات دارد.

سایبان پارچه ای

سایبان پارچه ای اغلب از جنس PVC یا پلی استر می باشد، این نوع سایبان  خودرو در برابر بارش برف و باران و نور خورشید به خوبی محافظت می کند و هزینه نصب بالایی هم ندارد. تنها موضوع دوام و پایداری این نوع سایبان است که در مناطقی که باد خیز بوده و نوسانات دمایی دارند عمر مفید این سایبان کاهش میابد.

سایبان فلزی پارکینگ (سایبان با پوشش ورق فلزی)

سایبان های فلزی با ورق های فلزی گالوانیزه پوشش می شوند. این نوع سایبان برای محیط های صنعتی بیشتر استفاده می گردد. پوشش سایبان فلزی پارکینگ از ورق های فلزی می باشد که عمر مفید خوبی دارند. تنها دو مورد است که استفاده از این سایبان پارکینگ در خانه ها و ادارات کمرنگ شده است آن هم ایجاد سر و صدا در زمان بارش باران و تگرگ و وزش باد و همچنین انتقال حرارت تابش خورشید به خودرو پارک شده در زیر سایبان.

سایبان با پنل های خورشیدی

تابش مستقیم خورشید برای خودرو مضر است؛ ما با نصب سایبان، خودروهایمان را از آفتاب محافظت می کنیم، اما با یک ایده زیرکانه می توان از پرتوهای پرقدرت خورشید بهره برد. می توان سقف سایبان پارکینگ را با پنل های خورشیدی طراحی کرد. پنل های خورشیدی نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند و برق مورد نیازمان را فراهم می نماید.

انواع سایبان پارکینگ از نظر شکل

سقف سایبان پارکینگ در طرح های متفاوتی ساخته می شود، در اینجا برخی از آن ها را بررسی می کنیم.

سایبان پارکینگ خودرو ساده

این نوع سایبان ها سقفی مسطح و ساده دارند. سازه آنها بسیار ساده و مبتدی تولید شده و دارای پایه اضافه در دو طرف هستند.

سایبان  چتری

سایبان در این نوع به شکل چتر، خیمه، مخروط و یا هرمی هستند. و معمولا پوشش آنها پارچه می باشد.

سایبان پارکینگ قوسی

سایبان قوسی شکل، خمیده یا کمانی هم از انواع طرح های سایبان پارکینگ است. درجه قوس و خمیدگی سایبان، شکل های متفاوتی خلق می کند.

سایبان های قوسی در مجموعه ما به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

سایبان پارکینگ خودرو مدل فراز

این نوع سایبان خودرو به صورت قوس یک طرفه طراحی و تولید می گردد. مزیت این نوع سایبان نصب راحت و سریع آن بر روی دیوار بوده و از طرفی پوشش آن از نوع UPVC می باشد که سایه ای خنک داشته و دارای طول عمر مفید بالا می باشد. سایبان خودرو فراز بدون پایه در جلوی سایبان بوده و هیچ مزاحمتی برای تردد خودرو و افراد به وجود نمی آورد.

سایبان پارکینگ خودرو مدل تاراز

برای فضا هایی که نیاز به پارک خودرو بیش از یک عدد بوده و از طرفی زیبایی و جذابیت فضا برایمان اهمیت دارد از سایبان پارکینگ خودرو تاراز می توان استفاده کرد. این سایبان دارای دهانه های 5 متری بوده و به راحتی دو خودرو در هر دهانه سایبان پارک میگردد.

سایبان پارکینگ مدل باران

اگر به دنبال سایبان با ظاهر شیک، خاص و زیبا باشیم بهتر است این نوع سایبان را انتخاب کنیم. در  سایبان باران با دو قوس چپ و راست و متفاوت و طراحی زیبا در کنار ایجاد محیط امن برای خودرو جلوه بهتری به فضای حیاط و ویلا می دهد. پوشش این سایبان از نوع یو پی وی سی می باشد.

سایبان سه گوشی

همان طور که در شکل می بینید، سایبان در این نوع به شکل مثلث می باشد.

سایبان موجی شکل

این نوع سایبان ها به گونه ای موجی شکل طراحی شده اند و در پارکینگ های بزرگ، نمای زیباتری به محیط می بخشند.

سایبان دوطرفه

این سایبان ها حداقل برای پناه دادن به دو خودرو گنجایش دارد.

انواع سایبان پارکینگ از نظر قابلیت تحرک

سایبان پارکینگ خودرو یا ثابت هستند یا پیش ساخته و قابل جمع آوری و نصب در محل دیگر و  یا متحرک و تاشو.

سایبان ثابت

سایبان های ثابت قابلیت حرکت و جمع شدن و نصب مجدد را ندارند و هیچگاه تغییر حالتی نمی دهند.

سایبان پیش ساخته

سایبان پیش ساخته قابلیت نصب و بازشدن به دفعات را داشته و دارای عمر مفید طولانی، زیبایی و همچنین همراه با امنیت کامل است.

سایبان جمع شونده (سایبان متحرک)

سایبان های متحرک باز و جمع می شوند، این نوع سایبان ها برقی یا مکانیکی هستند. سایبان های متحرک برقی توسط موتور و ریموت و سایبان های متحرک مکانیک توسط ابزارهای مکانیکی قابل کنترل می باشند. پوشش این سایبان ها از پارچه های برزنتی می باشد.

انواع سایبان پارکینگ از نظر نحوه اتصال

سایبان های پارکینگ دارای اسکلت و سقف یا سایبان می باشند. می توان انواع سایبان پارکینگ را بر اساس اسکلتشان دسته بندی کرد.

سایبان خودرو متصل به زمین:

برخی از سایبان های پارکینگ مانند سایبان پارکینگ باران و سایبان پارکینگ تاراز هستند. یعنی توسط پایه هایشان به زمین متصل هستند.

سایبان نصب شده به دیوار:

سایبان هایی هم هستند که به دیوار نصب می شوند، مانند سایبان فراز. این سایبان ها بیشتر در خانه ها وجود دارند.

سایبان متصل به زمین و دیوار

این نوع سایبان ها که تقریبا منسوخ شده اند از یک طرف به دیوار از یک طرف توسط پایه ها به زمین متصل شده اند و از طرف مقابل به دیوار نصب می شود.

دکمه بازگشت به بالا