پیگیری جدی رفع ممنوعیت واردات آیفون

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس به تازگی از پیگیری و بررسی جدی رفع ممنوعیت واردات آیفون از سوی معاون اول ریاست جمهوری خبر داده است.
«مجتبی توانگر» رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس و عضو شورای عالی راهبری فناوری و تولیدات دانش بنیان در شبکه اجتماعی ایکس ضمن اشاره به خبر پیگیری رفع ممنوعیت واردات و رجیستری گوشی های ایفون 14 و 15 و پیگیری جدی موضوع ممنوعیت واردات آیفون توسط معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: «چالش واردات تلفن همراه  آیفون با دستور سریع و  دغدغه مندانه دکتر مخبر (دیروز صبح) به جریان افتاد. امیدوارم وزیرصمت نیز با توجه به معضلات بازار تلفن  همراه ، سریعتر به موضوع رسیدگی و گزارش را به مجلس و فرمانده اقتصادی دولت اعلام نمایند. کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس تاحصول نتیجه و حل مشکل پیگیر است.»
بیشتر بخوانید: چه ارتباطی بین ممنوعیت صادرات پسته و فرش ایران به آمریکا با ممنوع بودن واردات آیفون وجود دارد؟
پیگیری جدی رفع ممنوعیت واردات آیفون
هفته پیش، هفته نسبتا جنجالی برای گوشی های پرحاشیه آیفون بود. در همین راستا سه شنبه هجدهم مهر خبر رجیستر شدن آیفون 14 به نقل از مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان استاندارد منتشر شد. این خبر با سرعتی شگفت انگیز در رسانه ها و بازارها دهان به دهان شد و باعث هیاهو در بازار موبایل شد؛ بااین حال هنوز نشست خبری رئیس سازمان استاندارد به پایان نرسیده بود که وی تذکری تلفنی دریافت کرد و پس از آن گفته های خود را تکذیب کرد. این تکذیب با اعتراض خبرنگاران حاضر در جلسه مواجه شد.

از طرفی مجتبی توانگر هفته پیش نیز طی نامه ای به محمد مخبر، دلایل مخالفت خود با ممنوعیت واردات گوشی های آیفون 14 و بالاتر را عنوان کرد و خواهان شفافیت بیشتر در پروسه تخصیص ارز به واردات تلفن همراه و رجیستری گوشی های شیائومی و سامسونگ شده بود. توانگر طی این نامه اعلام کرده بود که واردکنندگان غیرمتخصص با خرید و فروش های صوری و فاکتورسازی، منجر به اختلال در سیستم بانکی و مالیاتی کشور شده و می شوند و کالاهای خود را با قیمت دلار آزاد و حتی بالاتر می فروشند.
در پی این خبر سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد نه تنها واردات آیفون های 14 و بالاتر و دانگل های آیکاس ممنوع بوده، بلکه جمع آوری این گوشی ها از سطح بازار در صورت مشاهده در دستور کار قرار دارد.
بیشتر بخوانید:

    صدور مجوز واردات آیفون برعهده وزارت صمت است 
    انتقاد رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس از ممنوعیت واردات گوشی های آیفون
    اظهارات عجیب رئیس سازمان استاندارد: رجیستری آیفون 14 به زودی انجام می شود، برای خریدش پول جمع کنید!

دیدگاه شما در خصوص پیگیری رفع ممنوعیت واردات آیفون توسط معاون اول رئیس جمهور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید.
.
منبع: پیوست
  

دکمه بازگشت به بالا