فیلم و هنر

پیشنهادهای انیمیشن برای کودکان / «هتل ترانسیلوانیا»، «رنگو»، «بچه رئیس»، «کارخانه هیولاها» و «یخ‌زده»


مجله نماوا، علی اصغر کشانی

مرموز و ترسناک اما خنده دار; هتل ترانسیلوانیا

«هتل ترانسیلوانیا» یک کارتون طنز است که برای ساخت یک سری دنباله شخصیت هیولا (مرد گرگ، هیولای فرانکنشتاین، مومیایی و …) امتیازات زیادی را به دست آورده است. گاندی تارتاکوفسکی، مدیر این نمایشگاه جذاب، خاطره «دراکولا برام استوکر» را با اشتیاق خود برای ترسناک و مرموزتر کردن منطقه کوهستانی ترانسیلوانیا در شمال رومانی زنده کرده است. این رمان هولناک و مهیج که سال هاست ذهن ستاره های سینما را به خود مشغول کرده است، در درسی بسیار تکان دهنده با داستانی پر از پیچ و خم، داستان دلهره آور اما طنز تارتاکوفسکی را به نمایش گذاشته است. هتل کنت دراکولا با سایه های روشن و تاریک، فضاهای تاریک و سایه با طراحی ویروسی و غیرمنطقی و مین های فلج شده، به مکانی خنک و دور از کنت و مردم تبدیل شده است. یک منطقه مخاطب و مشتریان بالقوه غیرعادی و ترسناک. اما این مکان که نباید از آن به عنوان یک چیدمان تکان دهنده سوء برداشت کرد، در مقابل دوستان قدیمی کنت به مکانی تفریحی و گردشگری (با جذابیت بصری و زیبایی برای ایجاد فضایی ترسناک و بله آمیخته با طنز) تبدیل می شود. دوستانی که بر روی چهره مشترک نفرت انسانی (افرادی که در گذشته با حمله به کنت کانتی همسران خود را کشته اند) و روحیه تقابل پایه گذاری شده اند.

اگر غربی ها را دوست دارید؛ رنگو

«رنگو» اولین محصول «نور و جادوی صنعتی» این شرکت است که حاصل یک کمدی با هدف تمسخر فیلم‌های محبوب وسترن (ریو براوو، شین، داستان نیمروز، محله چینی‌ها و…) است. کارتون‌های گور وربینسکی، مانند «آینه‌های سوزان» مل بروکس در سال 1974، ارجاع‌های زیادی به برخی از خاطره‌انگیزترین وسترن‌های تاریخ سینما ارائه می‌کنند، از کلیشه‌های نزدیک تا کلیشه‌های معمول کابوی‌ها و مسافران بیابانی منزوی در غرب وحشی. ه موسیقی منحصر به فرد و جذاب هانس زیمر و طراحی جلوه های بصری خاص و ترانه های وربینسکی می خواهد فضایی را بر اساس کنش شخصیت ها و روحیه الهام بخش و شگفت انگیز فیلم ایجاد کند نه اینکه به تاریخ و تاثیر زیاد فیلم بیافزاید. . انتخاب حیات وحش مانند مارمولک، لاک پشت، مارمولک، موش، قورباغه، جغد، خرگوش، عقاب، آهو، عقاب، خزندگان بزرگ و کوچک با پوست آفتاب‌زده و چهره‌های سنگی انتخابی عاقلانه و فراموش شده برای همه چیز است. کارتون در محل و هوای مورد نظر.

این غرب کمدی و سورئال مانند یک ماکارونی خنده دار است، رنگارنگ تر از اسپاگتی غربی درباره سفر معنوی یک آفتاب پرست دوست. این خزنده از نظر اخلاقی شسته شده است اما به دلیل تاریخچه هفت پرش غیرقابل کنترل است. یک بار کامیوندار خوش قلب به خاطر رابطه عاشقانه یک لاک پشت پرسود (شهردار زشت و ثروتمند شهر که می خواهد از موقعیت خود سوء استفاده کند) و دستیار شرورش (غول مار زنگی) که مانند قبل می خواست به مشکلات آب منطقه رسیدگی کند. اما این بار نه برای نابودی شهرداری شیطان، بلکه با کشتن شاهین بزرگ و بی رحمی آن را محبوب و اسطوره ای همیشه حفظ کنید.

سالم بمان عزیزم، با خانواده زندگی کن. رئیس عزیزم

اهمیت مارلا فرضی، نویسنده لبنانی الاصل و هنرمند کالیفرنیایی، یکی از مهم ترین جنبه های بی تفاوتی بشر در عصر ما را به چالش می کشد. شکی نیست که اصول، رویه ها و ساختار یک جامعه به هسته اصلی آن یعنی خانواده مرتبط است و کانون خانواده به اجتماع بزرگ آن خانواده و فرزندان آن بستگی دارد. خانواده ها در کشورهای دارای برنامه ریزی فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و تعاونی از زمانی که زنان به عنوان کارگر (بر اساس سبک اجتماعی خاص) یا شکاف طبقاتی و فقر اجتماعی وارد جامعه شده اند، از آرامش و آسایش بالایی برخوردار بوده اند. به گفته برخی جوامع، فرزندآوری با چالش مواجه شده است، بنابراین تمایل به داشتن بیش از یک فرزند و فرزندان بیشتر و بیشتر در طول تاریخ جذابیت انکارناپذیری داشته است. «بچه رئیس» به عنوان اقتباسی جالب از «دریم ورکز» به رهبری تام مک گراث که به خاطر جایگزینی یک توله سگ در خانواده مورد حمله قرار گرفته است، به دنبال نگرانی در مورد جایگزینی عشق کودک به حیوانات خانگی است. اقدامی علیه فرهنگ دامپروری داستان جالبی با ورود پسری به ظاهر جوان اما بالغ با یافتن شغلی مرموز، غم انگیز و فریبنده برای نجات جامعه از بلای نادانی آغاز می شود و بسیار موفق و به این ایده افتخار می کند. دوست داشتنی و محبوب

خنده دار تر از این؟ کارخانه هیولاها

«کارخانه هیولاها» شاهکار پیکسار در طراحی و شاهکاری از تخیل کودکان است. دکتر پیت و دیوید سیلورمن هیولاهایی با چهره های زشت طراحی کردند و آنقدر برای کودکان جذاب بودند که آنقدر جزئیات خنده دار و خطوط روایی را به موقعیت های طنز و تقابل شخصیت ها و محیط اطرافشان اضافه کردند که اثرشان به ماندگارترین اثر در تاریخ زنده تبدیل شد. ایده ترساندن کودکان برای به دست آوردن قدرت از صداهای جیغ آنها (که در این مدت نترسیدن از کودکان مشکلی را برای تولید برق در حیوانات بزرگ ایجاد می کرد) چالشی غیرقابل انکار برای کودک آزارهای نمونه (سالیوان و مایکل) بود. جایی که همه چیز دست به دست هم می دهد تا بدنه این تصویر متحرک به چالش برانگیزترین سناریوی ممکن در روند روایی آن نزدیک شود. در حالی که مفهوم فیلم جذاب خود حاوی سناریوهای طنز و دلخراشی است، نسخه دوم فیلم که تمام گره ها و نگرانی های دو طرف داستان را از بین می برد، همه چیز را دو به دو به مخاطب منتقل می کند؛ در حالی که این کانسپت فیلم جذاب را در خود جای داده است. در جایی که کارمندان غیرمنطقی، گیج و غیر ماهر مرتکب اشتباه شدند و کودک را در یک محیط کارخانه قرار دادند، کشف جدیدی برای تولید انرژی بیشتر بر اساس لثه کودکان در این زمان انجام شد. اینجاست که باید انتظار داشت در چهره «ماری» یک غول دوست، یک یاور و یک دوست صمیمی با یک چشم و یک چشم گرد بیشتر از همیشه دیده شود (دختر دو ساله بی رحم و دوست داشتنی وارد می شود. حضور. وجود یک مارمولک مزاحم در میانه داستان، مانند شخصیت بد داستان، موانع و مشکلاتی را در لال ایجاد می کند اما شخصیت ها خوش قلب هستند.

همه این ها و ورود شخصیت ها به داستان، «کارخانه هیولاها» را به صحنه ای برای نمادین ترین و مشهورترین بچه های پیکسار در نقشی خاص تبدیل کرده است.

سرزمین پرنسس ها و جذابیت های سرد؛ یخ

«یخ» نوشته والت دیزنی به رمان «ملکه برفی» اثر هانس کریستین اندرسن ترجمه شده است. داستانی که در بستری مشترک با کهن الگوی زندگی و روابط شاهزاده و گدا در جغرافیای نروژی نیمه روشن و گاهی همیشه تاریک و آفتابی می گذرد. مخاطبان، به ویژه کودکان و جوانان، در وهله اول برای این پروژه ۵۳ والت دیزنی منتظر دنیای سرد با دریاچه های سرد در آرندال خواهند بود. دنیایی با رنگ‌های سفید، آبی و بنفش، رایج‌ترین آن تأثیر محیط خنک و برتری سفید در زندگی و رویدادهای مردم است. جایی که سورتمه سواری، آهو، و جمع آوری یخ به عنوان یک حرفه (شخصیت اصلی ارائه شده توسط تصاویر دیزنی توسط هانس کریستین اندرسون نیز در مرکز داستان قرار دارد) و روش های ارتباطی موثرتر از سایر رویدادهای زندگی روزمره عمل می کنند.

اما منتظر تماشاگران در این مکان یخ زده، دیدن «السا» و «آنا»، دو شاهزاده خانم زیبا با چشمانی درشت، فراموش کردن همه سرما و یخبندان و خبر آغاز ماجراهایی بر اساس استدلال‌هایی بر اساس کهن الگوهای یک داستان مشترک (عشق بین -آنا و کریستوف که در قسمت دوم ازدواج خود را رهبری می کنند). اما آنچه مخاطب از شخصیت‌ها، داستان و پیچیدگی داستان انتظار خواهد داشت، روایتی است که برگرفته از مواجهه پسر فعال لقبایی است که باید در مراحل مختلف با دو شخصیت متفاوت روبرو شود. در حالی که داستان پر از چیزهای بی اهمیت مرتبط با داستان است (السا قدرت برف و یخ را دارد تا آدم برفی و زمین یخی بسازد و اولاف یکی از شخصیت های کمیک فیلم را خلق می کند) بیننده پس از تصادف (از بیهوشی آنا از یخ عبور می کند. اسکیت) با سر به ماجراهای مرتبط با دنیای پر از دره های صخره ای) تا یخ را که پر از آهنگ ها، آهنگ ها و موسیقی های مورد علاقه کودکان است، به یکی از محبوب ترین کارتون های کودکان تبدیل کند.

فیلم و سریال های کودکانه را اینجا ببینید

دکمه بازگشت به بالا