دانش و فناوری

پنج گوشی گلکسی اس سامسونگ که نسبت به نسل پیشین خود از بعضی جهات عقب‌گرد داشتند

سری گلکسی هم شناخته شده‌ترین پرچمداران. زاز ساده و الهام گرفته شده از اپل در سال 2010 تا مدل‌هایی مانند گلکسی اس 21 گرفته شده است. بااینحال، مسیر پیشرفت این گوشی ها همیشه بهسمت جلو نبوده و در واقعیت نیز، شاهد حذف قابلیت ها و یا کاهش مشخصه های پرچمداران سری گلکسی نسبت به نسل پیشین خود بودیم. دراینجا، نگاهی می‌اندازد به برخی از برجسته‌ترین عقب‌گردها در تاریخ مشهورترین خانواده گوشی‌های اندرویدی.

قر‌گ رر خرید Galaxy S سامسونگ

پیش از همه، با ذکر این نکته آغاز می کنیم که این پنج دستگاه، از میان گوشی های سری گلکسی اس 6 به بعد و تا پیش از آن، شاید تنها دوره تاریک این خانواده از پرچمداران سامسونگ را در گلکسی اس 5 با طراحی عجیب و غریب. و استفاده از پلاستیک به‌عنوان جنس بدنه اصلی آن برشمرد.

در سری گلکسی اس ۶ چیزهای زیادی حذف شد

الکسی اس ۶

پیا پرچمداران سال 2015 سامسونگ بالاترین عقبگرد را در تاریخ گلکسی اس کرده است؟ مخالفت با این موضوع مشکل است زیرا سری گلکسی اس ۶ طراحی ممتاز خود را به قیمت حذف سه ویژگی اصلی می آورد. رارای شروع ، گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج گواهینامه IP67 و کارت کارت microSD موجود در گلکسی اس ۵ را نداشتند!

عقب‌گرد بزرگ دیگر، از پنل شیشه‌ای بود. البته خود این مورد بهتنهایی چیز بدی نیست و حتی برعکس، پس از سالها استفاده از پلاستیک کمکی در پرچمداران این شرکت به برندهای رقیب، یک پیشرفت اساسی در زمینه طراحی گوشی می شود. بااین‌حال، بهره‌مندی از شیشه باعث شد تا سری گلکسی به نسبت نسل قبلی خود، ویژگی‌های باتری قابل‌تعویض باشد. داری ز سامسونگ از ظرفیت 3000 میلی‌آمپرساعتی S5 به 2550 و 2600 میلی‌متر امپرساعتی برای مدل‌های S6 و Edge رسید.

سامسونگ از IR blaster در گلکسی اس ۷ استفاده نکرد

الکسی اس 7 اج

سامسونگ از زمان گلکسی اس 4، فرستنده مادون قرمز (IR Blaster) را بهعنوان یک ویژگی ثابت در سری گلکسی اس خود عرضه کرده بود، اما این شرکت با معرفی خانواده گلکسی اس 7 در سال 2016، بیسروصدا آن را کنار گذاشت.

با توجه به پیشرفت روزافزون خانه های هوشمند در آن زمان (و حتی استفاده از آن در حالحاضر)، وجود IR Blaster در گوشی همراه شما، می توانم یک راه عالی برای کنترل وسایل هوشمند و ابزارهایی مانند تلویزیون و دستگاه تهویه مطبوع باشد.

ما هنوز هم تعداد زیادی گوشی مقرونبهصرفه (و پرچمدار) داریم که با IR Blaster عرضه می شود (سری شیائومی 20 و هواوی پی 50) که نشان می دهد سامسونگ بهدلایل افزایش هزینه ها در گوشی، این ویژگی را حذف نمی کند. بااین‌حال، این احتمالاً یکی از کم‌اهمیت‌ترین قابلیت‌های حذف شده در گوشی‌های سامسونگ است. لیست چه باید کرد.

اسکنر عنبیه چشم و LED نوتیفیکیشن ها در سری گلکسی اس ۱۰ برای همیشه کنار گذاشته شده اند.

سری گلکسی در ۱۰ سال ۲۰۱۹ سامسونگ از زمان گلکسی اس، اولین پرچمدارانی بودند که این شرکت LED نوتیفیکیشن‌ها را در آن‌ها قرار دادند. بله، این ویژگی در واقع در همه پرچمداران از گلکسی اس 2 تا سری گلکسی اس 9 در دسترس بود و با رنگ های متفاوتی نیز چشمک میزد تا برنامه های مختلف (مانند تماس، پیامک، واتس اپ و فیسبوک) را به کاربران نشان دهد.

غول کرهای در آن زمان اما، در صفحه پشتیبانی از خودان کرد که دستگاه های جدیدتر می توانند Edge Lighting را تنظیم کنند که همان نقش LED نوتیفیکیشن ها را ایفا کند. یک جایگزین مناسب برای قابلیت این است اما به قیمت بسیار گزاف!

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در سری گلکسی ۱۰ وجود ندارد، درعوض، سامسونگ از یک اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک در زیر صفحه‌نمایش نسخه عادی و استفاده از آن. درادامه، اسکنر سه‌بعدی چهره به‌عنوان روش احراز هویت بیومتریک در شماری از برندها به‌خصوص اپل، جایگزین رود.

سر سری گلکسی اس ۲۰ دیگر برای جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون و سنسور ضربان قلب نیست.

به نظر می‌آید همین دیروز بود. سام سامسونگ رای کنار گذاشتن جک هدفون در واقع با سری گلکسی ۲۰ و در سال ۲۰۲۰ صورت گرفت. این اتفاق چند سال پس از آن رخ داد که سامسونگ ویدیوهایی را منتشر کرد که په ر ا

خانواده گلکسی اس ۲۰ شاهد عقب‌گرد دیگری نیز بود. جایی که سامسونگ تصمیم گرفت تا حسگر ضربان قلب را برای اولین بار از سال‌ها کنار بگذارد. ازآنجایی که این ویژگی از زمان گلکسی در 5 در سال 2014 به پرچمداران سامسونگ اضافه شد، این یکی از معدود عقبگردهایی بود که منطقی است، زیرا ردیابی ضربان قلب توسط ابزارهای پوشیدنی دقیتر.

درنهایت، یک تغییر جالب دیگر، حذف دیافراگم تغییرات از لنز دوربین سری گلکسی اس ۲۰ است. این ویژگی که از گلکسی اس 9 معرفی شد، به شما امکان می دهد که بین یک دیافراگم عریض f / 1.5 تا حالت f / 2.4 سوئیچ کنی در مورد اول، عکسهای روشنتری در نور کم و همچنین عمق میدان بیشتر امکان پذیرفتن میشد، بیشتر با جابجایی به حالت دوم، مطمئن بود که کل صحنه در فوکوس بوده و همچنین در طول روز عکسها با جزئیات بیشتر ثبت میشوند. این یک ویژگی برای عکاسان حرفه‌ای است، اما حذف آن در آن زمان موضوع خیلی مهم نبود.

سامسونگ در گلکسی اس ۲۱ بسیاری از ویژگی‌ها را کنار گذاشت

یک عقب‌گرد جدیدتر با سری گلکسی اس 21 در سال گذشته پذیرفت. جایی که هر سه گوشی سری گلکسی اس ۲۱ از اسلات کارت microSD محروم شدند. این مورد ناامیدکننده برای پشتیبانی از microSD برای سال‌ها در گوشی‌های سامسونگ وجود دارد (به‌غیر از سری گلکسی. ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ک ف ک ف ف ف ف ف

این موضوع تنها عقب‌گرد مهم این گوشی‌ها نبود، زیرا سامسون گ این کمپانی جنس بدنه را “glasstic” نامید که تنها یک غک غک غ ت ط الاستیک پ الاستیک بادوام‌تر است ب ع ض ض

یکی دیگر از ویژگی‌های کنارگذاشته شده است که برای کاربران ایرانی کم‌آهم جلوه می‌کند MST به Samsung Pay جازه می‌داد تا با ردیابی شناسایی کارت‌های قدیمی‌تر، با پایانه‌های فروش کا. یه اگر ترمینال دارای عملکرد NFc

در گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۱ پلاس همچنین نمایشگر با وضوح + QHD موجود در گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس به‌نفع پنل‌های + حذف FHD شذف درنهایت، هر سه گوشی از خانواده اس ۲۱ شارژر داخل جعبه را داشت که همان ابتدا در تمامی گوشی‌های سامسونگ وجود داشت.

دیدگاه شما درباره ویژگی های حذف شده و یا عقبگرد پنج گوشی گلکسی اس سامسونگ نسبت به نسل قبل از خود چیست؟ رای شما کدام یک از این موارد را از همه چیز می بینید و می توانید آن را انجام دهید؟ تیا از قابلیت های نامبرده به صورت مستمر استفاده کرده است؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا