اخبار بازار

پنج سوال برای تدوین استراتژی

یکی از اشکالات استراتژی این است که افراد انجام کارهایی که لازم است دشوار می کنند. تمرکز بیش از حد روی ابزارها بعضی از افراد فکر نمی کنند که همه چیز مربوط به یک چشم انداز گسترده و آینده است. یا آنها فکر می کنند یک استراتژی فقط برای تجدید نظر است. حقیقت این است که استراتژی بخشی از همه اینهاست ، اما تنها با یک روش نمی توان به نتایج رضایت بخش رسید.

راهی آسانتر برای راجر مارتین ، نویسنده “بازی برای همیشه” وجود دارد. این روش پاسخ به پنج سوال رتبه بندی منطقی مرتبط است. این سؤالات به شرح زیر است:

1. رویاهای گسترده ما برای سازمان چیست و اهداف خاص ما برای سنجش پیشرفت ما چیست؟

2. از کجا تصمیم می گیریم در میدان بالقوه خود بازی کنیم و کجا نیستیم؟

3. چگونه می توانیم در زمین بازی که انتخاب کرده ایم مقابل سایر رقبا پیروز شویم؟

4- برای ساخت و نگهداری تابلو چه قابلیت هایی لازم است؟

5 – برای ساخت و نگهداری تابلو برای بنگاه چه سیستم مدیریتی لازم است؟

رکورد مرحله تدوین استراتژی مارتین

برای رسیدن به نتیجه مناسب ، پنج پاسخ به این سؤال ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند. شما نمی توانید آرزو داشته باشید که در جهانی سازی بازیکن باشید ، اما زمین بازی زمینه بازی برای مشاغل محلی است. بدون داشتن یا ایجاد قابلیت ها و یک سیستم مدیریتی مناسب ، برنده شدن با یک سیستم پخش قدرتمند غیرممکن است.

به طور سنتی ، اکثر شرکت ها با بیانیه ماموریت و چشم انداز شروع می کنند که سرانجام آنها را ناامید می کند. تحقق یک رویا / مأموریت / چشم انداز بدون اینکه فکر کنید کجا و چگونه بازی کنید با یک محصول معنی دار به پایان نمی رسد. به همین ترتیب ، اگر فقط به این فکر می کردید که بدون فکر کردن به رویاها یا اهداف خود به کجا و چگونه برنده شوید ، زیرا شما یک استراتژی دارید که به اهداف خود برسید ، اما این دقیقاً همان چیزی نیست که شما می خواهید.

در حقیقت ، آنچه نویسنده قصد بیان آن را دارد این است که برای ایجاد یک استراتژی خوب شما باید از یک رویکرد تکراری استفاده کنید ، یعنی اینکه از هر مرحله از هر پنج مرحله فکر کنید و سپس به عقب برگردید و همزمان این پنج حوزه را تغییر دهید. سرانجام کاملاً سازگار شد و به چیزی روان تبدیل شد. این مانع از فرایند طولانی و ناگوار طراحی استراتژی کلاسیک و تلاش بی وقفه برای ایجاد دیدگاهها و نمودارهای رای گیری مناسب در هیچ جا نمی شود و ایجاد یک استراتژی خوب در یک چارچوب کوچک و منظم است.

یکی از مشکلی که کاربران با این روش دارند این است که در برخی از مراحل فرایند گیر می کنند. همه کاربران به راحتی می توانند جعبه اول و جعبه دوم را پر کنند ، اما برای پیروزی در کنار جعبه متوقف می شوند. دلیل این امر این بود که آنها بدون توجه به اینکه آنها برنده شوند ، جایگاه بازی را در نظر می گرفتند. در این مدل ، این پنج انتخاب با هم مرتبط هستند و یکدیگر را تقویت می کنند.

زمین بازی و نحوه برنده شدن در هم تنیده شده و “در هسته” استراتژی قرار دارند. بدون داشتن یک ترکیب عالی که در آن هستید و چگونه برنده شوید ، نمی توانید یک استراتژی مهم داشته باشید. آنها همچنین باید با یک صفحه رویای الهام بخش مرتبط باشند. از طرف دیگر عملکرد و سیستم مدیریتی نیز مربوط به بازی و نحوه برنده شدن است. اگر مهارت و سیستم مدیریتی ندارید یا نمی توانید بازی و نحوه برنده شدن را ایجاد کنید ، پس با خودتان صادق باشید: این یک استراتژی تخیلی نیست.

در پاسخ به منتقدان که بین تقسیمات تاکتیکی و تاکتیکی فرق قائل هستند و دو نفر آخر را به عنوان مدیر می بینند تا استراتژی ، نویسنده می گوید که استراتژی موفقیت آمیز نیاز به هر پنج بخش دارد ، مهم نیست که نام شما را انتخاب کنید.

تمرکز بر روی جایگاه بازی مهم نیست که شما برنده شوید چگونه نتیجه پیروزی را به نتیجه خوب و مثمر ثمر نمی رساند. از آنجا که بازی مهم نیست که شما برنده شوید. هزاران گزینه ممکن و مناسب وجود دارد که بدون توجه به اینکه شما برنده شوید چگونه می توانید بازی کنید. بنابراین مهم نیست که چگونه شما برنده شوید ، ما نمی توانیم تعیین کنیم که کدام مکان قوی یا ضعیف است. و هر دو باید قوی یا ضعیف شناخته شوند. بنابراین علیرغم اعتقاد عمومی ، همیشه روش قابل قبولی برای پیروزی وجود ندارد و اینکه آیا انتخاب چگونگی پیروزی در انتخاب شایسته است یا خیر. اگر بازی نیش محکم است و حجم آن برای همیشه زیاد است ، مطمئناً این استراتژی کار نخواهد کرد.

اوبر نیز گرفتار این فکر شد که چگونه یک نرم افزار کابین تاکسی مناسب برای هر مکان بازی کار کنید. اما مشخص شد که چطور Uber در چین پیروز شد ، زیرا Uber اولین کسی نبود که وارد بازار شد و مزیتی هم نداشت.

تنها راه برای ایجاد یک استراتژی هوشمند و مفید در نظر گرفتن یک جفت مبتنی بر جفت و چگونگی پیروزی است ، به شما امکان می دهد تا طیف گسترده ای از جفت ها را بپرسید تا سؤالات زیر را بپرسید:

آیا می توان آن را با یک رویای الهام بخش پیوند داد؟

آیا اکنون می توانیم قابلیت های لازم را برای پیروزی در جایی که می خواهیم بازی کنیم ، ایجاد کنیم؟

آیا می توانیم سیستم های مدیریتی مورد نیاز برای پشتیبانی از قابلیت های ساخت و ساز و ساخت را ایجاد کنیم؟

ملاحظات اضافی که پاسخ مثبت مثبتی به این سؤالات می دهند باید در نظر گرفته شود.

مهم نیست که آیا سوال استراتژیک با هدف گسترده یا باریک یا دنبال کردن هزینه های پایین یا استراتژی های تمایز انجام می شود. مهم است که پاسخ ها کاملاً متناسب باشند.

از مقالات:

پنج سوال برای ایجاد استراتژی

انتخاب استراتژیک باید همزمان انجام شود ، نه پی در پی

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: پنج سوال برای تدوین استراتژی

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا