پشتیبانی اندروید 4.4 از سرویس گوگل پلی به پایان می رسد

طبق اعلام گوگل، پشتیبانی اندروید 4.4 از سرویس گوگل پلی تا ماه آینده میلادی به پایان می رسد. بنابراین اندروید کیت کت نیز به خاطره ها پیوست.
گوگل به  عنوان مالک اندروید در خبری رسمی عنوان کرد که پشتیبانی اندروید 4.4 از سرویس گوگل پلی را تا ماه آینده میلادی پایان می دهد. اندروید 4.4 که ملقب به اندروید KitKat است در زمان خود نسخه ای پیشرفته با ویژگی هایی جذاب به حساب می آمد. اما با پیشرفت تکنولوژی و نسخه های مدرن سیستم عامل اندروید، دیگر جایی برای این نسخه از اندروید نیست و غول جست وجوی جهان قصد دارد آن را بازنشسته کند.
بیشتر بخوانید: آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این محصولات سامسونگ منتشر می شود [+فهرست دستگاه های واجد شرایط]
پشتیبانی اندروید 4.4 از سرویس گوگل پلی به پایان می رسد
زمانی که دستگاه های اندرویدی دیگر آپدیت های ماهانه سیستم عامل اندروید را دریافت نکنند، باز هم نسخه های جدید سرویس Google Play برای مدتی طولانی برای آن ها ارائه می شود. این سرویس پشتیبان مجموعه ای از قابلیت ها را که گوگل در اختیار توسعه دهندگان برنامه قرار می دهد، فراهم می کند، درحالی که تعدادی از ویژگی های شخص اول نیز وجود دارد که توسط خود گوگل ارائه می شوند. این قابلیت ها شامل تأیید دو مرحله ای Google Prompt و بکاپ گرفتن است. گوگل پیرامون پایان پشتیبانی اندروید 4.4 از سرویس Google Play بیان می کند:
«پلتفرم اندروید KitKat (KK) برای اولین بار حدود 10 سال پیش منتشر شد و از آن زمان تاکنون، ما پیشرفت ها و ویژگی های ابتکاری زیادی را برای اندروید معرفی کرده ایم که در KK در دسترس نیستند.»

از جولای 2023، گوگل می گوید «تعداد دستگاه های فعال در اندورید KK کمتر از 1 درصد بوده است». به این ترتیب، این سیستم عامل دیگر از نسخه های بعدی سرویس های Google Play پشتیبانی نمی کند. کیت کت که از روی شکلاتی معروف با همین نام گرفته شده است، در اکتبر سال 2013 منتشر شد، بنابراین پشتیبانی گوگل پس از یک دهه به پشتیبانی کامل از آن پایان می دهد.
Play Services درحقیقت پشتیبانی از سطوح 19 و 20 API را قطع می کند. یک نکته قابل توجه این است که سطح API 20 به طور خاص برای نسخه اولیه Android Wear نیز در دسترس بود.
آخرین باری که گوگل به پشتیبانی از سرویس Google Play برای یک نسخه از سیستم عامل خود پایان داد، در سال 2021 با Android Jelly Bean (سطح API 16-18) بود. در آن زمان، گوگل توضیح داد که چگونه حفظ پشتیبانی طولانی مدت نیازمند «افزایش زمان توسعه دهندگان و QA است که صرف ویژگی های جدید می شود که نیاز به مدیریت ویژه دارند».
بیشتر بخوانید:

    آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این گوشی های سامسونگ منتشر نمی شود [+لیست]
    در اندروید 14 خبری از قابلیت ارتباط ماهواره ای نیست!
    نمایش تاریخ تولید گوشی در اندروید 14 ممکن خواهد بود

نظر شما درباره پایان پشتیبانی اندروید 4.4 از سرویس گوگل پلی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: ترنجی
  

دکمه بازگشت به بالا