پشتیبانی از زبان فارسی به هوش مصنوعی گوگل بارد افزوده شد

گوگل پشتیبانی از زبان فارسی را به چت بات هوش مصنوعی گوگل بارد اضافه کرد. اما این مورد تنها مورد اضافه شده به بارد نیست. در ادامه مطلب با ای جی مارکت همراه باشید.
گوگل به عنوان شرکت مادر هوش مصنوعی بارد یک به روزرسانی مهم را برای چت بات خود منتشر کرد که شامل قابلیت های جدیدی می شود. یکی از موارد اضافه شده به چت بات هوش مصنوعی گوگل بارد، پشتیبانی از زبان فارسی و  چند زبان دیگر است که پیش تر قولش را داده بود. غیر از این مورد، غول جست وجوی جهان 3 ویژگی جدید دیگر نیز به هوش مصنوعی اختصاصی خود اضافه کرده است که جزئیات آنها را در ادامه منتشر کرده ایم.
بیشتر بخوانید: دریافت سریال فعالسازی ویندوز با فریب دادن ChatGPT و بارد!
پشتیبانی از زبان فارسی به هوش مصنوعی گوگل بارد افزوده شد
غول جستجوی جهان فروردین ماه امسال از چت بات هوش مصنوعی خود به عنوان رقیب ChatGPT رونمایی کرد. این ابزار هوشمند که نهایتا به صفحه جستجو شما می آید، چندین مرتبه، از جمله در Google I/O 2023 بروزرسانی شده است.
OpenAI، رقیب گوگل که از حمایت تمام قد مایکروسافت برخوردار است نیز ChatGPT را بروزرسانی کرده است که از جمله می توان به اپلیکیشن iOS این چت بات و اضافه شدن دستور های صوتی اشاره کرد.

به نقل از CNBC،  بروزرسانی جدید گوگل موارد زیر را شامل می شود:

اضافه شدن زبان ها و مناطق جدید: به گفته گوگل کاربران می توانند از این پس بارد را به 40 زبان مختلف از جمله فارسی، عربی، چینی، آلمانی، هندی و اسپانیایی استفاده کنند. افزون بر این، بارد که پیش از این به دلیل نگرانی های حریم خصوصی کمیسیون محافظت از داده ایرلند در اروپا فعالیتی نداشت به قاره سبز می آید. گوگل در پست وبلاگی خود گفت: «ما با متخصصان، سیاست گذاران و رگولاتور های حریم خصوصی در مورد این توسعه مشورت کرده ایم.»
تحلیل عکس: بارد از این پست توانمندی هایی برای تحلیل عکس خواهد داشت. گوگل این قابلیت را در مراسم گوگل IO به عنوان امکانی در گوگل لنز معرفی کرده بود. کاربران از این پس می توانند تصویری را بارگذاری کرده و از بارد درمورد اطلاعات آن سوال کنند یا از این چت بات بخواهند که براساس تصویر زیرنویسی برای آن بنویسد. این قابلیت در حال حاضر تنها برای زبان انگلیسی قابل دسترسی است.
سبک های مختلف پاسخ دهی: به گفته گوگل بارد از این پس می تواند تن و سبک پاسخ های خود را به پنج گزینه مختلف ساده، طولانی، کوتاه، حرفه ای یا معمولی تغییر دهد. گوگل در توضیح این قابلیت مثالی را ارائه کرده که از بارد می خواهد متنی برای فروش یک صندلی راحتی قدیمی نوشته و سپس آن را کوتاه کند. این امکان در حال حاضر تنها به زبان انگلیسی قابل دسترسی است و به زودی به زبان های دیگر می آید.
خواندن پاسخ ها: بارد از این پس می تواند پاسخ خود را به صورت صوتی برای شما بخواند گه به گفته گوگل برای درک بهتر تلفظ یک کلمه یا نحوه خواندن شعر و نوشته مفید است. این قابلیت برای بیش از 40 زبان فعال است.

بیشتر بخوانید:

    چت بات هوش مصنوعی PassGPT به سادگی رمزهای عبور را حدس می زند!
    چت بات هوش مصنوعی مخصوص فضانوردان توسط ناسا عرضه می شود
    ابزار رده بندی و مقایسه چت بات های هوش مصنوعی معرفی شد

نظر شما درباره  اضافه شدن پشتیبانی از زبان فارسی به چت بات هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا