دانش و فناوری

پرچمداران دارای Snapdragon 8 Gen 1 زودتر از رقبای دارای Dimensity 9000 معرفی می‌شوند

کوالکام به زودی میزبان یک رویداد بزرگ خواهد بود. آمریکایی ها قصد دارند در این مراسم از نسل جدید پرچم خود رونمایی کنند. سال بعد، پرچم و اسنپدراگون 8 نسل 1 قرار است عرضه شوند. اما این گوشی ها زودتر از گوشی های با ابعاد 9000 معرفی می شوند.

پرچم اسنپدراگون 8 نسل 1 زودتر از گوشی های Dimensity 9000 باز می شود

در بسیاری از شایعات، نام اسنپدراگون 898 می تواند پرچم جدید کوالکام باشد. اما به وضوح نام تراشه برای رفتن اسنپدراگون 8 نسل 1 تغییر می کند.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1: نام احتمالی به جای اسنپدراگون 898!

مطابق با GizChinaهمین چند روز پیش بود که مدیاتک به طور رسمی اولین تراشه 4 نانومتری دنیای موبایل را عرضه کرد. این تراشه که Dimensity 9000 نام دارد، قدرتمندترین تراشه مدیاتک امروزی است. این تراشه نه تنها اولین تراشه 4 نانومتری است، بلکه قدرت زیادی بین تراشه های پلتفرم اندروید دارد.

با این حال، برخی گزارش ها می گویند که پرچم اسنپدراگون 8 نسل 1 کوالکام سریعتر از گوشی های Dimension 9000 مدیاتک عرضه می شود. به گفته وبلاگ نویس در شبکه اجتماعی Weibo، امسال نمی توانید گوشی های مجهز به Dimensity 9000 بخرید. اما برای تهیه گوشی با چنین تراشه ای باید تا پایان سال 140 صبر کنید! این بار اسنپدراگون 8 نسل 1 امسال و به طور دقیق تر تا چند روز دیگر معرفی خواهد شد. گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که بسیاری از برندهای معروف چیپست های Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 را عرضه خواهند کرد. این تماس ها در ماه دسامبر یا ژانویه اعلام می شود.

بنابراین، تراشه Snapdragon 8 Gen 1 این فرصت را خواهد داشت که غشای Dimensity 9000 را از قبل در قسمت بالایی و گوشی‌ها نصب کند. به طور کلی، اگر ظرفیت تولید Dimension 9000 مدیاتک به واقعیت تبدیل شود، شاهد نبرد یک قرنی بین کوالکام و تراشه های مدیاتک خواهیم بود!

طبق گزارش های منتشر شده، اولین گروه از تولیدکنندگانی که مایل به استفاده از تراشه Dimension 9000 هستند عبارتند از: Vivo، Samsung، Oppo، Xiaomi، OnePlus، Motorola، Reelmi و سایر برندهای معروف. با این حال، جزئیات مربوط به اولین دستگاه مجهز به تراشه جدید مدیاتک 4 نانومتری در دسترس نیست.

همچنین گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ردمی قرار است یکی از اولین تولیدکنندگانی باشد که از Dimension 9000 استفاده می کند. البته احتمالا این گوشی امسال رونمایی نخواهد شد. بنابراین، باید منتظر سال آینده باشیم. به طور کلی، تراشه Dimension 9000 قدرت زیادی دارد. بسیاری از کاربران روی آن حساب ویژه ای باز کرده اند. اما نباید فراموش کرد که پرچم‌های مجهز به اسنپدراگون 8 Gen 1 نیز در مقایسه با گوشی‌های با Dimensity 9000 ارزش فناوری بیشتری دارند. پس بهتر است اکنون منتظر بمانیم تا ببینیم کدام طرف در این نبرد آخرین خواهد بود.

نظر شما در مورد معرفی اخیر پرچم ها و اسنپدراگون 8 نسل 1 چیست؟ به نظر شما کدام تراشه در نهایت بهتر عمل خواهد کرد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا