پروژه پیوند قلب چاپ سه بعدی به بدن خوک شاید به زودی انجام شود

پیوند قلب چاپ سه بعدی به بدن خوک جدیدترین پروژه دانشمندان است تا بتوانند موفقیت های خود را در این زمینه افزایش داده و خدمتی نوین را در آینده محقق سازند.
پژوهشگران دانشگاه استنفورد بریج آمریکا در جدیدترین پژوهش خود قراردادی را مبنی بر پیوند قلب چاپ سه بعدی به بدن خوک امضا کرده اند. ارزش این قرارداد فدرالی 26.3 میلیون دلار است و برای تولید قلب انسان به منظور پیوند به خوک زنده انجام شده است. این پیوند در حوزه پزشکی بسیار مهم تلقی می شود چرا که اگر پیوند این قلب به بدن خوک موفقیت آمیز باشد امید برای آزمایش انسانی نیز افزایش پیدا می کند.
بیشتر بخوانید: دومین پیوند موفق قلب خوک به انسان انجام شد
پروژه پیوند قلب چاپ سه بعدی به بدن خوک شاید به زودی انجام شود
دانشمندان دانشگاه استنفورد آمریکا یک قرارداد فدرال 26.3 میلیون دلاری را امضا کرده اند تا به چاپ سه بعدی قلب انسان از سلول های بنیادی و پیوند آن به خوک های زنده بپردازند.
پیوند عضو می تواند جان انسان ها را نجات دهد، اما لیست های انتظار طولانی و احتمال ردشدن آن ها موضوعی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. دانشمندان استنفورد در حرکتی روبه جلو برای حل این مشکل، در تلاش هستند برخی اندام ها را با چاپگر سه بعدی توسعه دهند و ابتدا این اندام های توسعه یافته با سلول های بنیادی را روی حیوانات بررسی کنند. در همین راستا، محققان استنفورد قراردادی برای کاشت قلب انسان در خوک های زنده امضا کرده اند و برای انجام این آزمایش کمک مالی نیز دریافت می کنند.

وقتی اندام های بیمار شروع به ازکارافتادن می کنند، اغلب تنها گزینه باقی مانده پیوند عضو است. اما معضل اصلی کمبود عضو است و بسیاری از بیماران در لیست انتظار، جان خود را از دست می دهند.
حتی اگر بیمار خوش شانس باشد و به موقع بتواند عضوی را که به آن نیاز دارد، دریافت کند گاهی اوقات نیز امکان پیوند وجود ندارد و بیمار نمی تواند عضو پیوندی را دریافت کند. اما اگر بتوان با کمک سلول های بنیادی و چاپگر سه بعدی، اندام و عضو موردنظر برای بیمار را توسعه داد، مشکل برطرف می شود.
طی سال های گذشته، محققان آزمایش های بسیاری در این زمینه انجام داده اند و این موضوع جدیدی نیست. حالا در گامی بزرگ تر، تیمی از دانشمندان استنفورد قراردادی فدرال را با آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته برای سلامت موسوم به ARPA-H به ارزش 26.3 میلیون دلار امضا کرده اند تا بتوانند قلب انسان را با چاپگر سه بعدی توسعه داده و روی خوک های زنده آزمایش کنند.
توسعه اندامی پیچیده و مهم همچون قلب با چاپگر سه بعدی، موضوع مهمی است و اگر محققان استنفورد بتوانند این پروژه را به سرانجام برسانند، تحولی بزرگ در پیوند اعضا به نام آن ها به ثبت می رسد. در صورت موفقیت این پروژه، وارد دوره جدیدی از توسعه بیولوژیک اندام های پیوندی می شویم.
بیشتر بخوانید:

    عملکرد صحیح کلیه خوک در بدن بیمار دو ماه پس از پیوند
    برای ششمین بار در تاریخ، درمان موفق یک مبتلا به ایدز با پیوند مغز استخوان
    پیوند سر به گردن ؛ پزشکان اسرائیلی سر یک کودک فلسطینی را به گردنش وصل کردند

نظر شما درباره پیوند قلب چاپ سه بعدی به بدن خوک چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: دیجیاتو
 

دکمه بازگشت به بالا