دانش و فناوری

پردازنده Grace انویدیا می‌تواند اینتل را به چالش‌های جدی بکشد

رقابت اینتل و آنویدیا، تقریباً تا یک دهه پیش فرقی کاملاً اساسی با امروز داشت. در گذشته اینتل به عنوان یک تولیدکننده پردازنده‌های کامپیوتری شناخته شده بود و آنویدیا هم در. اما امروز پردازنده Grace انویدیا می‌تواند اینتل را به چالش‌های جدی بکشد. مانند ترنجی همراه باشید.

گریسردازنده گریس آنویدیا می‌تواند به کابوس رقبا تبدیل شود

انتظار می‌رود گرافیکی ARM گریس آنویدیا، موجی جدید در صنعت محاسبات با کارایی بالا ایجاد کند. نتایجی که ظاهر می‌شوند و می‌توانند باعث شوند که این ویژگی‌ها به چالش کشیده شوند. زمانی که آنویدیا در GTC 2022 اقدام به معرفی Superchip CPU Grace Hopper کرد، ادعاهای جسورانه در مورد قابلیت های پردازنده ARM مطرح کرد و قول داد که می تواند عملکردی 1.5 برابر بیشتر از دو پردازنده 64 دارد AMD EPYC در حالی که مصرف انرژی آن نیز 50 باشد. درصد کمتر خواهد بود.

در واقع CPU مرکز داده گسته 144 وجود دارد بر Arm four overs، از دو تراشه CPU تشکیل شده است که از طریق فناوری اتصال تراشه به تراشه (C2C) این شرکت با سرعت بالا و تأخیر کم NVLink متصل شده است. باید ویژگی هایی را بیان کرد که برای اثبات ادعاهای خود ارائه می دهد، بسیار مفید نبوده است، زیرا از یک مدل نسل قبلی استفاده می شود و موفق می شود تا یک ویژگی مرتبط با گرافیک گرافیکی Nvidia Grace و Ice Lake اینتل در کنفرانس GTC پیدا کند.

پردازنده گریس آنویدیا

این مقایسه با معاون انویدیا در واحد تجاری رایانش شتابی آن، ایان باک، انجام می‌شود و ادعا می‌کند که گریس دس. قابل ذکر است این در یک مدل تحقیق و پیش بینی آب و هوا (WRF) بوده است که معمولاً در HPC استفاده می شود و مانند سایر موارد ارائه شده توسط فروشنده می شود، باید این نتایج را با مقداری که در نظر بگیرید، بررسی کنید، زیرا گاهی اوقات می توانم آنها را انتخاب کنند. ورد و بهترین نتیجه را نشان دهد.

خبرگزاری Tom’s Guide در گزارش خود اعلام کرد که علیرغم این نتایج، Grace احتمالاً در برابر Sapphire Rapids آینده اینتل و Genoa شرکت AMD مزیت بیشتری داشت زیرا می تواند از حافظه DDR5 و ویژگی های حافظه پشتیبانی کند که این امر می تواند در برابر نقاط قوت Grace بهتر باشد. عمل کند. با این حال، آنویدیا ادعا می کند که سوپرچیپ CPU تا زمانی که در اوایل سال 2023 عرضه شود، سریعترین پردازنده در بازار عرضه می شود، این موضوع احتمالاً در مصرف کنندگان عادی قرار نخواهد گرفت.

در عوض، Grace برای بارهای کاری سنگین تر مانند تجزیه و تحلیل و داده ها و محاسبات در تجزیه و تحلیل فوق العاده مناسبتر خواهد بود، اما تلاش سنگین و بی وقفه Nvidia در رقابت ARM گونه ای از بازار است که بیشتر می تواند در خارج از قلمرو سرورها و مراکز داده ثمربخش باشد. باشد.

Nya Nvidia می‌تواند عملکردهای مصرفی را برای بازار تولید کند؟

ا ح ح ض ض ح ض ح ح ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر د AR در واقع، در سال 2021 اعلام شد که آنویدیا در حال ایجاد ریزپردازنده های سرور علیرغم با اینتل است و شکست خرید ARM، هنوز برنامه های بزرگی برای مجوز معماری 20 ساله ARM دارد.

با توجه به اینکه بازارهای سرورها و مراکز داده در آنجا هستند که اینتل همچنان در آن تسلط دارد، قیمت سهام آن از اعلام این خبر 2 درصد کاهش یافته است و این تنها چیزی نیست که باید اینتل را نگران کند. جنسن هوانگ، مدیر اجرایی آنویدیا، طی تماسی گفت که این شرکت از مجموعه دستورالعمل‌های توسعه جهت توسعه پردازنده‌های مرکزی برای توسعه از برنامه‌های تراشه برای صنعت روباتیک تا سطوح بالاتر برای ابرکامپیوترها، استفاده خواهد کرد. جالب اینجاست که انویدیا می‌گوید می‌توان توانایی‌های آن را بر اساس همه منظوره Arm سفارشی خود را

پردازنده گریس آنویدیا

هوانگ گفت شما می توانید تعداد زیادی از CPU را نشان دهید شما می‌توانید تعداد زیادی از آن‌ها را فراتر از آن چیزی که وجود دارد ببینید. ما نیز دوست داریم که حضور خود را در بازار CPU داشته باشیم و از اینکه Arm در حال حاضر به سمت صنعت روباتیک رشد کند، وسایل نقلیه خودران، محاسبات ابری و ابرکامپیوترها بسیار هیجان انگیز هستند. ا قصد داریم کامل پلتفرم محاسباتی شتاب یافته های انویدیا را به CPU های Nvidia Arm بیاوریم.

به نظر می رسد که رقابت در دنیای ARM با رقبای قدرتمند، هنوز برای این شرکت دور از دستیابی است، به ویژه که در مقابل عملکرد نسل فعلی عوامل مصرف کننده x86 اینتل و AMD قرار دارد، اما این آخرین دسته از ویژگی ها مطمئناً امیدوار کننده به نظر میرسند. . به گفته TechRadarاگر پیشرفت‌ها با سرعت فعلی خود ادامه پیدا کنند، شاید اجرای عناوین AAA در معماری ARM زودتر از آنچه قنلد د ی کند. نظر شما در این مورد چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا