دانش و فناوری

پردازنده گرافیکی تراشه Snapdragon 898 فراتر از انتظارات خواهد بود

تراشه اسنپدراگون 898 نسل جدید تراشه های پرچمدار کوالکام خواهد بود. این تراشه بین نمایندگان سامسونگ و اپل به رقابت خواهد پرداخت. بر اساس گزارش های جدید، پردازنده گرافیکی اسنپدراگون 898 فراتر از انتظارات خواهد بود. اما دقیقا قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

پردازنده گرافیکی تراشه اسنپدراگون 898

ما قبلا صحبت کرده ایم اسنپدراگون 898 و مشکلاتی که ممکن است از او ناشی شود، ما صحبت کردیم.

تراشه اسنپدراگون تولید گرما و مشکلات استفاده قبل از تولید را افزایش می دهد

بر اساس گزارش ها GizChinaکوالکام در اواخر امسال رسما از پرچم تراشه جدید اسنپدراگون 898 خود رونمایی خواهد کرد. این تراشه ویژگی اصلی بسیاری از شرکت های اندرویدی خواهد بود که بر روی گوشی های پرچمدار سال استفاده خواهد شد. با رفتن به جزئیات، می دانیم که پردازنده گرافیکی تراشه اسنپدراگون 898 Adreno 70 است. طبق گفته Ice Universe، عملکرد پردازنده گرافیکی Snapdragon 898 خوب و فراتر از انتظار خواهد بود. این ادعا می کند که عملکرد و کارایی پردازنده گرافیکی تراشه تا حد زیادی بهبود یافته است.

سطح پردازنده های گرافیکی کوالکام بر روی تراشه های اسنپدراگون همچنان پرچمدار دنیای اندروید است. در اوایل عصر اینترنت 5G، کوالکام شروع به استفاده از پردازنده گرافیکی Adreno 6xx برای تراشه های خود کرد. در حال حاضر قدرتمندترین پردازنده گرافیکی روی تراشه های کوالکام Adreno 660 نام دارد.این پردازنده گرافیکی بر روی تراشه اسنپدراگون 888 استفاده می شود. نسل جدید پردازنده گرافیکی کوالکام 25 درصد قدرتمندتر از همیشه است. چنین پیشرفت هایی می تواند تحویل و وضوح بالاتری را در سطح رایانه شخصی در گوشی های هوشمند ارائه دهد. همچنین پیشرفت هایی در پردازنده های گرافیکی صورت گرفته است که در دنیای گوشی های هوشمند غیر معمول است. در مجموع، Ice Universe با پردازنده گرافیکی Adreno 730 در اسنپدراگون 898 رایگان است.

او توضیح داد که اسنپدراگون 898 در نهایت به سطح تراشه های قابل حمل اپل خواهد رسید. در نتیجه، Snapdragon 898 می‌تواند تهدیدی جدی برای Apple A15 Bionic و Exynos 2200 باشد. اما Ice Universe در جای دیگری نگران بود. همانطور که قبلا ذکر شد، اسنپدراگون 898 ممکن است مشکلات داغی مانند اسنپدراگون 888 داشته باشد. Ice Universe نگران است که به دلیل چنین مشکلاتی، پردازنده گرافیکی نتواند به عملکرد بالای خود دست پیدا کند و به دلیل گرمای بیش از حد، افت عملکرد را تجربه کند. . طراحی CPU و هسته های جدید می تواند این مشکل را بدتر کند! در نهایت باید منتظر عرضه رسمی اسنپدراگون 898 باشیم و نتایج را در عملکرد واقعی ببینیم.

نظر شما در مورد برآورد عملکرد پردازنده گرافیکی اسنپدراگون 898 چیست؟ آیا فکر می کنید کوالکام بتواند در همین نسل از اپل پیشی بگیرد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا