دانش و فناوری

پردازنده پرچمدار Raptor Lake احتمالا بسیار سریع و قدرتمندتر از سایر رقبا است

سازنده‌ها در دنیای فناوری همیشه نقشی مهم و حیاتی داشته‌اند و شرکت‌های سازنده این ز Raptor Lake اساس اخبار و اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده است، پردازنده پرچمدار Raptor Lake احتمالا بسیار سریع است. مانند ترنجی همراه باشید.

آپترازنده پرچمدار Raptor Lake و مواردی که درباره آن می‌دانیم…!

این روزها شاهد انتشار اخبار بیشتر از پردازنده‌های Raptor Lake اینتل هستیم و نمونه مهندسی دیگری که به تازگی مشاهده می‌شود، به سرعت کلاک بالا و عملکرد عالی این پردانزده پرچمدار اشاره دارد. Core i9-13900K ا پ دردازنده ۲۴ سردازنده ۲۴ ای (یک هسته قدرتمند ۱۶ س هسته قدرتمند

نتیجه به خودی خود به اندازه کلا‌ک‌هایی است که 13900K با آن کار می‌کرد مهم نیست، یعنی کلاک پایه به یاد داشته باشید، این هنوز یک نمونه تراشه پیش تولید شده است. در تئوری، با فرض اینکه این کیفیت عالی نباشد، در نتیجه نهایی آن‌ها چنین نخواهد بود.

این نشت همچنین سرعت توربو (حالت تقویت شده) را برای مدت کوتاهی تا ۵.۷ گیگاهرتز نشان می‌دهد که می‌توان احتمال امیدوارکننده‌ای باشد، برای مدت کوتاهی و با افزایش سرعت حرارتی حتی در سطحی بهتر از CPU باشد. نهایی باشد. گذشته از این، پیش از این شنیده‌ایم که پردازنده پرچمدار Raptor Lake مستقیما به سرعت ۵.۸ گیگاهرتز.

آپترازنده پرچمدار Raptor Lake

را رین اایر دارند که حتی این مقدار می‌تواند بیشتر باشد، ما واقعاً آن را با شک در مورد خود امتیاز Geekbench 5 ، نمونه 13900K به ترتیب در حدود 8 درصد با این، نمی‌توانم در این زمینه اطلاعات بیشتری داشته باشم. چرا که اشاره شده است، کار بر روی این CPU هنوز تمام نشده است.

بنابراین، این خود شایعه دیگری است که Core i9-13900K می‌تواند در تنظیم پیش‌فرض خود به سرعت‌های بسیار بالا دست پیدا کند، چه برسد به این که علاقه‌مندان شروع به کار با آن و اورکلاک کردن آن کنند. احتمالات موجود در این شایعات منتشر شده، ممکن است AMD نگران باشد، زمانی که اطلاعات دیگری در مورد عملکرد Raptor Lake وجود دارد، نشان می‌دهد که پردازنده جدید اینتل امیدوارکننده‌تر از چیزی است که می‌توانید فکر کنید دریاچه توسکا است).

با این اوصاف، AMD با پردازنده‌های نسل بعدی Ryzen 7000 که بر اساس معماری کاملاً جدید Zen 4 ساخته می‌شود، گام بزرگی را به جلو برمی‌دارد و تیم Red همچنین به دنبال برداشتن گام‌های بزرگ رو به جلو با افزایش سرعت پردازنده خود است. احتمالاً پردازنده‌های نسل بعدی می‌توانند نبردی نزدیک داشته باشند

آپترازنده پرچمدار Raptor Lake

چیزی که می‌تواند برای AMD نگران‌کننده باشد، این است که اینتل با چه سرعتی می‌تواند Raptor را Meteor Lake (در یک فرآیند کاملا جدید ۷ نانومتری) همراه کند و گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که این تراشه‌های نسل چهاردهم در مرحله‌ای از ماه دوم ۲۰۲۳ هستند. شروع به کار خواهد کرد. اگر این تلاش‌ها به نتیجه برسد، واقعاً AMD را تحت فشار قرار می‌دهد.

در حالی که باید همیشه اطلاعاتی را از شایعات منتشر شود، ذکر کنید که تراشه‌ای را که در اینجا مشاهده می‌کنید در مادربرد Asus ROG Maximus Z690 Extreme نصب شده است که به تازگی بایوس آن را با پشتیبانی از پردازنده‌های Raptor Lake به‌روزرسانی می‌کند. این موضوع به این شایعات از نظر کلی اعتبار بیشتر می‌دهد، به‌ویژه از آنجایی که مشخص می‌شود آن با نمونه پیش از انتشار 13900K دیگری که بیشتر دیده می‌شود و افزایش می‌یابد.

به گفته TechRadarاین حقیقت دارد که در حال حاضر جریان به‌ظاهر ثابتی از شایعات درباره Raptor Lake وجود دارد، نشان‌دهنده مثبتی است که اطلاعات دقیقی از پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل احتمالاً زودتر از انتظار می‌رود منتشر شود. این موضوع ممکن است به معنای ارائه این تراشه در ماه سپتامبر باشد. ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا