دانش و فناوری

پتنت اپل به دسته بازی مخصوص با قابلیت اتصال به آیفون و آیپد اشاره دارد

اپل به‌آرامی درحال سرمایه‌گذاری بر روی بازی‌ها با محوریت اپل آرکید است ؛ اما هنوز بازار کاملی وجود دارد که این شرکت می‌تواند آن را بررسی کند و ممکن است برای آن مشکلی ایجاد شود تلاش‌هایی کرده باشد. آخرین پتنت‌های ثبت‌شده توسط اپل نشان می‌دهد که این شرکت برنامه‌های احتمالی برای معرفی دسته بازی مخصوص به خبد

تنت دسته بازی مخصوص اپل

پتنت‌های مربوط به کنترل‌های بازی توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا پتنت‌های ثبت شده که اولین بار توسط به طور رسمی اپل مشاهده شده، نشان می‌دهند که این پروژه هنوز درمرحله‌ای آزمایشی قرار دارد؛ زیرا تصاویر آن، انواع دسته‌های بازی را نشان می‌دهد. ثبت اختراع در 31 مارس منتشر شد و اختراع دوم نیز مربوط به 10 آوریل می‌باشد.

در طرح های مفهومی که توسط تیم مهندسی اپل مورد بررسی قرار گرفته است، این شرکت لوازم جانبی مشابه Joy-Con Nintendo Switch را نشان می دهد که در آن کنترلر به دو قسمت مختلف جدا می شود که می توانند به کناره های دستگاه های متصل شوند. اینترلر چنترلر همچنین می‌تواند با iPhone و iPad، در جهات عمودی یا افقی، کار کند.

تنت دسته بازی مخصوص اپل

تنت دسته بازی مخصوص اپل

مورد دوم مشخصاً برای طراحی آیفون است و به‌عنوان یک قاب تاشو با دکمه‌های داخل آن استفاده می‌شود. علاوه بر این، کیس دارای یک صفحه‌نمایش کوچک داخلی برای نمایش سایر بازی‌ها یا حتی یک صفحه‌کلید لسی است.

آخرین پتنت، سومین کنترلر بازی را با طراحی جوی استیک کلاسیک نشان می‌دهد. این یکی با تمام دستگاه های اپل مانند آیفون، آیپد و مک ازطریق بلوتوث جفت شده و دارای یک سوئیچ ویژه برای فعال کردن حالت بازی در دستگاه یا حتی پاسخ دادن به تماس درحین بازی است.

شایان‌ذکر است که این اولین چیزی نیست که مخصوصاً اپل کنترلر بازی به خود را بار می‌کند. در سال 2020، افشاگر توییتری @ L0vetodream درحال دار بر روی یک جوی استیک بوده است. اما از آن زمان چیزی بیشتر از این گفته نشد. ب کک یک محصول در این دسته، اکنون با ارائه Apple Arcade و Apple TV ًاملاً منطقی است.

نظر شما درباره پتنت دسته بازی مخصوص اپل و پیشنهاد احتمالی این دستگاه از سوی غول فناوری چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا