دانش و فناوری

پاک کردن حافظه کش ویندوز ١١: چرا این کار را انجام دهیم + آموزش

هر سیستم عاملی و هر دستگاهی، ممکن است در طولانی مدت، با مشکلاتی و یا باگ‌های ممکن شود. اما جای نگرانی نیست زیرا شما می‌توانید تا حدودی از رخ دادن آن جلوگیری کنید. پاک کردن حافظه کش، یکی از راه‌های بنیادی در ویندوز است که از دستگاه‌های کندی آن هم جلوگیری می‌کند. بنابراین، در ادامه چگونگی انجام این کار صحبت می‌کنیم.

پیا پاک کردن حافظه کش ویندوز لازم است؟ آونه آن را انجام دهید؟

امروز آموزشی در مورد رمز عبور Wi-Fi را مشاهده کنید در ویندوز 11 را با شما به اشتراک بگذارید.

مشاهده رمز عبور وای فای در ویندوز 11 چگونه است؟

بر اساس گزارشی از Wccftechفایل‌های حافظه پنهان یا کش، فایل‌های موقتی هستند و معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کنند. ا ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه و گ گ گ اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس اس ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی

از بین بردن این فایل‌ها به طور منظم، می‌تواند چنین مسائلی را حل کند و ییزی است که در این مطلب آموزشی، به شما کمک می‌کند. در واقع ما به شما نشان می دهد که چگونه برای پاک کردن حافظه پنهان در سیستم ویندوز 11 عمل کنید.

فایل‌های حافظه پنهان (حافظه پنهان) وجود دارد که شما می‌توانید با خواندن این مقاله، آن‌ها را حذف کنید و به بهبود هر گونه مسائل و عملکردهای سیستمی کمک کنید.

کاک کردن حافظه کش ویندوز

حال به روشهای پاک کردن حافظه کش ویندوز میپردازیم. سیستم عامل ویندوز، دارای برنامه ابزاری است که حافظه نهان را حذف می کند. رایا جنامه، ابتدا روی نماد جستجو در Taskbar کلیک کنید و Disk Cleanup را تایپ کنید. حالا روی باز کلیک کنید.

در همین حین، درایوی را که در آن سیستم عامل خود را نصب کرده انتخاب کنید. در قسمت Files to Delete، همه گزینه ها را بررسی کنید. را انتخاب کنید روی گزینه OK کلیک کنید. انتخاب نهایی خود را با انتخاب حذف فایل ها را انتخاب کنید.

اما این تنها یک راه بود. در مقابل، راه‌های دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید با انجام آن‌ها، موفق به پاک کردن حافظ وش شوید. بنابراین، آن را نیز از دست می دهد.

Win + R ، با کلیدهای Win + R ، باکس RUN را اجرا می کنید. همچنین عبارت WSReset.exe را در کادر موجود تایپ و دکمه OK را انتخاب کنید.

ط ا ی ی ط ط ط ط ط ط ط ط ی ط ط ط ط ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی بنابراین، شما باید این کش را نیز پاک کنید. در همین راستا ، قسمت Settings را با کلیدهای میانبر Win + I باز کنید. سپس، Privacy & Security را از کادر سمت چپ انتخاب کنید. هه در زیره که در زیر بخش App Permissions بخش را انتخاب کنید. روی تاریخچه مکان بروید و سپس پاک کنید را انتخاب کنید.

کاک حافظه کش ویندوز

ناکسازی با روس DNS Cache هم چاره ساز است. اینجا هنوز چیزی نیست.

در نوار جستجوی ویندوز، عبارت cmd را تایپ کنید و در پنجره باز شده Run as administrator را انتخاب کنید. درخواست مبنی بر اجازه به سیستم جهت تغییرات در کامپیوترتان از شما می پرسد که شما می‌بایست گزینه بله را در نهایت، دستور این را تایپ کنید و وارد کنید را فشار دهید: ipconfig / flushdns

اهی اوقات، اطلاعات مرورگر هم می‌تواند باعث مشکلاتی شود. ااد حا ظردن حافظه Cache در مرورگرهای Edge و Chrome را به شما نشان میدهم. ز د د د در نردن Google Chrome Eda Edge شروع کنید.

هلید های Ctrl + Shift + Delete کیبورد را فشار دهید. در پنجره باز شده، از منوی کشویی گزینه All Time را انتخاب کرده و سپس تیک کنار تصاویر و فایل های ذخیره شده در کادر موجود جهت پاکسازی فع. اکنون با انتخاب Clear Data در (Chrome) or Clear Data در (Edge) می‌رویم.

حال، نظر شما در مورد این اقدام چیست؟ کدام روش سریعتر است؟ تیا تاثیر پاک کردن حافظه کش ویندوز را به چشم دیده‌اید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا