عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

ویژگی های بهترین پنجره دوجداره

نکاتی درباره خرید پنجره های دوجداره

اما از آنجایی که این خرید تغییر بزرگی محسوب می شود در اینجا می خواهیم نکاتی درباره آن را با شما درمیان بگذاریم تا بهترین آن را خریداری کنید.

اگر تصمیم گرفته اید این پنجره را در خانه داشته باشید در این مقاله با ما همراه باشید.

میزان تاثیر پنجره دو جداره

پنجره دو جداره در مقایسه با پنجره تک جداره (با یک لایه شیشه و بدون لایه هوا یا گاز) مزیت های زیادی دارد:

 • با نگه داشتن گرم عایق ایجاد می کند که به معنای کاهش قبض گاز است.
 • کاهش سروصدای بیرون و وارد نکردن آن به خانه.
 • کاهش چگالش داخل پنجره.
 • افزایش امنیت به دلیل سخت تر شکستن آن نسبت به شیشه معمولی.

با این حال یادتان باشد تمام این مزیت ها به نوع و کیفیت پنجره و شیشه خریداری شده بستگی دارد. موثرترین نوع آن باید بین لایه ها گاز (مانند آرگون) داشته باشد و میزان پراکندگی شیشه پایین باشد، در این صورت لایه محافظتی اکسید فلز دارد تا نور خورشید را به خانه بازگرداند.

آیا پنجره دو جداره قبض انرژی را کاهش می دهد؟

بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند پنجره های دو جداره قبض انرژی را کاهش می دهد و 67% صاحبخانه معتقدند با این کار خانه هایشان گرمتر می شود.به گفته مردم این بزرگترین تفاوتی است که پنجره های دوجداره ایجاد می کند. با این حال تنها 35% معتقدند قبض خانه شان کم شده است.

اگر پنجره تمام خانه ها به شیشه های دوجداره مجهز می شدند در آن صورت قبض خانه ها به مقدار قابل توجهی کاهش می یافت. تصویر زیر تفاوت از دست رفتن گرما میان پنجره های تک جداره و دوجداره را نشان می دهد. خانه سمت راست پنجره تک جداره دارد که حرارت بیشتری که با رنگ زرد مشخص شده از آن خارج می شود.

برچسب انرژی پنجره دوجداره چطور است؟

مسلما هر چقدر این درجه بالاتر باشد میزان انرژی حفظ شده بیشتر و قبض انرژی کمتر است.

میزان انتقال حرارت

بر روی برچسب انرژی درجه بندی میزان انتقال حرارت را هم می بینید که هر چقدر انتقال حرارت کمتر باشد این درجه بندی بیشتر است. برخی از پنجره ها شاید در مصرف انرژی بهینه باشند اما انتقال حرارت شان بالاست. در این شرایط نوع شیشه بی کیفیت است و عایق ایجاد نمی کند. به همین دلیل باید کیفیت کلی را در نظر بگیرید.

آیا پنجره های دوجداره عایق سروصدا هستند؟

در حالی که تنها 20% افراد به خاطر کاهش سروصدا این پنجره ها را ترجیح می دهند، اما نیمی از مصرف کنندگان معتقدند این پنجره و شیشه سروصدا را کم می کند. از آنجایی که این پنجره از دو لایه شیشه تشکیل شده، صدا را بیشتر کم می کند. مسلما کاهش صدا در شیشه سه جداره بیشتر است. میزان کاهش  صدا در شیشه های شرکت های مختلف متفاوت است.

آیا پنجره های دوجداره خانه را امن تر می کنند؟ 

گرچه شکستن پنجره دوجداره از پنجره تک جداره راحت تر است، نصب قفل مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. چون خانه را امن تر می کند، مخصوصا در پنجره های همکف که دسترسی به آن از پنجره های بالاتر راحت تر است.

امن کردن پنجره های چوبی

اگر پنجره های چوبی دارید قفل مناسب انتخاب کنید تا هر کسی نتواند به راحتی به خانه تان وارد شود. قفل مناسب باید از استاندارد بالایی برخوردار باشد تا امنیت پنجره افزایش یابد.

محکم کردن پنجره های uPVC

این پنجره ها از سیستم قفل گذاری استاندارد بهره برده اند. با بسته شدن قفل و زبانه پنجره محکم می شود.

امن کردن قفل پنجره

باید بهترین و امن ترین قفل ممکن را خریداری کنید تا پنجره امن تر شود. در این صورت کسی نمی تواند به زور پنجره را باز کند. پنجره های ارسی این خوبی را دارند که می توانید قسمت بالای آن را برای تهویه باز کنید.

قفل های دوگانه گزینه جایگزین هستند اما نمی توانند به اندازه قفل های معمولی موثر باشند.

به جز شیشه دو جداره دیگر به چه چیزی نیاز است؟

به جز خود پنجره یا شیشه دستگیره، رنگ، دکور و غیره هم مهم هستند و باید به آن توجه کنید.

رنگ

برخی از شرکت ها چارچوب پنجره شان در رنگ های مختلف موجود است و دستگیره های سفید، مشکی، کروم و طلایی دارند.

دستگیره

دستگیره های مختلف از طرح های مدرن تا مینیمال، روستایی تا سنتی موجود هستند.

پنجره های تزیینی

می توانید با افزودن طرح و بافت و رنگ پنجره های خود را زیباتر کنید.

 • پنجره های مربع، مستطیل یا مثلثی می توانند خانه را زیباتر کنند.
 • شیشه طرح دار (برای حمام مناسب بوده و باعث می شود از بیرون به خانه دید نباشد).
 • شیشه طلایی اغلب با چارچوب طلایی بوده و برق میزند.

پنجره های بار دکور روستایی داشته و طوری طراحی شده اند که پنل های کوچک شیشه کنار هم قرار بگیبهترین پنجره دوجداره – مزایای استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی : این روزها پنجره های دوجداره یو پی سی بیشترین مصرف را بین پنجره های دیگر دارند، چرا که عایق صوتی و حرارتی هستند و مانع هدر رفتن انرژی و انتقال صوت می شوند. مردم نیز بجای پنجره های دیگر از این نوع پنجره ها استفاده می کنند تا همزمان از چندین مزیت آن بهره گرفته و به عبارتی با یک تیر دو نشان بزنند.

سالهای قبل در ساخت پنجره ها از پروفیل آهن استفاده می شد که وزن ساختمان را اضافه می کرد و زنگ هم میزد. با پیشرفت تکنولوژی پروفیل های دوجداره یو پی سی که مقاومت بالایی در آب و هوای مختلف دارند و بسیار با کیفیت هستند جایگزین آهن شدند که وزن بسیار کمتری نیز دارند و امروزه دیگر پنجره های قدیمی کاربرد ندارند.

کیفیت و طراحی پنجره های دوجداره یو پی وی سی از هر لحاظ بالا است. حال چه ویژگی هایی باعث می شود که این پنجره ها برتر و بهتر باشند؟ در نوع خود بهترین پنجره دوجداره چگونه شناسایی می شود و چه تفاوت هایی با بقیه پنجره ها دارد؟ در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید بهترین پنجره یو پی وی سی دوجداره را تهیه کنید.

کیفیت این پنجره ها در چه مواردی سنجش می شود؟

کیفیت این پنجره ها از لحاظ موراد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

نوع شیشه

در ساخت بهترین پنجره دوجداره حتما باید از شیشه های دوجداره استفاده شود تا ویژگی های آن کامل شود.
مقدار مقاومت صوتی و حرارتی: طراحی این پنجره ها باید به گونه ای باشد که انرژیی که در هر فصل داخل خانه نیاز داریم هدر نرود، یعنی در زمستان خانه گرم بماند و در تابستان خنک باشد. همچنین باید مانع خروج صدای ما به بیرون و ورود صداهای مزاحم به داخل خانه شود.

نوع یراق آلات

حتما باید یراق آلات باکیفیت و استانداردی در تولید پنجره دوجداره به کار گرفته شود تا از هر لحاظ مقاوم بوده و کاربرد بیشتری داشته باشد.

فاصله جداره ها

در حالت معمولی این فاصله بین 5 تا 20 میلی متر است و برای کارایی بیشتر باید 15 میلی متر بین هر دو جدار فاصله باشد.
لاستیک ها: در این پنجره لازم است که لاستیک ها باکیفیت باشند، چرا که لاستیک های بی کیفیت هنگام وزش باد صداهای ناهنجاری تولید می کنند یا بعد از مدتی پوسیده می شوند. همچنین درزبندی بین دو شیشه کامل و با گاز آرگون و کریپتون پر شود.

از مشخصات بارزی که دارد این است که: از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند، به راحتی تمیز می شوند، تنوع طرح و رنگ دارند، زنگ نمی زنند، مقاومت بسیار بالایی دارند، به آسانی نصب می شوند، قیمت مناسبی دارند، در برار سرقت ایمن هستند، از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند، در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاوم هستند و بازشوهای متنوع دارند.
همه این ویژگی ها برای پنجره هایی است که به صورت اصولی و استاندارد تولید شده و مواد اولیه باکیفیتی را برای ساخت استفاده کرده باشند.

بهترین پنجره دوجداره یو پی وی سی چه مزایایی دارد؟

 • نصب این پنجره ها باعث جلوگیری از هدر رفتن هرگونه انرژی می شود.
 • این پنجره ها بخاطر استفاده از شیشه امنیت زیادی دارند و به راحتی شکسته نمی شوند..
 • در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم هستند.
 • در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارند.
 • هزینه نصب آنها به صرفه و مناسب می باشند.
 • بین دو شیشه گاز آرگون تزریق می شود که عایق حرارتی است و مانع خروج گرما می شود.

سخن پایانی

هنگام خرید پنجره های خود حتما به این نکته توجه داشته باشید که طبق اصول تولید شده اند یا نه، زیرا اگر خارج از اصول خود ساخته شوند پس ویژگی های بالا را به هیچ وجه نخواهند داشت و شما را راضی نمی کنند. پس در خرید خود دقت کنید و به همه استانداردهای پنجره باکیفیت توجه داشته باشید.

نمایندگی هافمن، که از برترین برندها در ساخت پنجره است، آماده ارائه خدمات به مشتریان می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا