ویژگی دکتر اطفال آنلاین خوب برای ویزیت آنلاین چیست؟

تمام مراکز خدماتی، اعم از مطب ها و کلینیک ها، همواره در تلاش برای بهبود خدمات به مراجعین خود هستند. در عصر دیجیتال، یکی از این روش ها استفاده از اینترنت برای ساده سازی روند ویزیت ها است. پلتفرم های آنلاین زیادی مانند دکترتو در سطح وب وجود دارند که شما می توانید با مراجعه به آن ها به صورت آنلاین وقت بگیرید و به روش های مختلف ارتباطی با دکتر موردنظر صحبت کنید. یکی از محبوب ترین خدمات این پلتفرم، دکتر اطفال آنلاین است.

ویژگی های دکتر اطفال آنلاین خوب چیست؟

کودکان عزیزترین دارایی پدر و مادرشان هستند؛ بنابراین، انتخاب یک پزشک مناسب برای رسیدگی به آن ها در حساس ترین سال های عمرشان همواره یک چالش مهم برای پدر و مادران است. زمانی  که ویزیت حضوری باشد شلوغی مطب، محل آن و نحوه برخورد کارمندان مطب برای اکثر افراد نماد اعتبار پزشک خواهد بود. این معیارها، چه درست و چه غلط، بسیار رایج هستند و ملاک اکثر افراد برای انتخاب پزشک خواهند بود. اما زمانی که وقت ویزیت دکتر اطفال آنلاین داشته باشیم باید به چه مواردی توجه کنیم؟

مدرک معتبر و به روز پزشکی

این حقیقت که اعتماد در ویزیت آنلاین سخت است، قابل انکار نیست و احتمال اینکه پزشک انتخابی مدرک خوبی نداشته باشد، مدرکش باطل شده یا تمدید نشده باشد، بالا خواهد بود؛ بنابراین، یکی از ویژگی های یک پزشک کودکان آنلاین خوب، روشن و واضح بودن فعالیت های آکادمیک او در پروفایل رسمی اش محسوب می شود.

باید به سال های تجربه پزشک و موارد فعالیت او دقت بسیار داشته باشید. زیرا بخش بزرگی از علم پزشکی، تجربی است و پزشکی که از راه دور ویزیت را انجام می دهد باید از مرحله آزمون و خطای سال های اول خود گذشته باشد. بهترین انتخاب، پزشکی خواهد بود که در پلتفرم های معتبر و دارای مجوز در حال فعالیت باشد. در این صورت، می توانید مطمئن باشید که صلاحیت پزشک و مهارت های ویزیت آنلاین او بررسی شده اند.

مهارت های ارتباط موثر

این مورد بین ویزیت آنلاین و حضوری مشترک است. پزشک هر چقدر هم که ماهر و باتجربه باشد، اگر نتواند ارتباط خوبی با بیمار برقرار کند در درمان او ناتوان می ماند. پزشک باید بتواند بیمار را قانع کند که به کار تسلط دارد، درد او را درک کرده است و به آن اهمیت می دهد.

این موارد در ویزیت آنلاین و به  خصوص در زمینه کودکان بسیار سخت تر می شود؛ بنابراین یک دکتر اطفال آنلاین خوب، مهارت های ارتباطی بالایی دارد و تمام تلاشش را می کند تا مراجع، چه پدر و مادر و چه کودک را درگیر گفت وگو کند و با آن ها ارتباط برقرار سازد.

همدلی و همدردی

این مورد هم مشابه مورد قبل، بین ویزیت حضوری و آنلاین مشترک و در موارد آنلاین دشوارتر است. برای پزشک احتمال دارد چند مریض در نوبت باشند، اما برای این بیمار، در حال  حاضر تنها همین یک پزشک، مرجع و کمک کننده خواهد بود.

بنابراین، پزشک باید بتواند این اطمینان خاطر را به والدین بدهد که نگرانی های آن ها را به خوبی درک می کند، متوجه می شود و سرسری از آن نمی گذرد. درصورتی که کودکتان خردسال است ترجیحا با پزشکی ارتباط برقرار کنید که بتواند به خوبی برای صحبت کردن با کودک وقت بگذارد و حوصله کند. برای اطمینان از این مورد، حتما نظرات سایر بیماران درمورد پزشک را بخوانید.

دردسترس بودن

کودک به اندازه یک فرد بالغ تحمل و حوصله ندارد و با اولین علائم ناخوشی، بی طاقت می شود. دردسترس بودن پزشک آنلاین شما یا جایگزین او بسیار در این موارد اهمیت دارد. یک دکتر اطفال آنلاین خوب باید سیستمی برای برنامه ریزی قرار ملاقات و پاسخگویی به مسائل اورژانسی داشته باشد.

استفاده از پلتفرم دکترتو از این لحاظ بسیار عالی است، زیرا ویزیت های معمولی و اورژانسی را در دسته بندی های جدا نمایش می دهد تا دکتر بتواند بهتر آن ها را مدیریت کند. اخیرا این پلتفرم گزینه مشاوره پزشکی تلفنی شبانه روزی را نیز به خدماتش اضافه کرده است.

تسلط به تکنولوژی موردنیاز

ماهیت ویزیت آنلاین، استفاده از اینترنت، اپلیکیشن ها و دستگاه های مختلف در نظر گرفته خواهد شد. یک دکتر اطفال آنلاین خوب و مسئولیت پذیر، باید از دستگاهی استفاده کند که صدا یا تصویرش را واضح به افراد برساند تا عناصر همدلی و ارتباط موثر را بهتر القا کند. پلتفرمی که توسط دکتر معرفی می شود و مورداستفاده قرار می گیرد باید حریم خصوصی بیمار را حفظ کند و به او احساس امنیت بدهد.

مزایای ویزیت آنلاین متخصص اطفال چیست؟

ویزیت آنلاین متخصص کودکان در نگاه اول خیلی به مذاق والدین خوش نمی آید. حق هم دارند، زیرا کودک معمولا نمی تواند شرایطش را به خوبی توضیح دهد و در بیشتر موارد، لازم است دکتر خودش بگردد و علت ناخوشی را بیابد. به طورکلی باید در موارد جدی یا اورژانسی، ترجیحا حضوری مراجعه کنید. اما ویزیت آنلاین در شرایط معمولی و نرمال، مانند یک سرماخوردگی یا تب ساده، مزایای خاص خودش را دارد:

راحتی در رفت و آمد

اصلی ترین مزیت ویزیت یا مشاوره آنلاین متخصص اطفال، راحت تر شدن فرایند است. ویزیت آنلاین از هر جایی که اینترنت یا خط تلفن باشد، صورت می گیرد و والدین دیگر مجبور نیستند تمام برنامه روز خود را برای ویزیت جابه جا سازند. مشکلات رفت وآمد برای خانواده هایی که خارج شهر زندگی می کنند، وسیله حمل ونقل ندارند یا کودکشان مضطرب و پرخاشگر است، برطرف می شود.

علاوه بر این، ویزیت دکتر اطفال آنلاین برای افرادی که به هر دلیلی محدودیت حرکتی دارند و نمی توانند به مطب بیایند یا مدت طولانی منتظر نوبت بمانند، هم بسیار کمک کننده است. به طورکلی، امکان ویزیت آنلاین و نسخه نویسی اینترنتی این امکان را به  وجود می آورد تا همه افراد جامعه در هر جای کشور بتوانند با یک پزشک خوب و باتجربه در ارتباط باشند و از او کمک بگیرند.

کاهش مواجهه با بیماری ها

حتما تجربه ساعت ها معطل  شدن در مطب دکتر به خاطر یک سرماخوردگی کوچک را داشته اید. معطل  شدن به کنار، به نظرتان با سرماخوردگی به مطب  رفتن و با آنفولانزا برگشتن چه حسی دارد؟ این مشکل به خصوص در مطب پزشک اطفال بسیار رایج است.

زیرا بچه ها باهم  بازی می کنند یا به اسباب بازی و فضای بازی داخل مطب دست می زنند که منبع انواع ویروس خواهد بود. مشاوره تلفنی دکتر اطفال یا به طورکلی ویزیت آنلاین، از این مشکل مهم جلوگیری می کند.

صرفه جویی در هزینه ها

با استفاده از قابلیت دکتر اطفال آنلاین، اولین هزینه ای که در آن صرفه جویی می شود، هزینه رفت وآمد است. جدا از پول پارکینگ، بنزین یا بلیت وسایل نقلیه، دیگر نگران رفت وآمد با یک کودک بیمار و بی طاقت در فضای عمومی نخواهید بود.

هزینه ویزیت آنلاین بسیار کمتر از ویزیت حضوری است و احتمالا در مناسبت ها یا با استفاده از کدهای تخفیف کمتر هم بشود. در این  صورت، افراد بیشتری می توانند به خدمات پزشکی باکیفیت دسترسی داشته باشند.

جمع بندی

برخلاف باور عموم، ویزیت آنلاین کودکان مزایای بسیاری دارد و در برخی موارد از ویزیت حضوری بهتر است. گرفتن وقت ویزیت دکتر اطفال آنلاین در پلتفرم دکترتو بسیار آسان خواهد بود و کار والدین را به روش های مختلفی آسان می سازد. از مشکل رفت وآمد بگیرید تا امکان دوباره مریض شدن بچه ها و بی طاقتی آن ها در مطب. تمام پزشکان حاضر در پلتفرم دکترتو معتبر و باتجربه هستند و شما این امکان را دارید تا با بررسی صفحه هر پزشک، از مهارت او اطمینان حاصل کنید.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا