اخبار بازار

ورود به بازار محصول – فراتر از بازار

می خواهم با یک جمله چشمگیر شروع کنم:

“نبردهای از دست رفته به دلیل یک سری اشتباهات کوچک ، نه به دلیل یک شکست بزرگ.”

این جمله به ویژه با معرفی محصول جدید به بازار ارتباط دارد و خطاهای جزئی در ورود به بازار می تواند کم و بیش سهم بازار را برای رقبا در پی داشته باشد ، بنابراین خواندن و تجربیات خود را با شما در میان می گذارم. برای طراحی بهتر طرح ورود به محصول خود.

تفاوت بازار با راه اندازی

ورود به بازار در واقع تضمین می کند که محصول و تجارت قبل از راه اندازی یا معرفی محصول در این مرحله ، که بخشی از چرخه توسعه محصول است ، مانند تأیید تناسب محصول / بازار یا تکمیل پیشنهاد غیرقابل قبول ، آماده فروش است. (گزاره ارزش) و آماده سازی برای راه اندازی. در مشاغل مختلف ، مرحله تحلیل بازار می تواند از ماه به ماه دیگر متغیر باشد.

البته قبل از رونمایی از محصول ، لیستی از کارهایی را که باید در لیست پیش از عرضه داشته باشید در اختیار شما قرار می دهیم ، اما در اینجا 6 فعالیت برای کمک به شما در راه اندازی موفق وجود دارد. یک مارک بنویس

رهبری کنید

شما به عنوان یک مدیر محصول ، باید در ترغیب همکاران خود برای استفاده از محصول ، پیشرو شوید و از آن استفاده کنید تا ایده بهتری در مورد ترغیب مشتری خود به شما ارائه دهد ، و سپس باید یک قدم (حرکت) بردارید یا محصول را انتخاب کنید. اعتماد مشتری را ایجاد کنید ، ارتباطات مؤثری برقرار کنید تا اگر محصول شما بتواند توجه افراد درون سازمان را به خود جلب کند ، احتمالاً در بازار موفق خواهد شد.

2- از جزئیات محصول آگاه باشید

شما به عنوان یک مدیر محصول باید تمام وزوزهای محصول خود را بشناسید و از همه جنبه های آن مهارت داشته باشید ، باید از کلیه موارد عملیاتی ، فروش ، بازاریابی ، فنی و توسعه آگاه باشید. در حقیقت ، شما در زمان رویداد تصمیمات کلیدی می گیرید ، بنابراین اگر شکست بخورید ، مقصر هستید ، بنابراین بهتر است از تصویر بزرگ محصول خود مطلع شوید ، تا بتوانید ابعاد کلیدی مانند زمان ، کیفیت ، ریسک و فایده را بدانید. هزینه ، دامنه وجود دارد از طرف دیگر ، ابعاد مختلف محصول باید متعادل باشد.

به عنوان مثال ، ممکن است شما با شرایطی روبرو شوید که به دلیل تعداد زیاد ایرادات در محصول ، احتمال عدم دستیابی به زمان مقرر برای پرتاب زیاد است (خطر) ، بنابراین تصمیم دارید تا زمان پرتاب را به یک محصول با کیفیت موکول کنید. خوب ، با این تصمیم افزایش زمان پرتاب و به دست آوردن مزایا (مزایا) اما شما قصد داشتید کیفیت را افزایش دهید اما با هزینه استفاده از منبع (هزینه) ، این تصمیم منطقی و منطقی به نظر می رسید. خواهد شد

3. یک تیم پرتاب محصول ایجاد کنید

شما نمی توانید خودتان محصولی را به بازار عرضه کنید ، محصولی که وارد بازار می شود ، نیاز به کار تیمی و پشتیبانی سایر واحدها دارد و تیم های کلیدی مانند بازاریابی ، فروش ، تجربه کاربر ، عملیات و دعوت افراد به همکاری مشترک ، به دنبال کار تیمی هستند. مسئولیت برخی از پرتاب ها را بر عهده بگیرید.

پیشنهاد غیرقابل دسترس بودن محصول خود را بررسی کنید

قبل از راه‌اندازی ، باید موقعیت بازار و گزاره ارزش محصول بررسی شود ، اگر پیشنهاد یا موقعیت محصول در بازار شفاف نباشد ، شاید بهتر باشد وقت و هزینه را برای محصول صرف کنید. معرفی یک محصول بدون توجه به فاکتورهای مؤثر در موفقیت محصول ، یعنی بازی با اعتبار برند و وجوه سازمان ، بنابراین بهتر است از طراحی آن جلوگیری کنید و در هنگام طراحی محصول تا زمان ورود ، ارزیابی و تحقیق کافی انجام دهید. از موفقیت در بازار اطمینان حاصل کنید. برای اندازه گیری موفقیت محصول باید دقیقاً بدانید مشکل مشتری شما (تنظیم راه حل / مشکل) یا معیارها چیست. فواید محصول شما به وضوح و هوشمندانه داده می شود؟ منظور من از ابزار نرم افزاری نیست ، یعنی درد مشتری به درستی هدایت می شود؟ از طرف دیگر ، آیا محصول به خوبی در بازار جای گرفته است؟ آیا این بدان معنی است که محصول شما پیشنهادات غیرقابل دسترسی یا راه حلهای مفیدی را برای رقبا ارائه می دهد؟ آیا محصول شما تاکنون به محصول / بازار رسیده است؟

این سؤالاتی است که شما باید قبل از ورود به بازار پاسخ های شفاف و کاملی بدهید

اهداف خود را بعد از راه اندازی بنویسید

به عنوان یک مدیر محصول ، بهتر است قبل از ورود به بازار اهداف پس از راه اندازی را شناسایی کنید. یکی از موارد خطرناکی که من شخصاً با آن روبرو شدم این بود که تیم پرتاب تمام تلاش خود را برای راه اندازی این محصول انجام داد ، اما دلیل این رونمایی نبود. اهداف خاص برای راه اندازی ، اعضای تیم ناپدید می شوند و حضور نمی یابند یا مشارکت در پروژه های دیگر منجر به عدم موفقیت محصولی می شوند که ممکن است موفق باشند ، بنابراین پیشنهاد می کنم برای رسیدن به اهداف خود اهداف و معیارهایی تعیین کنید. سپس فعالیت های مرتبط با محصول را برای سایر تیم ها به طور معمول تعریف کنید.

6. از دیگران یاد بگیرید

یک محصول جدید را با متغیرها و ناشناخته های زیادی راه اندازی کنید ، بهتر از خرد و تجربه جمعی دیگران استفاده کنید این تجربه را می توان با راه اندازی محصولات مشابه یا مشورت با سایر مدیران محصول در سازمان شما به دست آورد ، احتمالاً نمی خواهید تجربه دیگران را شکست دهید ، بنابراین بهتر است از تجربه آنها استفاده کنید و یاد بگیرید. از موفقیت آنها در عرضه محصولات به بازار.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و دوست دارم افکار و تجربیات شما را از طریق نظرات با شما و دیگران به اشتراک بگذارم.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا