فیلم و هنر

واکنش رضا کیانیان به پیام دختر محمدعلی رامین مشاور احمدی نژاد

به گزارش تیتربرتر رضا کیانیان در پیامی خطاب به صلیا رامین، دختر محمدعلی رامین کرد «رد: «من و بسیاری از سینماگران، بسیاری از هنرمندان، زخم‌هایی که هنوز تازه‌اند.»

ماجرای اختلاف رضا کیانیان با دختر محمدعلی رامین


ماجرای اختلاف رضا کیانیان با دختر محمدعلی رامین
ماجرای اختلاف رضا کیانیان با دختر محمدعلی رامین

رضا کیانیان با انتشار عکسهایی از صلیا رامین، دختر محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم و دهم که به گفته خودش طراح لباس است و دلش میخواهد لباسهایی را که طراحی می کند، روی تن خودش هم می بیند، از دن‌چه دورویی، تظاهر و ریاکاری خواندن انزجار کرد.

صلیا رامین با ارسال پیامی برای کیانیان که در بخشی از آن چنین نوشته بود: «من بهتر از هرکسی میدانم که در این شهر فرزند محمدعلی رامین بود و این طور لباس پوشیدن و فعالیت چه هزینه ای دارد چون خرجش را سالهاست که با پوست و استخوانم. دادام اما من هم مثل هر آدم دیگری در این جهان، انتخاب نکردم که در چه خانواده‌ای به دنیا بیایم. پدرم چه کسی باشد و ایدئولوژی‌اش چه باشد. ولی راه و رسم زندگی‌ام را از زمانی که دیگر بزرگ شدم و زورم رسید، خودم انتخاب کردم از این اعلام برائت کرد.


ماجرای اختلاف رضا کیانیان با دختر محمدعلی رامین
ماجرای اختلاف رضا کیانیان با دختر محمدعلی رامین

در ادامه رضا کیانیان چنین نوشت: «این پیام را خانم صلیا رامین برایم فرستادند. از این که چند تا از عکسهاشان را به عنوان دختر آقای رامین استوری کردم. دختر آقای محمدعلی رامین، مشاور و همنفس آقای محمود احمدی‌نژاد. نامه را روی صفحه گذاشتم که همه چیز بخوانند. من بعد از خواندن نامه آنها را لازم دیدم از ایشان عذرخواهی کنم. هون هرکس هرچه بگوید من می‌پذیرم، خلافش ثابت می‌شود. خانم صلیا! من به شما تهمت دورویی نزدم. خطابم به پدر شما بود. من فکر می کنم شما هم مثل فرزندان دیگر آن ها هستند که چون خلوت می کنند، دیگر می کنند.

ولی حالا که از خودت گفتید و سختی‌هایی که از دختر ایشان بودند، با شما همدل شدم. اما نکبتی که در دوره پدر شما و رئیس‌شان، رر سرم آوار شد اگر شما در سایه ایشان بزرگ نشدید و نشدید و هرچه هستید با کوشش مضاعف خود به دست، قابل احترام باشید. من و بسیاری از سینماگران، بسیاری از هنرمندان، بسیاری از نویسندگان، بسیاری از روزنام زخم‌هایی که هنوز تازه‌اند.»

بیوگرافی رضا کیانیان


 بیوگرافی رضا کیانیان
بیوگرافی رضا کیانیان


رضا کیانیان (زاده ۲۹ خرداد ۱۳۳۰ در تهران)، بازیگر سینما، تئاتر، تلویزیون و نویسنده ایرانی است.

ازدواج رضا کیانیان

همسر او هایده قراچه داغی، خواهرزادهٔ سهراب سپهری است.

رضا کیانیان در سال ۱۳۳۰ در محله میدان خراسان تهران به دنیا آمد. هفته خودش، پدرش معروف به حسین تهرانی، باستانی کار قدیمی تهران و همدوره هفت کچلون و حسین رمضون یخی بود.

رضا دومین فرزند خانواده و دارای ۴ برادر و دو خواهر می‌باشد. او در ۱ سال به همراه خانواده به مشهد نقل مکان کرد. در مشهد علاوه بر گذراندن دوران تحصیلات ابتدایی و دبیرستان، در حوزه علمیه مشهد به تحصیل دروس فقهی و اسلامی پردا. اولین استاد بازیگری او برادرش داوود بود که در سال 1345 در نمایشنامه پانیفته‌ها به قلم غلامحسین ساعدی بود. رضا به مدت سه سال در گروه تئاتر برادرش داوود فعالیت داشت. وی در سال 1355 از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تحصیلی فارغ‌التحصیل شد.

فعالیت های هنری

فعالیت کیانیان در سینما از سال ۱۳۶۸ با حضور در فیلم تمام وسوسه‌های زمین ساخته حمید سمندریان آغاز شد. یمیا ساخته احمدرضا درویش اولین کار قابل توجه او بود. آژانس شیشه ای نقطه اوج او در سینما بود، وی در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم دوم فیلم شیشه ای جایزه بهترین بازیگر نقش را و در سیزده دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کیمیا کاندیدا جایزه بهترین بازیگر نقش دوم را دریافت کرد. . فیلم‌های سگکشی، سینما سینما، گاهی به آسمان نگاه کن، ماهی‌ها عاشق می‌شوند، یک حبه قند، فرش با. از کارهای شاخص او به‌شمار می‌رود و کیانیان در این آثار بازی‌های متفاوت و فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشتند. او برای بازی ماندگارش در فیلم خانه‌ای روی آب نیز سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را ز

معروف‌ترین نقش تلویزیونی رضا کیانیان نقش جمشید در سریال شلیک نهایی به کارگردانی محسن شاه‌محمدی می‌باشد. شهرت و محبوبیت کیانیان در نقش جمشید چنان بود که مدل مو و لباس‌های جمشید در میان جوانان و به نام مدل جمشیدی رایج شد. به‌طور یقین بحث برانگیزترین و جنجالی‌ترین نقش تلویزیونی وی در سریال‌های. برجسته ترین کار کیانیان در تلویزیون بازی وی در سریال مختارنامه در نقش عبدالله بن زبیر، خلیفه بزرگ زبیری در مکه است که علاوه بر آن بر آن که متفاوت ترین نقش هنری وی می باشد، اولین کار تاریخی کیانیان در نقش شخصیت خاکستری است. وی یکی از بازیگران مجموعه تلویزیونی وکلای جوان بوده است. قلب یخی، شاهگوش و شهرزاد نیز آثار او در بخش نمایش خانگی به حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۴ از وی برای ایفای نقش در سریال میهن دعوت شد، اما کیانیان این پیشنهاد را رد کرد، وی در اینباره. نمایش های ضدگونه، خرده برژوا، چهره های سیمون ماشا، ازدواج آقای میسیپی و یادگار سالهای شن از جمله کارهایی است که کیانیان از سال 1345 به بعد در عرصه تئاتر در آنها بازی کرده است. و ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب

کیانیان علاوه بر فعالیت های هنری و بازیگری، به فعالیت های دیگری نیز می پردازند.از جمله این فعالیت ها تاسیس موسسه فرهنگی هنری اردیبهشت عودلاجان با همراهی و همکاری فرهاد و بهروز مرباغی است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا