اخبار بازار

وام گیرندگان مسکن مهر اقساط ماهانه را پرداخت می کنند – خبرنامه ایران و جهان نیوز


مسعود اسدی با اشاره به ابهام برخی از تسهیلات مسکن مهر در مورد احتمال تأخیر چند ماهه در پرداخت ماهانه ، گفت: اخیراً به دلیل یک مشکل سیستمیک و فسخ قرارداد بانکی نمایندگان ، مسعود ایزدی ، بخش مسکن ، مسعود ایزدی: مسکن توسط مشارکت در تعهد ارسال پیام یادآوری ماهانه برای پرداخت پیامک به گیرندگان تسهیلات مسکن ماهر ، این فرضیه برای تعدادی از مشتریانی که در بانک های مسکونی فعالیت می کنند ایجاد شده است که ممکن است سیاست مسکن را تغییر داده و روند جمع آوری را به تاخیر بیندازند. برای پرداخت ماهانه ، این فقط یک یادآوری برای مشتریان است.

وی با تأکید بر اینکه خدمات مسکن مهر مانند گذشته موظف است مبلغ ماهانه خود را به شعب بانکی که در بخش مسکن فعالیت دارند ، پرداخت کند ، گفت: هیچ تغییری در سیاست گذاری صورت نگرفته است و اصلاً در پرداخت ماهانه تأخیر وجود ندارد و اگر مشتری در پرداخت تعهدات خود به شعب بانک در بانک مسکن اختلال ایجاد کند ، طبق مقررات مشمول مجازاتها و سایر مراحل اداری خواهد شد.

این عامل روند تماس با مشتریانی را که پرداخت نمی کنند توضیح داد ، در شرایطی که مشتریانی که تعهدات پرداخت ماهانه خود را برآورده نمی کنند ، طی چند مرحله تحت معالجه متفاوتی در بانک قرار می گیرند.

مدیر ارتباطات و مدیریت بانک مسکن با بیان اینکه روند برخورد با مشتریان بی دین قدم به قدم انجام می شود ، اظهار داشت: در اولین گام این گروه از مشتریان مجازات می شوند. یعنی حدود 5٪ به بهره قرارداد تسهیلات خود که روزانه محاسبه می شود اضافه می شود. دوم ، اگر مشتری از پرداخت ماهانه خود به مدت دو ماه متوالی امتناع ورزد ، ماهانه به وی اطلاع داده می شود.

وی همچنین به مرحله بعدی این برخورد اشاره کرد و افزود: اگر تسهیلات گیرنده با وجود دریافت پیام های متنی مبلغ پرداختی خود را تا شش ماه پرداخت نکند ، قرارداد وی از “بخاطر” به “معوق” می رسید. ارسال خواهد شد و در این مرحله ، با تغییر وضعیت قرارداد ، اقدامات لازم برای اجرای وصول مطالبات بانک صورت می گیرد و اطلاعیه ها از طریق مکاتبات قانونی بانک با دفاتر اسناد رسمی برای مشتری ارسال می شود.

وی می گوید نکته مهم در برخورد با مشتریان غیرپرداخت این است که در همه این مراحل هزینه ها انجام می شود مرتبط این وظیفه مشتری است که برای جمع آوری مکاتبات بانکی اقدامات قانونی انجام دهد. بنابراین ، مشتری نیز از این محل ضرر می کند.

یزدی با بیان اینکه سقف اعتباری مورد انتظار بانک اعتبار مسکن برای پرداخت تسهیلات به صاحبان واحدهای مسکونی مهر ، گفت: سقف اعتباری که پیش بینی می شود به متقاضیان برنامه مسکن تسهیلات پرداخت شود 1.9 میلیارد دلار است. این سقف تاکنون 6 هزار میلیارد دلار به متقاضیان مسکن مهر پرداخت شده است.

وی در پایان گفت: از کلیه تسهیلات پرداخت شده تاکنون ، 6 هزار میلیارد دلار برای اصل و سود تسهیلاتی که به مرحله فروش پرداخت رسیده اند. ف و کارت اعتباری دریافتی شما به بانک بازگردانده می شود.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا