هوش مصنوعی گوگل در آزمون مجوز پزشکی آمریکا قبول شد

هوش مصنوعی گوگل در آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده آمریکا قبول شد. مدل هوش مصنوعی Med-PaLM 2 هم اکنون در مرحله آزمایش قرار دارد.
هوش مصنوعی گوگل موسوم به Med-PaLM 2 توانست آزمون مجوز پزشکی آمریکا را با موفقیت پاس کند. گفتنی ست که برای قبولی در این آزمون باید حداقل 60 نمره کسب کرد که مدل هوش مصنوعی گوگل توانست به عدد 67.6 درصد برسد و در آزمون مذکور قبول شود. لازم به ذکر است که بنابر ادعای گوگل، Med-PaLM 2 تنها مدل هوش مصنوعی است که جواز پزشکی آمریکا (USMLE) را کسب کرده است.
بیشتر بخوانید: بیل گیتس: هوش مصنوعی خطرناک اما قابل کنترل است!
هوش مصنوعی گوگل در آزمون مجوز پزشکی آمریکا قبول شد
گوگل ابزار هوش مصنوعی خود برای پاسخ به سؤالات پزشکی را اولین بار در دسامبر 2022 با نام Med-PaLM معرفی کرد. برخلاف ChatGPT، این مدل به طور عمومی منتشر نشده است. به گفته گوگل، Med-PaLM اولین مدل زبانی بزرگ است که در آزمون جواز پزشکی آمریکا (USMLE) قبول می شود.
نمره قبولی این آزمون حدود 60 درصد است. محققان گوگل در مطالعه خود ادعا کرده اند که Med-PaLM در سؤالات چند گزینه ای به سبک USMLE نمره 67.6 درصد را کسب کرده است. آن ها توضیح می دهند که برای شناسایی و کاهش اطلاعات نادرست مدل خود، یک معیار ارزیابی جدید ایجاد کرده اند.

طبق گزارشی در ماه مه، Med-PaLM 2 در آزمون USMLE نمره 86.5 درصد را کسب کرده که عملکرد آن نزدیک به 20 درصد از نسخه قبلی مدل گوگل بالاتر است.
سال گذشته پس از راه اندازی ChatGPT، رقابت سختی بین غول های فناوری در زمینه هوش مصنوعی شکل گرفت. درحالی که تاکنون بارها در مورد احتمالات آینده و خطرات این فناوری گفته شده است، شاهد مدل های جدیدی در حوزه های مختلف از جمله سلامت هستیم.
به گفته «آنتونی کوهن»، کارشناس هوش مصنوعی «دانشگاه لیدز» بریتانیا، یکی از بزرگ ترین مشکلات این دسته از مدل های زبانی بزرگ به دلیل ماهیت آماری آن ها، ارائه اطلاعات نادرست است. بنابراین همانطور که کوهن پیشنهاد می کند، این مدل ها همیشه باید به عنوان یک دستیار در نظر گرفته شوند.
اوایل این هفته گفته شده بود که مدل هوش مصنوعی Med-PaLM 2 گوگل از ماه آوریل در مرکز تحقیقاتی «مایو کلینیک» (Mayo Clinic) درحال آزمایش است. هرچند گوگل اعلام نکرده که از این مدل در مرکز تحقیقاتی چگونه استفاده می شود، اما تأکید کرده که هیچ خطری برای بیماران به همراه نخواهد داشت.
بیشتر بخوانید:

    پشتیبانی از زبان فارسی به چت بات هوش مصنوعی گوگل بارد افزوده شد
    بی اعتمادی گوگل به ساخته خود ؛ از چت بات بارد دوری کنید!
    ایران هدف حملات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی قرار گرفته است

نظر شما درباره  قبولی چت بات هوش مصنوعی گوگل در آزمون مجوز پزشکی آمریکا چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا