هوش مصنوعی کلاهبردار FraudGPT

اخیراً از هوش مصنوعی کلاهبردار FraudGPT به عنوان یک ابزار جدید کمکی در راستای انجام فعالیت های مخرب مختلف در حوزه جرایم سایبری رونمایی شده است.
توسعه دهندگان هوش مصنوعی کلاهبردار FraudGPT آن را برای مقاصد مخرب طراحی کرده اند. این درواقع نخستین نوع ابزار هوش مصنوعی مخرب نبوده که طی چند هفته اخیر ساخته شده، طی گزارش هایی در این زمینه به تازگی ابزاری موسوم به Worm GPT ساخته شده که مجرمان از آن جهت انجام حملات سایبری هدفمند بهره برداری می کنند.
در حقیقت هوش مصنوعی WormGPT به سارقان و مجرمان کمک خواهد کرد تا حملات فیشینگ پیچیده ای را اجرایی سازند و همچنین طی حملاتی که به خطر انداختن ایمیل های تجاری را شامل می شود، مشارکت داشته باشند.
بیشتر بخوانید: همکاری ناسا و IBM برای ساخت یک هوش مصنوعی متخصص علوم زمین
هوش مصنوعی کلاهبردار FraudGPT
ابزار FraudGPT به عنوان نرم افزار یا «ربات بدون محدودیت، قوانین و مرز» محسوب می شود، که پیش تر در خصوص خطرات احتمالی آن اظهاراتی مطرح شده است.
این خطرات و ریسک ها به شکلی مورد توجه بوده که حتی گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هم درباره خطرات هوش مصنوعی اظهارنظر کرده است. وی هوش مصنوعی را یک فناوری تحول بخش قلمداد کرده؛ هرچند هم به مسائل متعددی اشاره کرده که نیازمند بررسی بیشتر است.

از طرفی هوش مصنوعی کلاهبردار FraudGPT به نهادهای مخرب در طراحی ایمیل های فیشینگ، ابزارهای کرک کردن و حتی ایجاد هویت های جعلی کمک خواهد رساند. به ادعای فروشنده این ابزار، در بازارهای مختلف دارک وب و تلگرام شاهد فعالیت آن خواهیم بود!
بیشتر بخوانید: 

    توسعه سیستم امنیتی فروشگاه های بزرگ با هوش مصنوعی ؛ AI دزدگیر می شود؟
    خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی
    ابزار هوش مصنوعی TextToSample از توصیفات شما آهنگ می سازد!

دیدگاه شما در خصوص هوش مصنوعی کلاهبردار FraudGPT چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: beincrypto
 

دکمه بازگشت به بالا