هوش مصنوعی در آینده پاندمی جدیدی را آغاز خواهد کرد

منتظر وقوع یک پاندمی جدید و بسیار خطرناک تر از کرونا باشید. آنطور که پیداست، هوش مصنوعی یک پاندمی متفاوت را برای انسان پدیدار می کند.
مصطفی سلیمان، یکی از هم بنیان گذاران گوگل در خبری اعلام کرده است که پاندمی بعدی نه توسط یک ویروس یا بیماری جدید، بلکه توسط هوش مصنوعی اتفاق خواهد افتاد. از زمان پیدایش فناوری AI بسیاری از کارشناسان فناوری معتقدند که این فناوری پیشرفته می تواند در بسیاری از مشاغل جایگزین نیروی انسانی شود و و منجر به یک بیکاری عظیم در تمام دنیا شود.
بیشتر بخوانید: بیکاری 40 درصد از نیروی کار انسانی تا سه سال آینده؛ مقصر اصلی، هوش مصنوعی!
هوش مصنوعی در آینده پاندمی جدیدی را آغاز خواهد کرد
یکی از پیشگامان AI و مدیر سابق گوگل هشداری غیرمنتظره درباره ی فناوری محبوب این روزها داده و در شبکه های اجتماعی سروصدای زیادی به پا کرده است. مصطفی سلیمان، هم بنیان گذار گوگل دیپ مایند، در پادکست جدیدی گفته است:
«تاریک ترین سناریو این است که مردم آزمایش با پاتوژن ها را شروع کنند، پاتوژن های مصنوعی مهندسی شده ای که ممکن است تصادفاً یا عمداً سرایت پذیرتر باشند.»
به گفته  مدیر سابق گوگل، ویروس های اصلاح شده با AI احتمالاً سریع تر پخش می شوند و کشنده تر خواهند بود و در نهایت آسیب بیشتری به بار خواهند آورد. سلیمان حتی به احتمال آغاز دنیاگیری بعدی توسط ویروس های اصلاح شده با هوش مصنوعی اشاره کرده است.

مصطفی سلیمان می گوید: «در حال کار با چیزهای خطرناکی هستیم. نباید اجازه دهیم که همه به این چیزها دسترسی پیدا کنند. باید دسترسی به نرم افزار هوش مصنوعی، سیستم های ابری و حتی برخی مواد بیولوژیکی را محدود کنیم.»
مدیر سابق گوگل خواستار تدوین «استراتژی مهارکننده  » برای AI شده است، مشابه آنچه ناتو برای استفاده از سلاح هسته ای تعیین کرده است. این نخستین باری نیست که هوش مصنوعی با جنگ افزارهای هسته ای مقایسه می شود.
سلیمان می گوید:
«باید دسترسی به ابزارهای AI و چگونگی انجام این گونه آزمایش ها را محدود کنیم.»
مصطفی سلیمان که پس از ترک گوگل شرکت جدیدی به نام Inflection AI را بنیان گذاری کرد و اکنون به عنوان مدیرعامش فعالیت می کند، به زودی در جلسه ی خبرساز سنای آمریکا حضور خواهد داشت. جلسه  موردبحث قرار است میزبان سرشناس ترین افراد فعال در حوزه  هوش مصنوعی باشد، ازجمله سم آلتمن (مدیرعامل OpenAI)، مارک زاکربرگ (مدیرعامل متا)، سوندار پیچای (مدیرعامل آلفابت) و ایلان ماسک (مدیرعامل xAI).
بیشتر بخوانید:

    جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی انسانی در چین آغاز شده است!
    پژوهشگاه ارتباطات برای جذب و آموزش نیروی سایبری اقدام می کند!
    اپل به طور روزانه میلیون ها دلار صرف تعلیم مدل های هوش مصنوعی خود می کند

دیدگاه شما در خصوص نقش هوش مصنوعی در جهان امروزی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا