دانش و فناوری

هوش مصنوعی جدید گوگل با هدف تولید خبر عرضه خواهد شد

هوش مصنوعی جدید گوگل ویژه تولید محتوای خبری به زودی منتشر خواهد شد. دست تکنولوژی هوش مصنوعی به دنیای خبر و رسانه نیز باز شد.
در آخرین خبرهای حوزه تکنولوژی آمده است که هوش مصنوعی جدید گوگل به نام “Genesis” تا چندی دیگر با هدف تولید محتوای خبری عرضه می شود. جدای از بحث خبر نوشتن این مدل هوش مصنوعی می تواند به عنوان یک دستیار هوشمند در اختیار روزنامه نگاران قرار گیرد و اهالی رسانه بتوانند مقالات و نوشته خود را مفهومی تر از قبل منتشر کنند.
اما آنطور که پیداست غول جست وجوی جهان در تلاش است تا گام های محکمی در زمینه هوش مصنوعی بردارد و با معرفی مدل ها و ابزارهای مختلف مبتنی بر این تکنولوژی سعی دارد بر رقبای خود برتری داشته باشد.
بیشتر بخوانید: ابزار هوش مصنوعی NotebookLM گوگل رسما منتشر شد
هوش مصنوعی جدید گوگل با هدف تولید خبر عرضه خواهد شد
غول های فناوری یک به یک در حال ساخت مدل های هوش مصنوعی جدیدی هستند و اکنون گفته می شود که گوگل در حال آزمایش هوش مصنوعی جدیدی با اسم رمز Genesis است که می تواند مقالات خبری تولید کند.
براساس گزارش نیویورک تایمز، غول فناوری این ابزار را برای مدیران نشریاتی از جمله تایمز، واشنگتن پست و نیوز  کورپ که صاحب وال استریت ژورنال است به نمایش گذاشته است. افرادی که شاهد این فناوری بوده اند، می گویند که Genesis می تواند از داده هایی که به آن ارائه می شود (اتفاقات جاری یا هر نوع اطلاعات دیگری) کپی برداری کند. ظاهراً گوگل باور دارد که روزنامه نگاران می توانند از آن به عنوان دستیاری برای خودکارسازی بسیاری از وظایف استفاده کنند.

سخنگوی گوگل می گوید:
«این ابزار برای جایگزینی نقش بسیار مهم روزنامه نگاران در گزارش دهی، ایجاد و بررسی حقایق مقالات خود ساخته نشده است.»
«جف جارویس»، استاد روزنامه نگاری دانشگاه شهری نیویورک به تایمز اعلام کرد که اگر ابزار هوش مصنوعی گوگل بتواند اطلاعات واقعی و قابل اعتمادی ارائه کند، روزنامه نگاران باید از آن استفاده کنند.
از آنجایی که گوگل هنوز هوش مصنوعی Genesis را راه اندازی نکرده است، نمی توان به طور دقیق گفت که آیا واقعاً می تواند اطلاعات نادرست منتشر کند یا خیر. به محض راه اندازی هوش مصنوعی Bard این شرکت، گزارش های زیادی درباره انتشار اطلاعات نادرست توسط آن منتشر شده بود.

گوگل برای پیشی گرفتن از OpenAI تحت حمایت مایکروسافت که خالق ChatGPT است، به سرعت در تلاش است تا از هوش مصنوعی به شیوه های مختلفی استفاده کند. علاوه بر ارائه ویژگی های جدیدی برای بارد، مانند پشتیبانی از افزونه ها و سرویس های شخص ثالث، غول فناوری این هفته از ابزارهای هوش مصنوعی جدیدی از جمله NotebookLM برای انجام کارهایی مانند خلاصه سازی خودکار یک سند طولانی یا تبدیل طرح کلی ویدیو به یک اسکریپت رونمایی کرده است.
در همین رابطه نیز اخیراً اعلام شده بود که OpenAI با انجام یک همکاری جدید قصد دارد تا از اخبار نشریه آسوشیتد پرس برای آموزش مدل های خود استفاده کند.
بیشتر بخوانید:

    جایگزینی 90 درصد تیم پشتیبانی یک استارتاپ هندی با هوش مصنوعی!
    هوش مصنوعی ادوبی فایرفلای با پشتیبانی از زبان فارسی و به طور جهانی در دسترس قرار گرفت
    مدل هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر متا معرفی شد
    بیل گیتس: هوش مصنوعی خطرناک اما قابل کنترل است!

نظر شما درباره هوش مصنوعی جدید گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: دیجیاتو
 

دکمه بازگشت به بالا