هوش مصنوعی جدید دیپ مایند به نام RoboCat معرفی شد

هوش مصنوعی جدید دیپ مایند با قابلیت های کاربردی مانند بهبود خودکار مهارت ها رونمایی شد. این هوش مصنوعی مخصوص ربات ها بوده و RoboCat نام دارد.
هوش مصنوعی جدید دیپ مایند مخصوص ربات ها معرفی شد. این مدل هوش مصنوعی RoboCat نام دارد و می تواند بدون اینکه آموزشی به آن داده شود، به صورت خودکار فعالیت کند. با روی کار آمدن تکنولوژی هوش مصنوعی، ربات ها بسیار هوشمندتر از قبل شده و می توانند بدون آموزش فعالیت کنند.
بیشتر بخوانید: ابزار رده بندی و مقایسه چت بات های هوش مصنوعی معرفی شد
هوش مصنوعی جدید دیپ مایند به نام RoboCat معرفی شد
ربات های نسل جدید تقریباً هر کاری می توانند انجام داده و حرکات کامل یک انسان را پس از آموزش و برنامه ریزی، تقلید کنند. با این حال، چه می شود اگر روزی یک ربات جدید ساخته شود که برای کارهای از پیش تعیین شده نیازی به آموزش نداشته و خودش کارهایی که باید انجام دهد را بیاموزد؟


برای تحقق این ایده، محققان شرکت دیپ مایند (یکی از زیرمجموعه های گوگل که در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فعالیت دارد) از یک مدل هوش مصنوعی جدید برای ربات ها به نام RoboCat رونمایی کرده اند که می تواند طیف وسیعی از وظایف مختلف را در بازوهای رباتیک برعهده بگیرد.

با این حال، اصلی ترین ویژگی RoboCat کنترل کامل بازوهای رباتیک نیست، بلکه قابلیت یادگیری و تطبیق با کارهای مختلف بدون دخالت انسان را می توان ویژگی منحصر به فرد آن توصیف کرد.
الکس لی (Alex Lee)، از محققان شرکت دیپ مایند و یکی از افراد تیم پشتیبانی RoboCat در رابطه با این دستاورد اعلام کرد:
ما با این هوش مصنوعی نشان دادیم که چطور مدل های بزرگ می توانند مجموعه ای از وظایف مختلف رباتیک را برعهده گرفته و بدون کمک انسان به سرعت با این وظایف سازگار شوند.

به گزارش Interestingengineering، مدل هوش مصنوعی RoboCat که با الهام گرفتن از معماری زبانی Gato توسعه یافته است (یک مدل AI قدرتمند از شرکت دیپ مایند که توانایی تجزیه و تحلیل متن، تصاویر و رویدادها را دارد)، در مرحله اول با تصاویر و داده های جمع آوری شده از بازوهای رباتیک شبیه سازی شده و واقعی آموزش دیده است.
در نهایت محققان دیپ مایند به هوش مصنوعی یاد داده اند که با طی کردن پنج مرحله مهم روش های انجام وظایف مختلف را پیدا کند. این پنج مرحله عبارت اند از:

  حداقل 100 تا 1000 نمونه از اطلاعات مرتبط با کار مورد نظر را گردآوری کن.
  عملکرد RoboCat را در انجام این کار بهبود بخشیده و یک نمونه جانبی از روند انجام کار ایجاد کن.
  نمونه جانبی را به طور میانگین 10 هزار مرتبه تمرین کن و اطلاعات بیشتری کسب کن.
  اطلاعات کسب شده از این آزمایش ها را به مجموعه داده های RoboCar اضافه کن.
  با استفاده از داده های جدید و آموزه های قبلی، مدل RoboCat را آموزش بده.

این مراحل به مدل هوش مصنوعی جدید شرکت DeepMind اجازه می دهد که سریعاً خود را با وظایف جدید تطبیق داده و بدون نیاز به آموزش انسانی، بهترین نتیجه را ارائه کند. به عنوان مثال، در صورتی که حتی در تمرینات و آموزش های اولیه هوش مصنوعی اطلاعاتی در مورد کار کردن با چنگک های رباتیک وجود نداشته باشد، این سیستم می تواند نحوه کار کردن با آن ها را به صورت خودکار بیاموزد.
به گفته محققان، هرچه کارهای جدیدتر و بیشتری توسط RoboCat انجام داده می شود، این مدل هوش مصنوعی پیشرفته تر شده و عملکرد بسیار بهتری در یادگیری و انجام وظایف از خود به نمایش می گذارد.
بیشتر بخوانید:

  بی اعتمادی گوگل به ساخته خود ؛ از چت بات بارد دوری کنید!
  چت بات هوش مصنوعی PassGPT به سادگی رمزهای عبور را حدس می زند!
  چت بات هوش مصنوعی اینستاگرام به زودی از راه می رسد
  چت بات هوش مصنوعی خالق بیت کوین معرفی شد!

نظر شما درباره  هوش مصنوعی جدید دیپ مایند چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا