دانش و فناوری

هوش مصنوعی آیفون 16 گلکسی اس 24 را به چالش می کشد

آن طور که از شواهد پیداست شرکت اپل در زمینه توسعه هوش مصنوعی برنامه های بزرگی در سر دارد. به احتمال زیاد هوش مصنوعی آیفون 16 سال آینده، پیشرفته تر و بهتر از گذشته خواهد بود.
کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) احتمالا در اوایل سال 2024 برگزار خواهد شد و برنامه ها و اقدامات آینده اپل را مشخص خواهد کرد. طبق گزارش ها، اپل قصد دارد در طول این کنفرانس از دستیار شخصی اختصاصی خود یعنی سیری اصلاح شده با هوش مصنوعی رونمایی کند. به نظر می رسد که توسعه سیری مبتنی بر LLM از پیش آغاز شده و در حال انجام است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  استفاده از هوش مصنوعی در گوشی های گلکسی S24 رایگان نخواهد بود
  بازی های ایکس باکس با هوش مصنوعی وارد فاز جدید و نوینی خواهند شد
  یوتیوب در حال تست دو قابلیت هوش مصنوعی جدید است

هوش مصنوعی آیفون 16 در رقابت با گلکسی اس 24
به زودی با رونمایی سری گلکسی S24 سامسونگ، شاهد ویژگی های پیچیده  و پیشرفته هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند سال 2024 خواهیم بود. اپل نیز که قرار نیست از قافله عقب بماند، در حال برنامه ریزی برای ورود به دنیای هوش مصنوعی مولد است. افشاگری های جدید Revegnus در ایکس (توئیتر سابق) این مسئله را تایید می کند و نشان می دهد که نتایج تلاش های اپل در اوایل سال آینده مشخص خواهد شد.

این منبع اطلاعاتی ادعا کرده است که اپل در حال بهبود و اصلاح سیری، معادل دستیار گوگل در اندروید، با مدل Large Language (LLM) داخلی خود است. ورژن جدید سیری قدرتمندتر از همیشه در کنفرانس جهانی 2024 اپل رسما معرفی خواهد شد و احتمالا سری آیفون 16 اولین گوشی های مجهز به این فناوری خواهند بود.
پیش از این نیز مارک گورمن از بلومبرگ، مدعی شده بود که نسخه اصلاحی سیری تا سال 2025 آماده خواهد شد؛ اما ظاهرا کار بر روی این هوش مصنوعی یک سال زودتر به اتمام می رسد.

در هر حال، اینکه اپل توجه و زمان زیادی را به اصلاح سیری اختصاص داده است، خبر خوبی برای کاربران آیفون خواهد بود؛ چرا که در طی سال های اخیر این دستیار مجازی در مقایسه با سایر دستیارهای موجود در بازار، قابلیت های کمتری داشته و در جایگاه پایین تری قرار می گرفت.
همچنین اپل برای رقابت با محبوب های بازار مانند سری گلکسی اس 24، ناچار به پیشرفت در دنیای هوش مصنوعی است. سامسونگ، سازنده گوشی های هوشمند در کره جنوبی، اخیرا هوش مصنوعی اختصاصی خود یعنی Galaxy AI را معرفی کرده که یک دستیار جهانی جدید برای گوشی های 2024 خواهد بود. این هوش مصنوعی از قابلیت های شگفت انگیزی مانند ترجمه تماس  در لحظه برخوردار است و این مسئله در اپل انگیزه رقابت ایجاد کرده است.
بیشتر بخوانید:

  ویژگی  های هوش مصنوعی مولد موتور جستجوی گوگل ؛ انتشار برای 120 کشور جدید
  دستیار هوش مصنوعی جدید ماسک با نام چت بات گروک (grok) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
  قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ اولترا جان یک مرد دیابتی را نجات داد
  هوش مصنوعی Grok با شبکه اجتماعی ایکس ادغام خواهد شد

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره هوش مصنوعی آیفون 16 و دستیار شخصی سیری چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
منبع: androidauthority
  

دکمه بازگشت به بالا