دانش و فناوری

هواوی تراشه 5G سفارشی خود برای گوشی‌های پرچمدار را به‌زودی معرفی می‌کند

از زمان درخواست مجازات های گسترده ایالات متحده در مقابل غول فناوری چینی هوآوی، این شرکت به سرعت در حال رشد است از دست دادن سهم بازار جهانی از جنبه های مختلف به خصوص در زمینه گوشی های هوشمند است. نه فقط تجارت تلفن همراه، بلکه یک شرکت در حال ظهور چیپست های خود را تنظیم کنید خرده‌فروشی تایوانی TSMC نیز تعطیل است. با این حال، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه هواوی در حال کار بر روی توسعه یک تراشه 5G سفارشی برای گوشی های هوشمند پرچمدار است و به زودی آن را به عنوان یک دستگاه عرضه می کند.

صاحب تراشه Huawei 5G برای گوشی های هوشمند پیشرفته

هواوی همچنان به آینده خود در بازار گوشی های هوشمند خوش بین است. درک یو، رئیس مرکز تجاری مصرف کننده هوآوی در اروپای مرکزی و شرقی، اروپای شمالی و کانادا، اخیراً در مورد آینده این شرکت گزارش داده است.

به گفته وی، هواوی به سرمایه گذاری در توسعه گوشی های هوشمند رده بالا، به ویژه آنهایی که صفحه نمایش تاشو دارند، ادامه خواهد داد. تمرکز این شرکت بر روی گوشی های پرچمدار Mate و سری P خواهد بود.

وی افزود که مرکز تحقیق و توسعه شانگهای همچنین در حال کار بر روی توسعه یک تراشه اختصاصی 5G است. این بدان معناست که گوشی های هوشمند هوآوی در آینده دوباره می توانند از 5G پشتیبانی کنند.

صاحب تراشه Huawei 5G برای گوشی های هوشمند پیشرفته

صاحب تراشه Huawei 5G برای گوشی های هوشمند پیشرفته

در حال حاضر هواوی به دلیل جریمه از خرید تراشه های با پشتیبانی 5G منع شده است و به همین دلیل اکثر گوشی های ارائه شده توسط این شرکت تنها از 4G پشتیبانی می کنند.

اگرچه هواوی تایید کرده است که تراشه 5G این شرکت به زودی در دسترس خواهد بود، اما هنوز تاریخ یا سال رسمی اعلام نشده است. کلمه “به زودی” در اینجا می تواند به معنای چندین سال باشد، زیرا توسعه تراشه آسان نیست.

درک یو همچنین تایید کرد که گوشی های قدرتمند هواوی میت 50 به طور رسمی در سال 2022 عرضه خواهند شد. در حالی که این دستگاه‌ها با سیستم‌عامل اندروید در بازارهای خارج از چین از پیش نصب شده‌اند، هوآوی قصد دارد تا HarmonyOS را در اروپا نیز راه‌اندازی کند.

نظر شما درباره تلاش های هواوی برای توسعه تراشه اختصاصی 5G برای استفاده در گوشی های هوشمند رده بالا چیست؟ همچنین با تایید رسمی عرضه سری میت 50 هواوی در سال آینده، چه انتظاری از طراحی و جزئیات داخلی این دستگاه ها دارید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا