دانش و فناوری

هنوز واردات آیفون رسما ممنوع نشده است

نزدیک به دو هفته است که گفته می‌شود گوشی‌های آیفون به عنوان کالای لوکس آمریکایی دیگر اجازه ورود ندارند. واردات رسمی آن ممنوع است. برای اطلاع از جزییات این خبر در ادامه با تکراتو همراه شوید.

از زمان شروع ممنوعیت خرید آیفون و گوشی های بالای 600 دلار، قیمت گوشی های آیفون در بازار بسیات با. داستان ممنوعیت واردات از اینجا شروع می‌شود که طبق سخنان رهبری، واردات کالاهای لوکس آمریکایی به کشور ممن.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

«حسن شجاعی»، رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی نیز در پی مصاحبه‌ای گفت تا پایان نیمه اول سال جاری، موضوع اجرای سختگیرانه ممنوعیت واردات کالاهای آمریکایی و لوکس، به گوشی‌های ویژه. آیفون را به سرانجام خواهند رساند و خواستار ممنوعیت گوشی‌های برند شده است.

در ادامه نیز تاکید شد که اگر این موضوع را بررسی کند، مجلس خود را برای ممنوعیت خرید گوشی‌های آیفون و دیگر گوشی‌ها پیگیری‌های لازم را آغاز می‌کند تا این موضوع در نهایت به پایان برسد.

ممنوعیت واردات گوشی هنوز رسمی نیست

در حدود دو هفته است که اخباری درباره ممنوعیت خرید آیفون و همچنین گوشی‌های بالای 600 دلار به گوش می‌رسد. این موضوع باعث افزایش قیمت بیش از حد این کالا می شود. چوشی همراه با خشکبار نیز پس از دو ماه نامعلوم اما نکته اینجاست که این ممنوعیت هنوز به صورت رسمی انجام نشده است.

ک ف ف ف ه ک ک م م م م م م م م م م م م م م م م م چ ف ف چ چ چ چ چ چ چ چ چ چ چ چ چ

هنوز واردات رسمی رسما ممنوع است

انجمن واردکننده موبایل در خصوص ممنوعیت خرید گوشی های آیفون بیانیه منتشر می کنند. انجمن در بیانیه خود اعلام می کند که:

«به طور کلی در این انجمن مطرح شده بحثهای ممنوعیت واردات موبایلی که حالا تبدیل به یک کالای کالایی می شود و در زندگی روزمره مردم می تواند تاثیرگذار باشد را مغایر با اصول تجارت آزاد می دانند و تصمیم می گیریم که تصمیمات و سیاست ها را اتخاذ کنیم. اقتصادی باشد.

لازم به توضیح است که هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی برای خرید گوشی‌های آیفون و سایر گوشی‌های موبایل بالای 600 دلار وجود ندارد و از طریق ذینفعان دولتی نه با این انجمن تصمیم‌گیری می‌شود و نه ممنوعیتی صادر می‌شود.

تنها مانع تولید این سری گوشی‌ها می‌شود که در دسته‌های پرچمداران قرار می‌گیرند، عدم نیاز به نیازشان است که طی چند روز آینده با بازگشایی تالار دوم نیما این مانع نیز خواهد شد.»

در زیر لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان آمده است. از سوی دیگر، نمایندگان مجلس اصل 90 مجلس بر ممنوعیت خرید آیفون و کالاهای لوکس آمریکایی عصرار می‌ورزد.

مه در بیانیه انجمن واردکننده‌های موبایل در حوزه فناوری کالای لو ک م م م این مشخص است که هیچ جایگزین داخلی برای گوشی‌های آیفون وجود ندارد. این پیش نمایشی از اکتیویست صندلی 25 است. اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

تالار دوم تولید موبایل باز می‌شود

نایب رئیس انجمن در طی مصاحبه با خبرگزاری ها گفت: هیچ منبعی به‌طور رسمی واردات آیفون و گوشی های مشابه را ممنوع اعلام کرد. طبق رایزنی‌های صورت‌گرفته با وزارت صمت و بانک مرکزی قرار است تالار دوم گوشی‌های 600 دلار به بالا باز شود. اینجا هنوز چیزی نیست این رقم علاوه بر آیفون سری Z، S و نوت سامسونگ را هم در برمی‌گیرند.

نایب رئیس انجمن واردکنندگان موبایل

رضا دیهیمی اضافه کرد: بعید است که در این برهه زمانی، از شرکت اپل را ممنوع اعلام کند. که در بین شرکت‌های واردکننده موبایل، کمترین 200 شرکت فعالیت خود را به صورت مختصر به انجام می‌رسانند واردات آیفون کرده اند. ل در سطح کشور حداقل 5000 فروشگاه فقط روی فروش و تعمیر آیفون ا منظور فروشگاه‌هایی است که در بازار به اپل استور معروف شده‌اند.

دیهیمی ادامه داد: اگر به‌طور زیاد در هر فروشگاه حداقل چهار نفر هم کار کنند، با یک ممنوعیت.

داد داد داد: در صورتی که فروشندگان خشکبار نخواهند نیاز را تامین کنند، هنوز مشخص نیست که کدام کالاها مدنظر وزارت صمت است. تا امروز نیز آرزو خشکبار اختصاص یافته است. There are 15 فروردین نیمایی به خرید موبایل اختصاصی یافت.

قیمت نجومی آیفون و خرید این کالا در صورت ممنوعیت وارداتش

قیمت نجومی آیفون در می ممنوعیت واردات

دیهیمی درباره بازار آینده و قیمت: به هر حال ارزهای موبایلی به نرخ آزاد می‌شوند. طبیعی است که قیمت گوشی‌های بالای 600 دلار به اندازه مابه‌التفاوت نرخ نیمایی و آزاد افزایش می‌یابد. ی ی ی م م م م م م م ک ک ک ک ک ک عمرکه گمرکی نیز حدود هفت تا هشت درصد روی قیمت موبایل تاثیر می‌گذارد. بر این اساس ممکن است شاهد نوسان 15 درصدی در بازار باشیم.

دیهیمی همچنان تاکید کرد، اگر واردات آیفون ممنوع اعلام می شود، جنس قاچاق و مسافر در بازار پر می شود و قیمت ها به شکل نجومی بالا می رود. این هم می‌تواند دلیلی باشد که دولت را آزاد نگه دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ممنوعیت واردات آیفون چیست؟ در زیر چند پیشنهاد در مورد نحوه ظاهر یا گرفتن قرار ملاقات برای وسایل عتیقه ارائه شده است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا