بازاریابی

هنر نورهای نئون – یک مفهوم بازاریابی روشنگر

یک پدیده تبلیغاتی جدید و نیروبخش در اوایل دهه 1920 وارد شد که روش های سنتی بازاریابی را به سطح دیگری برد. در سال 1923، ژرژ کلود و شرکت فرانسوی او کلود نئون، تابلوهای گاز نئونی را به ایالات متحده معرفی کردند. در همین سال بود که اولین تابلوی نئونی در شهر لس آنجلس، کالیفرنیا نصب شد. یک فروشنده خودروی پاکارد، ارل سی آنتونی، دو تابلوی “پاکارد” را برای نمایندگی خود از پاریس وارد کرد که برای آن 24000 دلار پرداخت کرد. البته این مبلغ باورنکردنی بود که در آن زمان برای دو تابلو پرداخت می شد، اما این مفهوم جدید و منحصر به فرد بود اگرچه محبوبیت تابلوهای نئونی هنوز گسترده نبود. امروزه، این تابلوی قدیمی Packard در یک سازه خصوصی در Cottage Grove، اورگان واقع شده است، اما می توان از پیاده رو مشاهده کرد.

خم کن های شیشه ای انواع گازها (نئون، هلیوم، زنون، آرگون و کریپتون) را برای تولید رنگ های متنوع تزریق می کنند. وقتی به نمایش خیره کننده لامپ های نئونی که در برادوی نیویورک و در امتداد استریپ یا در خیابان فرمونت در لاس وگاس، نوادا به شدت می درخشند نگاه می کنید، به اندازه یک نمایش آتش بازی در شب سال نو یا چهارم ژوئیه تماشایی هستند. با سفر به سراسر کشور و سراسر جهان، مشاغل مختلفی را خواهید دید که هنوز هم مهارت باورنکردنی چراغ‌های نئون را به نمایش می‌گذارند.

چراغ‌های نئونی روی خیمه‌های تئاتر، تابلوهای متل‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، کازینوها و سایر مشاغل، این «عامل عجب» را برای جذب مشتریان بالقوه و تماشاگران کنجکاو اضافه کردند. این چراغ‌ها در خارج از کسب‌وکارها یک قلاب هیجان‌انگیز بودند تا شما را برای پیدا کردن آنچه در داخل آن مؤسسه می‌گذرد فریب دهند. چراغ های نئون یک ابزار بازاریابی تبلیغاتی کاملاً نوآورانه بودند.

از تبلیغات گرفته تا هنر، محبوبیت چراغ‌های نئون، ساعت‌های نئون، تابلوهای تخصصی و جدید نئون، تابلوهای تجاری، تابلوهای بار، تابلوهای آبجو و جعبه‌های نور به مجموعه‌ای چشم نواز تبدیل می‌شوند. اگر از علاقه مندان به نور نئون هستید و می خواهید در مورد آموزش، تاریخچه و حفظ کلکسیون های نئون اطلاعات بیشتری کسب کنید، در اینجا چند منبع آورده شده است:

1. MONA (موزه هنر نئون) به مردم در مورد تاریخ، فرهنگ و جنبه های فنی رسانه های الکتریکی و جنبشی آموزش می دهد. MONA کلاس های هنر نئون را ارائه می دهد و به آموزش، نمایشگاه و حفظ هنر رسانه های الکتریکی و جنبشی اختصاص دارد.

2. موزه نئون در لاس وگاس تابلوهای نئونی را برای غنی سازی و آموزش مخاطبان جهانی خود جمع آوری، نگهداری، مطالعه و به نمایش می گذارد.

3. Roadside Peek شامل مطالبی در وب سایت خود در مورد آموزش و مشاهده چراغ های نئون است. آنها همچنین شامل نمادها و گنجینه های دیگر کنار جاده ای هستند که در سراسر کشور یافت شده اند.

برای مکان‌های مؤسسه‌ای در رابطه با ادامه تحصیل در تابلوهای نئون، در اینجا لیستی از مدارس ارائه شده توسط دانشگاه نئون آمده است:

1. مدرسه نئون بریتانیا (انگلیس)

2. مدرسه نئون داکو (Papillon، NE)

3. مدرسه نئون اد والدروم (ایروینگ، تگزاس)

4. مدرسه نئون هالیوود (هالیوود، فلوریدا)

5. موسسه ملی نئون (بنیسیا، کالیفرنیا)

6. مدرسه تجارت نئون (لاس وگاس، نوادا)

7. نئون وحشی (بالتیمور، مریلند)

8. Urban Glass (بروکلین، نیویورک)

9. مدرسه نئون تگزاس شمالی (فوت ورث، تگزاس)

10. مدرسه نئون شمال غربی ایندیانا (هاموند، ایندیانا)

11. کالج فنی شمال غربی (دیترویت لیکس، MN)

هنر، علم و نمایش تابلوهای نئون می تواند به شما الهام بخشد تا آن ظاهر تبلیغاتی قدیمی را برای کسب و کار خود جمع آوری یا احیا کنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا