دانش و فناوری

همکاری مایکروسافت و پیج برای مقابله با سرطان

با همکاری مایکروسافت و پیج بابی جدید برای مقابله با انواع سرطان به وسیله تکنولوژی هوش مصنوعی پدید آمده است. مدل تصویری مایکروسافت بهترین در نوع خواهد بود.
همکاری مایکروسافت و پیج برای توسعه یک مدل هوش مصنوعی تصویری (بهترین مدل تصویری) با هدف مقابله با انواع سرطان آغاز شده است. با اینکه سالهاست دانشمندان به دنبال کشف راه های مبارزه با سرطان هستند، اما موفقیت چندانی تاکنون حاصل نشده است. با این وجود از زمان پیدایش هوش مصنوعی، محققان توانستند راه های کاربردی برای مقابله با سرطان پیدا کنند. حال غول نرم افزاری جهان، عزم خود را جزم کرده و قصد دارد به مقابله با این بیماری خطرناک بپردازد.
بیشتر بخوانید: نرخ ابتلا به سرطان در افراد زیر 50 سال شدیدا در حال افزایش است
همکاری مایکروسافت و پیج برای مقابله با سرطان
پیج (Paige) یکی از شرکت های پیشگام در دنیای تصویربرداری و آسیب شناسی سرطان محسوب می شود و برخی از بزرگ ترین مدل های هوش مصنوعی را برای تشخیص و تعیین کمیت سرطان ایجاد کرده است. پیج اولین مدل پایه  بزرگ را با بیش از یک میلیارد تصویر از نیم میلیون اسلاید آسیب شناسی در انواع مختلف سرطان توسعه داده است.
پیج به طور انحصاری به بزرگ ترین کتابخانه  تصاویر دیجیتالی در جهان درمورد سرطان و داده های ژنومی مرتبط از منابع مختلف دسترسی دارد. این شرکت اخیراً از همکاری با مایکروسافت برای ساخت بزرگ ترین مدل هوش مصنوعی مبتنی بر تصویر در جهان برای مبارزه با سرطان خبر داد.

پیج با همکاری مایکروسافت درحال توسعه  مدل هوش مصنوعی جدیدی است که بزرگ تر از هر مدل هوش مصنوعی مبتنی بر تصویر دیگری خواهد بود و با میلیاردها پارامتر پیکربندی شده است. پیج از زیرساخت های Azure برای آموزش مدل های هوش مصنوعی براساس حداکثر چهار میلیون اسلاید میکروسکوپی دیجیتال از انواع مختلف سرطان استفاده خواهد کرد.
در ادامه به مهم ترین نکات همکاری مایکروسافت و پیج اشاره می کنیم:

  مایکروسافت برای سرعت بخشیدن به توسعه  و استقرار روش های تشخیص  و درمان مبتنی بر هوش مصنوعی، در پیج سرمایه گذاری استراتژیک انجام خواهد داد.
  پیج از مایکروسافت  Azure به عنوان ارائه دهنده  خدمات ابری استفاده می کند.
  پیج با بهره گرفتن از تحقیقات مایکروسافت در توسعه  مدل های یادگیری ماشینی در مقیاس بزرگ برای جابه جایی مرزهای تحقیقات در سرطان شناسی و آسیب شناسی همکاری خواهد کرد.
  پیج شبکه  تصویربرداری خود را با Nuance که یکی از شرکت های تحت مالکیت مایکروسافت است ادغام خواهد کرد.
  فناوری پیج به عنوان یکی از راهکارهای Microsoft Cloud for Healthcare ارائه می شود و دسترسی به ابزار دیجیتالی پیشرفته  تشخیص سرطان را گسترش می دهد.

تام مگ گینس، معاون شرکت Global Healthcare & Life Sciences گفت:
کاربرد فناوری در کمک به پزشکان و محققان برای ارتقای خدمات مراقبت از بیمار و در بسیاری موارد، ارائه  درمان نجات دهنده، اصلی اساسی برای مایکروسافت در علوم بهداشتی و زندگی است. ما مشتاقانه منتظر همکاری بیشتر با پیج هستیم و به مشتریان Microsoft Cloud for Healthcare اجازه می دهیم از قدرت هوش مصنوعی در آسیب شناسی دیجیتال استفاده کنند.
دکتر اندی موی، مدیر اجرایی پیج گفت: «ما از شراکت با مایکروسافت برای دسترسی به روش های تشخیص سرطان با هوش مصنوعی که در آزمایشگاه ها و بیمارستان های زیادی در سرتاسر جهان ارائه خواهد شد، هیجان زده هستیم. ما اعتقاد داریم منابع هوش مصنوعی در سطح جهانی، زیرساخت ابری، دسترسی و مقیاس جهانی مایکروسافت، همراه با تخصص عمیق ما در توسعه ی روش های تشخیص سرطان با هوش مصنوعی، آغازگر عصر جدیدی از راهکارهای تشخیص و درمان دقیق و همچنین بهبود زندگی بیماران خواهد بود.»
بیشتر بخوانید:

  رقابت هواوی با مایکروسافت؛ نسخه ویندوزی سیستم عامل هارمونی در سال 2024 منتشر می شود!
  مهمترین رقیب اپل ویژن پرو توسط مایکروسافت ساخته می شود
  توسعه درمانی موثر برای تبدیل سلول های سرطانی به سلول های سالم
  غربالگری رایج ترین سرطان ها در ایران رایگان شد

نظر شما درباره همکاری مایکروسافت و پیج برای مقابله با سرطان با استفاده از هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا