فیلم و هنر

«همه چیز همه جا به یکباره»؛ درک هستی از مسیر محبت

مجله نماوا ، شادی حاجی مشهدی

اگر می‌خواهید بخندید، گریه و شاید هم کمی ذهنتان را انجام دهید، اکشن کمدی ماجراجویانه این اثر به نویسندگی و کارگردانی دن کوان و دنیل شینت ممکن است کمی از بلندی، شلوغ و پیچیده به نظر آید، اما ارجاعاتی دارد که شما را به یاد فیلم‌های موفق، اکشن تریلر فانتزی که تا به حال دیده می‌شود، می‌اندازد.

ی ی ی د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د …. این ایده که ممکن است کپی از شما، هم زمان، در مکان های مختلف وجود داشته باشد، موضوعی است که هم می تواند باشد.

“همه چیز همه جا به یکباره” در سه اپیزود که با عنوان فیلم نیز مطابقت دارد، روایت می‌شود. هر قسمت نیز با ریتمی سریع و پرکشش جلوی میرود و موضوع اصلی هر یک درباره دغدغه های زمینی

قالب کلی این اثر به واقع یک کلاژ پرتصویر ورنگین است که روایتی آشنا را با فانتزی و تحرک پیوند می‌زند. منبع الهام سازندگان برای ساخت این فیلم، آثار هنرمند ژاپنی، «ایکدا مانابو» است. این که در جهان هنر، با اثری به نام «بسیار هنرمند پیچیده، دقیق و متراکم»، که از نزدیک آشفته و پر از هرج و مرج به نظر می‌رسید اما، در عین حال از دور، واضح و دقیق بود، می‌شود. . مشابه همین مسئله در مورد فیلم همق می‌کند، چرا که جهان فیلم در ظاهر آشفته و پوچ به نظر می‌رسد، اما در عین حال ساختار ساختاری متنوع و خلاقانه، روایتی مبتنی بر گزاره‌های درونی و عجیب را دنبال می‌کند.

قصه اما، مخاطب را خیلی زود به درون خود می‌بلعد، شخصیت اصلی «اِولین» با بازی میشل یئو، زنی میانسال و مهاجر است که به همراه همسر، دختر و پدر سالمندش در آمریکا زندگی می‌کند. آن‌ها صاحب یک خشک‌شویی هستند و وقتی برای حسابرسی‌های مرتبط با کسب و کارشان با یک افسر مالیاتی عصبانی به نام «دیرتر بوبیردرا» (جیمی لی کرتیس) ملاقات می‌کنند، اتفاق عجیبی رخ می‌دهد. اِولین متوجه می‌شود که می‌تواند به دنیاهای دیگری نیز سفر کند. او در هر کدام از این دنیاهای موازی شخصیت منحصر به فرد است، از یک آشپز ماهر گرفته تا مبارزی که هنرهای رزمی می‌داند و حتی یکی از این جهان‌ها، با دست‌های شخصیت‌های بزرگ کارهای روزمره را نمی‌توان انجام داد و کم‌کم یاد می‌کرد. تا از پاهایش کمک گرفتن! (اشاره به ناتوانی حسی و حرکتی که می‌تواند از اثریت باشد، و در عین محدود کردن زندگی آدمی، راه‌های بدنی.

در همان اپیزود اول، درست در زمانی که «اِوِلین» صحبت با مالیات مالیاتی است، یکی از نسخه‌های «ویموند» (همسرش) از دنیایی دیگر می‌آید و او را باخبر می‌سازد که برای شکست دادن موجودات شیطانی انتخاب می‌شود.

هه در جهان‌های دیگر دارد، در این دنیا نیز استفاده می‌شود و در مبار. این جابه‌جایی بین‌های موازی که با تغییر وضعیت و تغییر لحظه‌های میزان سن همراه است، ممکن است گاهی اوقات برای بیننده خسته‌کننده و آزاردهنده شود. باهی برخی از تغییرات به قدری قوی هستند، که روند روایی را تا حد زیادی سخت می‌کنند.

شاید بهتر باشد فیلم «همه چیز همه جا به یکباره» را به دلیل تعدد شخصیت ها، حوادث، جملات و جزئیات. چرا که این فیلم با جنبه‌های فانتزی و جذابیت‌هایی که دارد اکشن و طنزی است، تا بسیاری از دغدغه‌های روزمره زندگی، از مشکلات، مشکلات میان والدین و فرزندان، شکاف‌های نسل‌ها، مسایل خانوادگی و زناشویی، رویاها و ناامیدی‌های مردم و دلایل بی‌ارزشی که آرامش دارند. از زندگی آدمی گرفته شده را مطرح می کند.

در این فیلم، وقایع از دل فانتزی زاده می‌شوند و به نام ملیت، تاریخ و فرهنگ و زمان. ه ن ن س م س ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن به نظر می‌رسد که لحن طنز فیلم با انتقادی انتقادی برای مسخره کردن نظام خود ساخته در این جهان و تمام جهان‌های دیگر آن باشد، مثلاً مهیب‌ترین عنصر فیلم یا همان سیاه‌چاله‌ ترسناک که نماد حقیقت محض است به واقع یک نان دونات‌ها و حلقه‌های شکل است که همه هستند. بیز را به درون خود فرو می‌کشد. صویرسازی‌ها، هنرنمایی بازیگران و پرداختن به مفاهیمی چون اگزیستانسیالیسم و ​​پوچ‌گرایی این فیلم را ز گ

فیلم، همچنین به کمک علم و تخیل به طرح سؤالات فلسفی نیز می‌پردازد یکی از بهترین سکانس‌های فیلم، گفت‌وگوی مادر و دختر است که در کالبد دو تکه س گ د است. مخاطبان، دیالوگ‌های این دو تکه سنگ را به شکل زیرنویس می‌بینند. در این بخش به واقع از بی‌ارزش بودن کل دنیا و کوچک و فرومایه انسان بودن امروز سخن به میان می‌آید و در اپیزود نهایی، رجوع به لیلی عشق برای کشف راه حلی که می‌فهمد متقابل می‌انجامد، به عنوان تنها گزینه عملی، در برابر نابودی و. تباهی مطرح می شود.

اِولین در مقام مادر و همسری که می‌تواند در هر زمان و مکان، در هر دنیایی که می‌خواهد باشد، حالا بدون هیچ‌یک از نگرانی‌ها و پشیمانی‌ها به دنیای ساده‌ای‌ها پیدا می‌شود، که با عشق به خانواده‌اش در آرامش شکل گرفته است.

نتایج جستجو برای “همه چیز همه جا به یکباره” در نماوا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا