بازاریابی

هزینه های تبلیغات رادیویی

هزینه های تبلیغات رادیویی: چقدر باید هزینه کنم؟

“چقدر باید برای تبلیغات رادیویی هزینه کنم؟” “از کجا بفهمم که بهترین نرخ های تبلیغات رادیویی را دریافت می کنم؟” “در چه ایستگاه های رادیویی باید تبلیغ کنم؟” قیمت تبلیغات رادیویی خوب و بد چقدر است؟ “چند نقطه را باید از یک ایستگاه رادیویی پخش کنم؟”

راستش را بخواهید، سردرگمی زیادی در مورد تبلیغات رادیویی وجود دارد – من نمی توانم شما را برای پرسیدن این سؤالات سرزنش کنم. چرا تبلیغات در رادیو اینقدر مرموز است؟ پاسخ این است – تبلیغات رادیویی مرموز نیست. این فقط کمک می کند که بدانیم چگونه کار می کند.

تبلیغات رادیویی مؤثر بر دو مؤلفه اصلی متکی است – پیام (خود تبلیغات رادیویی) و رسانه (که پخش رادیویی از آن پخش می شود).

پیام

بیایید ابتدا به خود تبلیغات رادیویی نگاه کنیم. قبل از اینکه حتی به این فکر کنید که کدام ایستگاه های رادیویی روی آنتن بروند، یا چقدر برای نرخ های تبلیغات رادیویی هزینه کنید، باید به این فکر کنید که قرار است در تبلیغ رادیویی خود چه بگویید. برای این مقاله، من فرض می کنم که تمام مراکز تماس، تکمیل، وب سایت ها و غیره. تولید سرنخ، و فرآیندهای بسته شدن فروش توسط شما، تبلیغ‌کننده، ایجاد شده است. ایجاد یک آگهی تبلیغاتی رادیویی که به افزایش ترافیک کمک می کند برای فرآیند تبلیغات بسیار مهم است.

صنعت تبلیغات مملو از استعدادهای صدا، شخصیت های رادیویی، دی جی و دیگران است که همگی مدعی ایجاد تبلیغات رادیویی هستند. اینجا مواظب باش هنگام ورود به عرصه تولید تجاری رادیویی، به دنبال آژانس تبلیغاتی رادیویی باشید که تجربه و سابقه کمپین های تبلیغاتی موفق را داشته باشد. هر کسی می تواند یک تبلیغ رادیویی ایجاد کند، اما همه نمی توانند یک تبلیغ رادیویی ایجاد کنند که ترافیک را جذب کند. برخی از ایستگاه های رادیویی اگر در ایستگاه آنها تبلیغ کنید، تبلیغات رادیویی رایگان ارائه می دهند. اکثر این تبلیغات رایگان هرگز مبتنی بر استراتژی نیستند و تنها یکی از ده ها آگهی تجاری هستند که باید توسط یک تولیدکننده رادیویی که بیش از حد کار می کند در یک بازه زمانی پنج تا پانزده دقیقه ای ایجاد شود. به یاد داشته باشید، شما معمولاً همان چیزی را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید.

موثرترین آگهی های تبلیغاتی رادیویی بر اساس یک استراتژی محکم و اثبات شده ساخته شده اند. کپی با استفاده از فرمول های تست شده با زمان نوشته شده است که پاسخ بالقوه را به حداکثر می رساند. استعداد برای بهترین ارتباط با کاربر نهایی انتخاب شده است و تولید بر اساس صدای واضح، با کیفیت و آسان برای جذب است.

بنابراین … هزینه فرآیند تولید تجاری رادیویی چقدر است؟ اکثر تبلیغات رادیویی که بهترین کارایی را دارند معمولاً در محدوده قیمتی 500 تا 1000 دلار قرار می گیرند. همیشه استثناهایی از این قاعده وجود دارد (تعمیرات زیادی برای کپی یا صدا، استعدادهای صوتی اضافی، تأیید افراد مشهور، و غیره) اما این رقم به طور کلی توسعه یک استراتژی محکم، کپی از کپی‌نویسان با تجربه، عملکرد استعدادهای صوتی با کیفیت بالا و با کیفیت ترین خدمات تولیدی

رسانه

برای بسیاری از افرادی که در مورد نرخ تبلیغات رادیویی و قیمت ایستگاه های رادیویی سوال دارند، این معما از اینجا شروع می شود. من سعی خواهم کرد تا آنجا که می توانیم در این فضای کم، معمای خرید رسانه های رادیویی را ساده کنم.

یک خرید تبلیغات رادیویی خوب بر روی چند چیز مختلف تمرکز دارد:

* یافتن بهترین ایستگاه های رادیویی در یک بازار که با جمعیت (سن، جنسیت، سطح درآمد و غیره) و روانشناختی (علایق، باورها، سرگرمی ها، ویژگی های شخصیتی و غیره) مشتری شما مطابقت دارد.

* یافتن قسمت های روز که به بهترین نحو به مشتری هدف شما می رسد. صبح ها؟ ظهرها؟ بعدازظهرها؟

* انتخاب ایستگاه های رادیویی برتر که بیشترین کارایی را به مشتریان بالقوه می دهند، تعداد دفعات مناسب (تعریف شده به عنوان فرکانس)، با کمترین مقدار پول

معمولاً هنگام تحقیق در مورد هزینه های تبلیغات رادیویی، بسیاری از آگهی دهندگان بالقوه رادیویی ایده بسیار خوبی از دو نکته اول دارند. با این حال، وقتی نوبت به یافتن بهترین ایستگاه (یا ایستگاه‌ها) با بهترین قیمت می‌رسد، فرآیند تبلیغات رادیویی کمی چالش‌برانگیزتر می‌شود.

در اینجا نحوه تعیین میزان هزینه برای هزینه های تبلیغات رادیویی وجود دارد. در بازاری که می خواهید در آن تبلیغ کنید، ایستگاه های رادیویی را پیدا کنید که بهترین پتانسیل را برای دستیابی به مشتری هدف شما دارند. این بر اساس فرمت های ایستگاه های رادیویی است. ایستگاه‌های هیپ‌هاپ شهری، جمعیت‌شناسی متفاوتی را نسبت به ایستگاه‌های News/Talk یا Soft Rock هدف قرار می‌دهند. پس از انتخاب گروهی از ایستگاه های رادیویی، با آن ایستگاه ها تماس بگیرید تا به آنها اطلاع دهید که در فکر تبلیغات در ایستگاه رادیویی خود هستید. اطلاعات خاصی را از ایستگاه های رادیویی به نام “رتبه بندی” بخواهید. این داده‌های رتبه‌بندی است که اکثر ایستگاه‌های رادیویی می‌توانند بر اساس الزامات خاص درخواستی ارائه دهند. از این نقطه، می توانید ایده خوبی داشته باشید که کدام ایستگاه ها بهترین عملکرد را در جمعیت هدف شما دارند.

هنگامی که ایستگاه‌های رادیویی را به تعداد کمی محدود کردید که به طور مؤثر به مشتری هدف ما می‌رسند، پیشنهادی را بر اساس معیارهای خاصی – قسمت‌های روز، اهداف فرکانس، و غیره درخواست کنید. از میان این پیشنهادات، ببینید چه کسی به طور مؤثرتر به مخاطبان هدف می رسد – با استفاده از ابزارهایی مانند هزینه به ازای هر نقطه (نسبت نرخ نقطه به درصد رتبه بندی)، هزینه در هزار (نسبت نرخ نقطه به کل دسته مخاطبان) و غیره. اگر ایستگاه رادیویی رقابتی نیست، از ایستگاه بخواهید که پیشنهاد رقابتی تری را مجدداً ارسال کند. در مورد ارزش افزوده بپرسید. بله … کاملاً زمان بر است … و بله دشوار است بدانید که آیا همه نرخ های تبلیغات رادیویی ایستگاه بسیار بالا هستند یا خیر. شما واقعاً باید بازار و نرخ های پیش رو را بدانید. (اینجاست که داشتن یک آژانس با تجربه بسیار سودمند است!) یک آژانس می‌تواند پیشنهادات را با شخصیت‌های تاریخی مقایسه کند تا تعیین کند که آیا قیمت ایستگاه‌های رادیویی با میانگین بازار مطابقت دارد یا خیر… سپس مذاکره کرده و به انجام خرید کمک کند.

عالیه…ولی هزینه این کار چقدره؟ این بستگی به اندازه بازاری دارد که می خواهید در آن تبلیغ کنید که توسط Arbitron (سرویس های رتبه بندی رادیویی) تعیین شده است. نرخ تبلیغات رادیویی می تواند به 800 دلار در هر 60 نقطه در بازارهای برتر مانند شهر نیویورک، یا به 3 دلار در هر 60 نقطه در کرویل، تگزاس، برسد. چگونه می دانید چه چیزی خرج کنید؟

در اینجا سیستم ارزشمندی است که ما از سابقه کار با نرخ تبلیغات رادیویی استفاده کرده ایم. این سیستم بر اساس یک برنامه مارک تجاری قوی است که ممکن است یک نقطه در روز در رانندگی صبح، یک نقطه در روز در ظهر، و یک در روز در رانندگی بعد از ظهر – از دوشنبه تا جمعه، و دو نقطه در شنبه و یکشنبه اجرا شود. این نوزده نقطه در هفته به قیمت برچسب است. این نوع برنامه برای دستیابی به یک سطح فرکانس مطلوب خوب است (به این معنی که شنونده متوسط ​​یک ایستگاه تبلیغات رادیویی را چند بار می شنود). تحت این مفروضات گسترده، می توانید از نمودار زیر به عنوان راهنمای تقریبی برای بودجه بندی کمپین تبلیغاتی رادیویی خود استفاده کنید.*

*توجه داشته باشید این نرخ ها ناخالص بوده و شامل هزینه های تولید یا تخفیف نمایندگی نمی شود. اینها میانگین های بازار برای برنامه استاندارد رادیویی ذکر شده در بالا هستند، هزینه های واقعی ممکن است متفاوت باشد. ارزش افزوده، برنامه‌های ROS، امتیازات جایزه و غیره را فاکتور نمی‌کند. ترکیب های مختلف قسمت های روز در ایستگاه های مختلف ممکن است هزینه بسیار کمتری داشته باشد.

* بازارهای 1 -5 (مثلاً: نیویورک سیتی، لس آنجلس، شیکاگو و غیره)

انتظار پرداخت از 4000 دلار تا 8000 دلار در هفته / هر ایستگاه برای یک ایستگاه برتر را داشته باشید.

* بازارهای 6 تا 20 (مثلاً: دالاس/فوت ورث، هیوستون، فینیکس، سن دیگو و غیره)

انتظار پرداخت از 2000 دلار تا 5000 دلار در هفته / هر ایستگاه برای یک ایستگاه برتر را داشته باشید.

* بازارهای 21 – 50 (مثلاً: دنور، کلیولند، کانزاس سیتی و غیره)

انتظار پرداخت از 1000 دلار تا 3000 دلار در هفته / هر ایستگاه برای یک ایستگاه برتر را داشته باشید.

* بازارهای 51-150 (مثلاً: آکرون، سیراکوز، باتون روژ و غیره)

انتظار پرداخت از 800 دلار تا 2000 دلار در هفته / هر ایستگاه برای یک ایستگاه برتر را داشته باشید.

* بازارهای 150+ (مثلاً: Myrtle Beach SC، Green Bay، Topeka، و غیره)

انتظار پرداخت از 500 دلار تا 1500 دلار در هفته / هر ایستگاه برای یک ایستگاه برتر را داشته باشید.

ممکن است بگویید، “وای! این می تواند گران باشد”. در برخی موارد اینطور است! اینها استاندارد هستند و برنامه های تبلیغات رادیویی در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. گاهی اوقات، برنامه ها بسته به اهداف و اهداف تبلیغاتی کوچکتر می شوند. با این حال، توصیه می شود که بتوانید به محدوده حداقل ها متعهد شوید.

باقی مانده؟

توجه داشته باشید که در اینجا اصلاً چیزی در مورد تبلیغات رادیویی باقیمانده ذکر نشده است. تبلیغات باقیمانده عمل خرید موجودی استفاده نشده با تخفیف های عمیق است. موفقیت تبلیغات باقیمانده بیشتر در تئوری وجود دارد تا در عمل. با این حال، این بدان معنا نیست که هیچ تبلیغ کننده ای وجود ندارد که با تبلیغات باقیمانده موفق شود. اگر و زمانی که تبلیغات باقیمانده به دامان شما بیفتد، قویاً پیشنهاد می شود که به آن نگاه کنید. با این حال، پایه گذاری کل کمپین تبلیغاتی رادیویی خود بر روی تبلیغات باقیمانده ممکن است به شما شلیک کند. به استثنای چند بار در سال، اکثر ایستگاه‌های رادیویی با اجرای برتر آنقدر موجودی فروخته نشده ندارند. اغلب، بزرگترین تبلیغ‌کنندگان قراردادهایی دارند که بسیاری از نقاط کم هزینه/بدون هزینه را تضمین می‌کنند که باید اجرا شوند. واقعیت این است که اگر تبلیغ‌کنندگان بزرگ (با برنامه‌ریزی دلاری بزرگ) برای اجرا به مکان‌های خود نیاز دارند، یا اگر تبلیغ‌کننده دیگری فقط یک پنی بیشتر از شما برای نقاط باقی‌مانده‌تان پرداخت می‌کند، دست‌انداز! تو آن روز از هوا پرت شدی. شما ممکن است برای بیست نقطه هزینه کنید و فقط دو تا از آن هوا دریافت کنید. ایستگاه ها به شما کمک می کنند، اما چه می شود اگر برای افزایش فروش روی آن تبلیغات حساب می کردید. یا بهتر از آن، در عصر گروه های رادیویی تلفیقی، تبلیغات باقیمانده شما ممکن است در ایستگاه سوم تا آخرین رتبه بندی بازار اجرا شود. نتیجه هیچ نتیجه ای ندارد. من اعتقاد راسخ دارم که وقتی صحبت از تبلیغات رادیویی به میان می آید، شما واقعاً آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید.

حالا که نرخ تبلیغات رادیویی توضیح داده شد، ممکن است این سوال را بپرسید که تا کی باید تبلیغ کنم؟ نوع تبلیغات رادیویی به تعیین طول کمپین کمک می کند. تبلیغات برای یک رویداد؟ ما زمان‌بندی‌های کوتاه‌تر و فشرده‌تری را برای ایجاد سر و صدایی که منجر به رویداد یا راه‌اندازی می‌شود، توصیه می‌کنیم. برندینگ یک محصول؟ اغلب، برنامه های طولانی مدت با کمی اتاق تنفس بهترین کار را دارد. شاید حتی پرواز هم بتواند کارساز باشد (دو هفته، دو هفته تعطیل یا مدت زمان دیگری). بیشتر اوقات، دو موردی که تعیین کننده مدت زمان اجرای یک کمپین تبلیغاتی رادیویی است، اهداف تبلیغ‌کننده (تعداد ترافیک) و عوامل خارجی مانند چرخه‌های فروش است. اوه بله، و معمولاً بودجه بر طول کمپین تأثیر می گذارد. مطلوب نیست، اما این واقعیت است.

هزینه کل

ممکن است فکر کنید، “بنابراین، اگر من بخواهم در سه ایستگاه رادیویی برتر هیوستون شرکت کنم، باید انتظار داشته باشم که برای یک آگهی تبلیغاتی 1000 دلار بپردازم، به اضافه 3000 دلار در هفته برای هر ایستگاه… که 10000 دلار برای ارزش یک هفته است. تبلیغات!” این درست است و ممکن است همان چیزی باشد که برای دستیابی به چندین هزار مشتری هدفمند بالقوه لازم است. سوال واقعی این است که “چقدر می توانید از چند هزار مشتری هدفمند بالقوه درآمد کسب کنید؟” آیا بیش از 10000 دلار در هفته است؟ 40000 دلار در ماه؟ اینها سوالاتی است که باید از خود بپرسید، زیرا در دنیای تبلیغات، ترافیک بسیار خوبی است.

زمانی که به یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای اجازه دهید این هزینه را حتی بیشتر کاهش دهد، حتی بهتر عمل می کند. به آژانس اجازه دهید با ارائه یک تخفیف فوری بالاتر از پایین ترین قیمت ایستگاه رادیویی مورد مذاکره به اضافه ارزش افزوده عالی، یک برنامه تبلیغاتی عالی را برای شما به ارمغان بیاورد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا