فیلم و هنر

هر آنچه درباره لغو شدن فیلم سینمایی Bioshock می‌دانیم

از زمان انتشار آن در سال 2007، 2k Bioshock به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین ها در تاریخ بازی های ویدیویی مورد تحسین قرار گرفته است. کن لوین به عنوان کارگردان بازی موفق شد این بازی ویدیویی را بشکند و پس از انتشار آن، اعلام شد که یک اقتباس سینمایی ساخته خواهد شد. گور وربینسکی کارگردان دزدان دریایی کارائیب دزدان دریایی کارائیب برای کارگردانی و تولید فیلم از قبل انتخاب شد. متاسفانه فیلم به جایی نرسید که تولید شروع شد. اما از زمانی که فیلم لغو شد، بسیاری از افراد کلیدی در پروژه کمک کردند تا تصویری از این که اگر Bioshock ساخته می‌شد، چگونه به نظر می‌رسید.

داستان اولین (اولین) بازی Bioshock بر روی شخصیت «جک» متمرکز است. مردی که از سقوط هواپیما جان سالم به در برد و خود را در یک مدینه فاضله زیر آب به نام Repture گرفتار دید. جک باید راهی برای فرار از این شهر پیدا کند. در لباس غواصی با دشمنان بسیار قدرتمندی به نام Splicers و Big Daddies مبارزه کنید. به این ترتیب او با غریبه هایی نیز آشنا می شود که به او کمک می کنند تا چیزهای جدیدی در مورد تاریخ شهر بیاموزد.

شایعات مربوط به فیلم Bioshock پس از انتشار بازی آغاز شد و انتشار این اقتباس سینمایی در می 2008 به طور رسمی تایید شد. گفته می شود که وربینسکی و جان لوگان نیز کارگردانی و نویسندگی این نمایش را بر عهده داشته اند. متاسفانه شکست نگهبانان در گیشه باعث تضعیف یونیورسال استودیو شد که پس از آن سعی کرد فیلم های کم هزینه بسازد. چیزی که وربینسکی با آن مخالف است. این مشکلات مالی با این واقعیت تشدید شد که یونیورسال در تلاش بود رتبه بندی سنی فیلم را از R به PG-13 برساند و باعث شد وربینسکی از پروژه حذف شود. چیزی که در نهایت منجر به ساخت فیلم شد.

وربیسنک بعداً در مصاحبه ای اعلام کرد که تیمش تنها در هشت هفته آینده عکاسی خواهد کرد. پیش تولید فیلم در زمان حذف بسیار عمیق بود. گزیده هایی از فیلمنامه لوگان در اینترنت منتشر شد که بعدا وربینسکی اعلام کرد که به دنبال راهی برای ترکیب پایان های خوب و بد بازی در داستان باشد. در طول سال‌ها، تعدادی نمایش هنری در اینترنت ظاهر شده‌اند که فیلمی را نشان می‌دهد که تلاش می‌کند سریال جدیدی را نشان دهد که در آن جک با اردک‌های بزرگ در بیرون از شکوه مبارزه می‌کند.

پیش تولید فیلم خیلی خوب پیش رفت. فیلمنامه دوباره تایید شد. ادی ردمین و جیمی دورنان نیز برای ایفای نقش در این فیلم به رقابت پرداختند. پس از اینکه وربینسکی پروژه را ترک کرد، یونیورسال سعی کرد با PG-13 قدیمی، با کارگردانی به نام خوان کارلوس فرسنادیو، یک Bioshock بسازد. با این حال، کن لوین با یونیورسال درباره نحوه کارگردانی بازی به توافق نرسید و تلفنی خواستار لغو اقتباس فیلم شد.

با گذشت 14 سال از ساخت بایوشاک، به جرات می توان گفت که اقتباس سینمایی از این نمایشنامه هرگز نمی توانست انجام شود. با وجود این، وربینسکی اخیراً پیشنهاد کرده است که موفقیت Deadpool، یک فیلم مبتنی بر R، می تواند امید روشنی برای اقتباس سینمایی Bioshock باشد تا آن را به نسخه اصلی خود نزدیک کند. همچنین شایعاتی مبنی بر عرضه بازی جدیدی از سری Bioshock در آینده نزدیک به گوش می رسد. بنابراین اگر این بازی به اندازه کافی موفق باشد، ممکن است بتوانید اقتباس های سینمایی از آن بسازید. زیرا در سال های اخیر فیلم های زیادی در بازی های ویدیویی ساخته شده است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا