هدست واقعیت گسترده سامسونگ با همکاری گوگل عرضه خواهد شد

به تازگی جزئیاتی از هدست واقعیت گسترده سامسونگ فاش شده است که عنوان می کند، گوگل در ساخت این هدست با غول تکنولوژی کره ای همکاری کرده است.
جزئیاتی از هدست واقعیت گسترده سامسونگ لو رفته است که نشان می دهد گوگل در پروژه موهان با سامسونگ همکاری کرده است. این همکاری زمانی آغاز شده است که غول جست وجوی اینترنت از ساخت هدست واقعیت افزوده خود کناره گیری کرده و گمان می رفت که دیگر با این پروژه خداحافظی کرده است. اما حالا می بینیم که این دو غول صنعت فناوری برای ساخت هدستی به مراتب قوی تر با یکدیگر دست دوستی داده اند.
بیشتر بخوانید: اولین تصویر از هدست واقعیت ترکیبی سامسونگ در دنیای واقعی منتشر شد
هدست واقعیت گسترده سامسونگ با همکاری گوگل عرضه خواهد شد
بر اساس گزارشی جدید، گوگل درحال همکاری با سامسونگ برای توسعه هدست جدید XR است. این هدست جدید با نام تجاری سامسونگ در داخل این شرکت با عنوان Project Moohan شناخته می شود و آخرین گزارش جزئیات بیشتری را از آن فاش کرده است. ظاهراً گوگل درحال ساخت سیستم عامل اندروید XR برای این هدست آینده است.
به نظر می رسد این کار به صورت کاملاً محرمانه انجام می شود، زیرا سامسونگ نگران این بود که سایر تیم های AR در گوگل محصولی را بسازند که بتواند با Project Moohan رقابت کند. برای کسانی که اطلاع ندارند، گوگل درحال حاضر روی یک پلتفرم نرم افزاری “Micro XR” برای تولیدکنندگان شخص ثالث کار می کند.

گزارش دیگری حاکی از آن است که سامسونگ معرفی هدست خود را به دلیل عرضه Vision Pro اپل به تعویق انداخته است. اساساً، این شرکت نگران آن بود که هدست واقعیت گسترده اش نتواند با نمونه اپل رقابت کند. بر اساس آنچه تاکنون می دانیم، انتظار می رود پروژه موهان در تابستان سال آینده معرفی شود.
اگرچه، منبعی از داخل گوگل اظهار داشت که دوره یک ساله برای توسعه محصولی که توجه بازار را به شیوه ای مشابه Vision Pro جلب کند، کافی به نظر نمی رسد. بنابراین ممکن است سامسونگ و گوگل به دلیل توسعه شتاب زده، محصولی نیمه کاره را در بازار عرضه کنند. اما این هنوز فقط حدس و گمان است، بنابراین در این مرحله این گزارش را با کمی شک وتردید درنظر بگیرید.
بیشتر بخوانید:

    بهترین هدست های گیمینگ 2023 ؛ راهنمای خرید هدست مخصوص بازی
    اپل، هدست ویژن پرو را تنها به شکل حضوری و با رزرو وقت قبلی به فروش می رساند!
    نسخه ارزانقیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل تا سال 2025 از راه می رسد
    توییت جنجالی ایلان ماسک؛ توصیه قارچ روانگردان به جای هدست واقعیت ترکیبی اپل!

نظر شما درباره هدست واقعیت گسترده سامسونگ چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: ترنجی
  

دکمه بازگشت به بالا