دانش و فناوری

هدست های جدید مایکروسافت به کمک ارتش آمریکا می آیند

با اعلام ارتش آمریکا، هدست های جدید مایکروسافت قرار است در میدان نبرد به کمک نیروهای این ارتش قدرتمند بیایند. ظاهراً قرارداد این همکاری نیز امضا شده است.
با امضای قراردادی هدست های جدید مایکروسافت قرار است به کمک ارتش ایالات متحده بیایند. غول آمریکایی تکنولوژی جهان پیش تر تعداد 5000 دستگاه هدست واقعیت ترکیبی IVAS را به ارتش آمریکا تحویل داد تا در اختیار نیروهای این ارتش باشد و در عملیات های نظامی مورد استفاده قرار گیرد.
اما برخی از این گجت های هوشمند نواقصی داشته و بیشتر حکم بلای جان نیروهای ارتش آمریکا بود تا کمک حال آنها. حال مایکروسافت با علم به این موضوع، عیوب هدست های خود را مرتفع و قراردادی جدی با ارتش امضا کرده است.
بیشتر بخوانید: تولید لباس هوشمند جاسوسی توسط ارتش آمریکا ؛ ضبط صدا، تصویر و موقعیت مکانی با لباس!
هدست های جدید مایکروسافت به کمک ارتش آمریکا می آیند
خبرگزاری بلومبرگ می گوید ارتش ایالات متحده سفارش جدیدی برای هدست های پیشرفته  واقعیت ترکیبی مایکروسافت که به طور ویژه برای سناریوهای جنگی تولید می شوند، ثبت کرده است. مایکروسافت مدت ها است که این هدست ها را دردسترس ارتش آمریکا قرار می دهد، با این حال مواردی مثل سرگیجه  سربازان باعث شده بودند هدست مایکروسافت کار به جایی نبرد.
ظاهراً مایکروسافت 20 نمونه  آزمایشی جدید از هدست را برای ارتش آمریکا فرستاده و این دستگاه ها در دو گروهان مورد آزمایش قرار گرفته اند. سربازان عموماً واکنش مثبتی به هدست های جدید داشتند و گفتند مشکلاتی مثل حالت تهوع و درد از بین رفته است.

مایکروسافت در یک سال اخیر همکاری نزدیکی با ارتش آمریکا داشته است تا هدست های ویژه ای را که IVAS نام دارند و شبیه هدست های سری هولولنز هستند، تولید کند. در اوایل سال 2022 گفته شد هدست های IVAS مایکرسافت باعث سردرد، حالت تهوع و فشار به چشم سربازان می شوند. هدست های معیوب بخشی از سفارش 5٬000تایی ارتش آمریکا بودند.
سخنگوی ارتش ایالات متحده به بلومبرگ می گوید:
«هدست های جدیدتر (نسخه ی 1٫2) در زمینه  «قابل اتکابودن، عملکرد در محیط های کم نور و فرم فکتور» بهبود یافته اند. ارتش آمریکا قراردادی جدید با مایکروسافت امضا کرده است و غول ردموندی احتمالاً به زودی تولید انبوه هدست های جدید را شروع می کند.»

ارتش ایالات متحده از کنگره خواسته بود بودجه  خرید 6٬900 هدست مایکروسافت را تأمین کند، اما آن درخواست چند ماه پیش رد شد. کنگره با رد درخواست 400 میلیون دلاری اعلام کرد که صرفاً 40 میلیون دلار برای بهبود پروژه اختصاص می دهد. ارتش آن بودجه را به همراه 125 میلیون دلار بودجه  اضافه در دسترس مایکروسافت قرار داد. مشخص نیست که قیمت هدست واقعیت مجازی جنگی مایکروسافت چقدر است.
ارتش آمریکا قصد دارد 21٫9 میلیارد دلار خرج پروژه  هدست های جنگی کند. این هدست ها قرار است در سال 2025 در میدان نبرد آزموده شوند.
بیشتر بخوانید:

    استفاده از ربات های جنگجو در ارتش آمریکا به زودی آغاز می شود
    وحشت ارتش آمریکا از نفوذ یک بدافزار مخرب چینی در زیرساخت های نظامی این کشور!
    مهمترین رقیب اپل ویژن پرو توسط مایکروسافت ساخته می شود

نظر شما درباره هدست های جدید مایکروسافت چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا