هدبندی با توانایی جلوگیری از دندان قروچه ؛ عدم نیاز به تزریق بوتاکس

دانشمندان انگلیسی توانستند هدبندی بسازند که توانایی بالایی در جلوگیری از دندان قروچه از خود نشان داده است. با این گجت دیگر نیازی به تزریق بوتاکس و دیگر روش ها نیست.
با همکاری بین استارتاپ پزشکی JawSense و دانشمندان دانشگاه ناتینگهام ترنت، گجتی هوشمند که یک نوع هدبند است، با هدف جلوگیری از دندان قروچه تولید شد. این هدبند هوشمند نیاز به روش  هایی برای درمان دندان قروچه مانند تزریق بوتاکس و گاردهای داندان را از بین می برد. ضمناً بهتر است بدانید که اگرچه دلیل مشخصی برای دندان قروچه برخی افراد پیدا نشده، اما مشخصاً این امر به دلیل اضطراب و استرس رخ می دهد.
بیشتر بخوانید: پیوند سلول های بنیادی خون ساز راهی برای درمان کودکان مبتلا به سرطان
جلوگیری از دندان قروچه با هدبند سلامتی مخصوص
دندان قروچه به درد در صورت، گردن و شانه، شکستن یا ساییدگی دندان ها، سردرد، گوش درد و اختلال در خواب منجر می شود. در برخی موارد دندان قروچه کردن ممکن است به وضعیتی منجر شود که اختلال گیج گاهی فکی (temporomandibular disorder) نام گرفته و علاوه بر ایجاد درد روی حرکت فک تاثیر می گذارد.
رایج ترین درمان ها برای دندان قروچه شامل گاردهای دندان یا تزریق بوتاکس است اما این اقدامات به جای متوقف کردن این رفتاری غیرارادی، بیشتر روی فک و دندان تاثیر می گذارد. محققان امیدوارند هدبند هوشمند توسعه یافته بتواند با کمک حسگر خود به طور دقیق دندان قروچه را ردیابی و ارتعاش ملایمی تولید کند. همین روند به آگاهی از رفتار منجر می شود و در نتیجه ماهیچه های فک آرام خواهند شد.

پیش بینی می شود این هدبند به افراد کمک کند تا به تدریج آرام کردن فک را بیاموزند و دندان قروچه را متوقف کنند.
محققان مدعی هستند این نخستین گجت پوشیدنی توسعه یافته در انگلیس برای دندان قروچه است که از بازخورد زیستی استفاده می کند. بازخورد زیستی تکنیکی است که به افراد آموزش می دهد با کنترل فرایندهایی خاص در بدن که به طور غیرارادی اتفاق می افتند، سلامت شان را ارتقا دهند.
بیشتر بخوانید:

    تولید قرص زعفران در ایران ؛ دستاورد دانشمندان ایرانی برای درمان سرطان و افسردگی
    همکاری آسترازنکا با شرکت هوش مصنوعی Absci برای درمان سرطان
    درمان دیابت با کاشت سلول های تولیدکننده انسولین در چشم

آیا شما تاکنون دچار دندان قروچه شده اید؟ فرک می کنید علت اصلی این اختلال چیست؟ منتظر نقطه نظرات شما هستیم.
  

دکمه بازگشت به بالا