بازاریابی

نکات بازاریابی دیجیتال که باید بدانید

زمانی که گفته می‌شود بازاریابی دیجیتال – و همه طبقه‌بندی‌های فرعی آن، از جمله سئو، شبکه‌های آنلاین، ایجاد محتوا، ایمیل، و این فقط نوک کوه یخ است – برای توسعه شخصی هر سازمانی اساسی است، موافق خواهید بود. .

با بیش از چهار میلیارد کاربر اینترنت و بیش از 3.4 میلیارد کاربر فعال رسانه‌های اجتماعی، منطقی است که تبلیغات دیجیتال برای تماس با جمعیت بزرگ‌تری نسبت به روش‌های سنتی، اساسی است. برای کمک به الهام بخشیدن به استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، به خواندن ادامه دهید تا نکات مهمی که باید بدانید را بیاموزید.

فقط درباره محصولات و خدمات ننویسید

این می تواند هر فردی را که از قبل به خرید نزدیک نشده است، دور کند. درعوض، وقت بگذارید و بدانید که گروه مورد نظر شما به چه چیزهایی علاقه دارد و محتوایی ایجاد کنید که این علایق را با آنچه تصویر شما می تواند ارائه دهد تنظیم کند. به عنوان مثال، در صورتی که دستگاه‌های اسپرسوساز می‌فروشید، ممکن است یک سری وبلاگ بسازید که در مورد «راه‌های مختلف برای بهبود برنامه صبحانه‌تان» باشد.

روی بلند مدت تمرکز کنید

در هر صورت، استفاده از استراتژی‌های کوته‌بینانه‌ای که باعث جلب توجه می‌شود و ممکن است باعث افزایش لحظه‌ای شود، در نهایت شما یا مشتریانتان را برای موفقیت در درازمدت آماده نمی‌کند. به عنوان بازاریاب دیجیتال، باید بر ایجاد درخواست از طریق کمپین های حمایتی و مشتری محور تمرکز کنید.

با تغییر ترجیحات مخاطبان، انعطاف پذیر باشید

شما دائما باید تضمین کنید که استراتژی های دیجیتال با گروه هدف مورد نظر شما مرتبط هستند. به عنوان مثال، در صورتی که بر گردهمایی‌هایی تمرکز می‌کنید که در اینستاگرام فعال هستند، حول آن مرحله متمرکز شوید و به جای صرف انرژی زیاد برای ساختن ویدیوهای YouTube، از منابع خود برای ایجاد استوری‌های جذاب اینستاگرام استفاده کنید. با این حال، روی اینکه آیا و چه زمانی ترجیحات مخاطبان شما تغییر می کند تمرکز کنید.

چیزهای جدید را امتحان کنید

به عنوان مثال، در صورتی که با پیام های تبلیغاتی خود تعهد کمی دارید، عناوین مبتکرانه را امتحان کنید تا به نرخ باز شدن شما کمک کنند. یا از طرف دیگر، یک سری محتوای مضمون منتشر کنید که باعث می‌شود مخاطبانتان بیشتر به آن مراجعه کنند. تغییرات کوچک می تواند نتایج بزرگی داشته باشد.

سئو را در استراتژی کلی محتوای خود بگنجانید

گنجاندن تکنیک سئو در انتخاب موضوع و نوشتن وبلاگ، ایده آل ترین مسیر برای رشد ترافیک طولانی مدت است. از وب سایت هایی مانند Ahrefs یا SEMRush استفاده کنید تا کشف کنید که افراد در صنعت شما چه چیزی را جستجو می کنند و به عنوان گام اولیه برای به حداکثر رساندن پتانسیل وبلاگ خود بحث می کنند.

محتوای خود را با هر مرحله از سفر خریدار مطابقت دهید

منطقی نیست که روی تبلیغ برای یک نسخه آزمایشی کسب و کار در فردی در مرحله آگاهی تمرکز کنید. به همین ترتیب، تمرکز بر پیشنهاد مرحله آگاهی، مانند توصیه یک پست وبلاگ، به کسی که آماده خرید است، منطقی نیست. بنابراین، بسیار مهم است که محتوای خود را با هر مرحله از سفر خریدار مطابقت دهید.

غذای آماده

اهمیت دیجیتال مارکتینگ این است که شما می توانید بدون هیچ زحمتی کمپین های خود را ردیابی و بررسی کنید. زمانی که برای کمپین های خود زمان و پول نقد می گذارید، می خواهید بدانید که آیا آنها کار می کنند یا خیر. تبلیغات دیجیتال پیگیری کمپین‌های خود را برای شما آسان می‌کند، که به شما امکان می‌دهد تا نتایج بهتری را تنظیم کنید و به دنبال آن باشید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا