نمایش تاریخ تولید گوشی در اندروید 14 میسر می شود

ظاهراً اندروید 14 میزبان یک ویژگی جالب به نام نمایش تاریخ تولید گوشی خواهد بود و دیگر امکان دستکاری در تاریخ تولید دستگاه های هوشمند مبتنی بر نرم افزار وجود نخواهد داشت.
اندروید 14 به عنوان نسل بعدی سیستم عامل اندروید همچنان در مراحل توسعه و تحقیق قرار دارد و احتمالاً ویژگی های کاربردی بسیاری را دریافت خواهد کرد. یکی از این ویژگی ها امکان نمایش تاریخ تولید گوشی است که کاربران می توانند در هنگام خرید موبایل، اطلاعات لازم را بدین وسیله از گوشی مورد نظر دریافت کنند. لازم به ذکر است که برای دستیابی به این ویژگی لازم نیست مراحل پیچیده ای طی کنید. در ادامه نوشتار روش دستیابی به ویژگی تاریخ تولید موبایل را آموزش داده ایم.
بیشتر بخوانید: قابلیت نمایش وضعیت سلامت باتری در اندروید 14 ارائه می شود
نمایش تاریخ تولید گوشی در اندروید 14 میسر می شود
به گزارش 9to5Google، گوگل در چهارمین بتای اندروید 14 توضیحاتی را به بخش تنظیمات سیستم عامل اضافه کرده است که سال ساخت دستگاه ها را نشان می دهد. این اطلاعات که تحت عنوان Manufactured Year ارائه شده، از مسیر Settings > About phone > Model قابل دستیابی است.
این ویژگی در نسخه فعلی فقط سال تولید دستگاه را نشان می دهد و اطلاعاتی پیرامون ماه یا روز تولید دستگاه را ارائه نمی کند. بااین حال، نمایش سال تولید هم می تواند برای کاربرانی که خواستار بررسی عمر دستگاه خود هستند، مفید باشد.

این تاریخ روی کاغذ باید مربوط به سال واقعی ساخت گوشی یا تبلت شما باشد و احتمالاً ربطی به سال عرضه آن ندارد. «میشال رحمان» در توییتر می گوید این سال براساس سریال نامبر دستگاه به دست می آید که ظاهراً در زمان تولید مشخص می شود. درنتیجه، اگر دستگاه با فاصله بیشتری نسبت به زمان معرفی تولید شده باشد، باید بتوانید تاریخ ساخت آن را ببینید.
این ویژگی می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. برای مثال، اگر به دنبال خرید یک گوشی دست دوم هستید، با این قابلیت می توانید ببینید که چقدر از تولید آن گذشته است. این قضیه حتی درزمینه بررسی عمر باتری هم می تواند مفید باشد و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.
با توجه به اینکه اندروید 14 در پاییز امسال عرضه عمومی خواهد شد، هنوز چند ماه زمان باقی مانده است تا ویژگی های آن تغییر کند. درنتیجه این احتمال وجود دارد که این ویژگی را در نسخه نهایی این سیستم عامل نبینیم. اما حداقل از بیرون دلیلی برای حذف آن وجود ندارد.
بیشتر بخوانید:

    آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این محصولات سامسونگ منتشر می شود [+لیست]
    آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این گوشی های سامسونگ منتشر نمی شود [+لیست]
    این گوشی های شیائومی رابط کاربری MIUI مبتنی بر اندروید 14 را دریافت می کنند

نظر شما درباره ویژگی نمایش تاریخ تولید گوشی در اندروید 14 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا