اخبار بازار

نقش پرسونا در مدیریت محصول

اگر در بازار محتوا و دیجیتال مارکتینگ حضور داشته اید ، بارها اصطلاح شخص را شنیده اید و قطعاً با آن کار کرده اید. در این صورت ، به شما تبریک می گویم ، می توانید محصول خود را به خوبی بنویسید ، اما اگر شما به عنوان مدیر محصول ، Persona و دلیل آشنایی با آن را نمی فهمید ، پیشنهاد می کنم برای چند دقیقه به من بپیوندید.

پرسونا چیست؟
شخصیت ها داستان نویس هستند که به مدیر محصول کمک می کنند تا نیاز مشتری را درک کند و می خواهد بداند کاربران آنها کیستند و چه چیزی را می خواهند از طریق محصول بدست آورند ، در نتیجه مدیر محصول و تیم وی می توانند راه حل هایی ارائه دهند که واقعاً مشتریان را خوشحال کند. دو نوع اصلی شخصیت وجود دارد. خریداران و کاربران.
Persona ، خریدار فهرست ایده آل ایده آل ، یک خریدار بالقوه است و به شما می دهد بینش افرادی را که تصمیم به خرید محصول یا خدمات شما دارند ، بصیرت ببخشد.
کاربر Persona نماینده افرادی است که مستقیماً از محصول شما استفاده می کنند. در نگاه اول ، ممکن است خریدار و کاربر یکسان به نظر برسند ، اما بر اساس شخصیت کاربر و خریدار ، آنها ممکن است اولویت های مختلفی داشته باشند.

تبلیغات کاربر به چه معنی است؟

هدف اصلی پرسونا ایجاد همدلی برای مشتریان است. درک و برقراری ارتباط با آنچه برای مشتریان با ارزش است ، بخش مهمی از مدیریت محصول است که نیاز به تحقیق مداوم در مورد کاربر هدف ، با در نظر گرفتن مهمترین ویژگی های افرادی که از محصول شما استفاده می کنند ، مانند اهداف ، چالش ها ، لایک و غیره. .. شما می توانید کل تیم محصول را بیشتر روی ایجاد یک تجربه بهتر مشتری متمرکز کنید.
بنابراین اکنون بیایید به مزایای مهم تبلیغات کاربران بپردازیم:

  • درباره تصمیمات محصول می توانید توضیح بیشتری دهید
  • به شما کمک می کند تا بر نیازهای مهمترین گروه های کاربر تمرکز کنید
  • در اولویت بندی ویژگی هایی که مشکلات کاربران واقعی را حل می کنند به شما کمک می کند
  • بسته به نحوه استفاده مشتریان از آنها ، به شما در اجرای توابع جدید کمک می کند

توجه داشته باشید که انواع مختلفی از تبلیغات کاربر وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر محصول فناوری دارید ، ممکن است برای مشتریانی که روزانه از محصول شما استفاده می کنند و در غیر این صورت برای افرادی که محصول شما را مدیریت می کنند ، به شخصیتی نیاز داشته باشید.

در این آموزش سعی کردم مراحل ایجاد تبلیغات را توضیح دهم ، در صورت نیاز به درک و بررسی بیشتر ، می توانید از سایت هایی مانند کرین برگر استفاده کنید.

مردم باید تا حد امکان صادق باشند ، بنابراین مهم است که هرچه بیشتر وقت خود را برای یادگیری در مورد کاربران هدف خود صرف کنید. نقش آنها چیست؟ چه مدت در صنعت خود بوده اید؟ چه عاملی می تواند دلیل دوست نداشتن یا دوست نداشتن آنها باشد؟ این اطلاعات به شما کمک می کند تا یک کاربر عادی را شناسایی کرده و محصول خود را از دیدگاه آنها ببینید. لطفا توجه داشته باشید که جزئیات خاص شما بسته به نیاز صنعت ، بازار و نوع محصول شما متفاوت خواهد بود. در اینجا انواع اطلاعاتی وجود دارد که می تواند برای جمع آوری و نوشتن مفید باشد:

  • پیشینه شخصی: سن ، تحصیلات و موقعیت مکانی
  • پیشینه حرفه ای: عنوان شغلی ، سطح درآمد ، مهارت ها ، مسئولیت پذیری و تجربه
  • اطلاعات روانشناختی: اهداف ، چالش ها ، دوست داشتن و دوست نداشتن

می توانید برای تحقیقات خود از داده های کیفی و کمی استفاده کنید – مانند مصاحبه مستقیم با کاربران ، خواندن گزارش های کارمندان پشتیبانی ، صحبت با تیم هایی که با کاربران تعامل دارند و استفاده از محصول را تجزیه و تحلیل می کنند.

احتمالاً باید به نمایندگی از گروههای مختلف کاربر ، چندین کاراکتر ایجاد کنید. پس از جمع آوری داده های کافی ، به دنبال ویژگی های خاص و الگوهای رفتاری باشید. به عنوان مثال ، دوچرخه سواری فردیناند یک برنامه تناسب اندام اجتماعی است که ورزشکاران را به هم وصل می کند و رقابت دوستانه ایجاد می کند. گروه های کاربر اصلی ممکن است شامل دوچرخه سواران حرفه ای ، دوچرخه سوار های گاه به گاه و فروشندگان دوچرخه باشند.

هر گروه شخصیتی کاربر اهداف ، نیازها و خواسته های منحصر به فردی دارد. درک تفاوت های بین این گروه ها برای راهنمایی در مورد اولویت بندی ، طراحی و توسعه ویژگی های محصول جدید ضروری است.

اکنون شما آماده شخصیت های خود هستید. به همه یک نام بدهید و عکسی را برای نمایش و انتخاب شخصیت خود انتخاب کنید. سپس ، یک مرور کلی بنویسید که مواد اصلی پس زمینه و ترجیحات آنها را منحرف کند.

پس از ایجاد ، تبلیغات را با اعضای اصلی سازمان خود به اشتراک بگذارید ، از نکات و نظرات آنها برای به دست آوردن نتایج بهتر استفاده کنید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا